Jump to content

[GT MY99] awaria sprzegla wiskotycznego

STACHU
 Share

Recommended Posts

Szanowni,

Pytanie teoretyczne: czy inny niż oryginalny tylny most w GT MY99 (nie wiem od jakiego innego modelu ewent by pasował, załóżmy WRX) w połączeniu z oryginalna skrzynia biegów może spowodować rozwalenie visco?

Aby mieć 100% pewności należy na podnośniku rozpiąć wał napędowy i następnie sprawdzić ile razy się obróci przy pełnym obrocie najpierw przednimi kołami a następnie tylnymi - jedna osoba obraca koło a druga liczy obroty wału. Jeżeli się zgodzi to będzie pasowało.

Mi zdarzyło się kupić jako zestaw skrzynię z nie pasującym tylnym dyfrem.

Panowie, pomocy!

Mam dyfer i nie mogę go zidentyfikować. Ma on zewnętrzne oznaczenia: KN8Y07 (ostatnie cyfry "07" w kółku).

Korzystajac z rad marcin@klubsubaru test wypadl nastepujaco:

- krecac tylnym kolem (10 obrotow): dyfer obrocil sie 19,5x

- krecac przednim kolem (10 obrotow): dyfer obrocil sie 35x

Krotko mowieac, jestem nadal w punkcie wyjscia, tj nie wiem czy mam odpowiednim dyfer...

Stachu, jeśli poleciała tobie wiskoza, to pod koniec tygodnia pewnie będę miał sprawną wiskoze z GT99/00.

dzięki wielkie, wiskoza założona nówka sztuka, ale nie chciałbym zamordować następnej jeśli problemem jest inny tylny most :roll:

Marcin nie wziął po uwage że przedni i tylny dyfer mogą mieć inne przełożenia :idea: :!: jest jeszcze jeden ,,myk" :idea: jest w s.b jeszcze jedno przełożenie które może(SI Turbo 99) zmiejszać obroty na tylny most (dyfer tylny musi być szybszy) podieś samochód na podnośniku włącz bieg WYŁĄCZ ZAPŁON i kluczem 22 pokręć za wał korbowy jedna osoba niech pilnuje żeby przednie koła kręciły się z jednakowa prękością i wtedy liczcie

SUBARU TURBO MA INNE PRZEŁOZENIA W PRZEDNIM I TYLNYM MOŚCIE ODPOWIADA ZA TO WAŁKI PRZY WISKOZIE JEDEN MA 30 A DRUGI 31 ZĘBÓW