Skocz do zawartości

Kilka pytań od "nowego"


Lanek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zakupiłem wczoraj Impreze GT i czeka mnie wymiana oleju. Nie wiem co było lane wcześniej auto ma 170kkm, czy Motul 300V 20W60 będzie ok? Taki mi zaproponowali w Inter Carsie. Pytanie kolejne czy dławienie się auta pomiędzy 2-3 tys obr i czarne dymki z tyłu to może być objaw złych przewodów wys. nap. (tak stwierdzil mechanik...) Może ktoś już to przeżył. Jeden przewód faktycznie ma lekkie pęknięcia ale martwi mnie ten czarny dym...Nie występuje to cały czas, wczoraj przez cały dzień było ok. Dzisiaj raz na jakiś czas się przydławi. Szukałem w archiwum ale albo nie ma albo jestem ślepy...Będę wdzięczny za info. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tym olejem to mu nieźle w Intercarsie ktoś doradził :shock: to przez tą ciągłą rotację pracowników doradzają "leszcze" bez pojęcia :mad: W Gdańsku jak idę do IC to co tydzień ktoś nowy siedzi i nic nie wie-i to w takiej firmie :mad:

 

Jak widoczne pęknięcia na przewodach wys.nap. to i tak trzeba wymienić, świece też wymień bo koszt nieduży a będziesz miał pewność. Jak objawy nie ustapią to trzeba obejrzeć rozdzielacz zapłonu czy nie ma przebić.

 

Za jednym zamachem proponuję wymianę rozrządu i pozostałych płynów oraz podpiąć pod komputer, sprawdzić przepływomierz.

 

Na początku przy kupnie auta (zwłaszcza GT-ka) niestety trzeba z reguły sporo zainwestować żeby auto było w pełni sprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc wymieniłem przewody na oryginał i myślałem że problem z głowy...Dopóki dzisiaj się nie wybrałem nad jezioro...przejechałem ok 25 km i znowu to samo, dławi się miedzy 2-3 tys i lekko dymi na czarno. Przez czwartek i piątek jeździłem po mieście i było ok. Zauważyłem, że jak pojeżdże dłużej to dopiero się to dzieje. Wystarczy 10 min przerwa, odpalam auto i znowu jest ok na jakieś 20 min jazdy. O co chodzi...??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat opanowany! IC do wymiany, zreanimowalem go ile sie dalo zeby przejezdzic do wymiany ale auto zupelnie inaczej teraz jedzie. Do tej pory jezdzilem wolnossakiem:) Jakby ktoś miał do sprzedania lub wie kto sprzedaje dobry IC to proszę o kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...