Jump to content

Czy czas w okolicy 5,1-5,3 do 100km/h to normalne w GT MY99?

Kruk
 Share

Recommended Posts

Jakiś czas temu kupiłem SI GT MY99 sprowadzoną ze Szwajcarii. Auto sprowadził Polak i schował ją na 1/2 roku w garażu bo wyjechał za granicę i nie wrócił i auto kupiłem od jego kolegi,który niewiele o nim wiedział. Przed kupnem auto przeszło gruntowny przegląd w Krakowie - okazało się że jest ok i kupiłem.

Jedyne co wiem to to że I właściciel w Szwajcarii oddał auto do firmy Prodrive i że prawdopodobnie ma mocniejsze tłoki i zrobioną elektronikę. Nic więcej nie wiem. W dokumentacji znalazłem przegląd techniczny ze Szwajcarii gdzie jest wpisana moc auta = 280KM,ale uznałem to za pomyłkę. Z obiektywnych danych powiem,że auto przyspiesza do setki w okolicach 5,1-5,3sek. mierzone na GTechu i DriftBoxie. Skrzynia jest seryjna. Ciś.doład. pokazuje max.1,1-1,2bara. Pojechałbym na hamownię ale tłuc się do Wa-wy tylko w tym celu mi się nie opłaca. Czy to normalne przyspieszenie dla GT-ka? Co sądzicie?

• Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Znajomi znawcy tematu też tak twierdzą. Czyli ten wpis w dokumentach może być prawdziwy...tylko jakoś mi się nie chce w to wierzyć tym bardziej że auto ze Szwajcarii podobno przyjechało na przelotowym wydechu i przeglądu w Polsce nie przeszedł i poprzedni właściciel sprzedał wydech i założył seryjny.Ja mam założony tylko końcowy odcinek z tłumikiem przelotowym 2,5 cala z nierdzewki-reszta jest na razie seryjna i tak go mierzyłem.

Z obiektywnych danych powiem,że auto przyspiesza do setki w okolicach 5,1-5,3sek

auto "dłubnięte"

zdecydowanie seryjny GTek krecie sie w ololicach 6 sek up

Jakiś czas temu kupiłem SI GT MY99 sprowadzoną ze Szwajcarii. Auto sprowadził Polak i schował ją na 1/2 roku w garażu bo wyjechał za granicę i nie wrócił i auto kupiłem od jego kolegi,który niewiele o nim wiedział. Przed kupnem auto przeszło gruntowny przegląd w Krakowie - okazało się że jest ok i kupiłem.

Jedyne co wiem to to że I właściciel w Szwajcarii oddał auto do firmy Prodrive i że prawdopodobnie ma mocniejsze tłoki i zrobioną elektronikę. Nic więcej nie wiem. W dokumentacji znalazłem przegląd techniczny ze Szwajcarii gdzie jest wpisana moc auta = 280KM,ale uznałem to za pomyłkę. Z obiektywnych danych powiem,że auto przyspiesza do setki w okolicach 5,1-5,3sek. mierzone na GTechu i DriftBoxie. Skrzynia jest seryjna. Ciś.doład. pokazuje max.1,1-1,2bara. Pojechałbym na hamownię ale tłuc się do Wa-wy tylko w tym celu mi się nie opłaca. Czy to normalne przyspieszenie dla GT-ka? Co sądzicie?

Dłubnięte, ja mam mniej więcej takie samo przyspieszenie między 5,1-5,5 sek.

Możliwe jest że na samej elektronice to auto tak może jeździć? Prawie na seryjnym wydechu, seryjnej (chyba) turbinie? Jak patrzę na listę modów niektórych użytkowników i na stronę firmy nie-ASO na przykład to mam wątpliwości :???:

Mogę dodać że poza końcowym wydechem mam założony IC od STi US i blow-off ale to chyba niewiele wnosi.

Hogi a co masz zrobione w aucie? - może to mnie trochę przybliży do tego co ja mam...

Możliwe jest że na samej elektronice to auto tak może jeździć

z seryjnego turbo 280 KM przy 1.1-1.2 bara to troszke duzo jak dla mnie :roll:

No musiałbym chyba sprawdzić czy jest turbo seryjne - jak najprościej to zrobić bez rozbierania auta?

Kruk: Zobacz na wątek Wykresy, jest tam wykres mojego auta z seryjnym wydechem, ale z innym doładowaniem niż seryjne. Kilka razy sprawdzałem już auto na 400m. I GT można osiągnąć 5,1-5,3s do 100km/h.

A co do Turbo, to po zdjęciu osłony Turbiny masz oznaczenia....

Kruk: Zobacz na wątek Wykresy, jest tam wykres mojego auta z seryjnym wydechem, ale z innym doładowaniem niż seryjne. Kilka razy sprawdzałem już auto na 400m. I GT można osiągnąć 5,1-5,3s do 100km/h.

Zaczyna mi wracać wiara,bo jak wiadomo w tym temcie cudów nie ma i już myślałem że to może ze mną coś nie tak... :roll: Po prostu udało mi się kupić dobre,szybkie GT w cenie takiej sobie serii :mrgreen: Nic tylko się radować :cool:

A swoją drogą to to że osiągnąłeś nawet 5,1/100kmh i do 13,7sek. na 400m przy 220KM i 280Nm to jestem pod wrażeniem :shock:

Możliwe jest że na samej elektronice to auto tak może jeździć? Prawie na seryjnym wydechu, seryjnej (chyba) turbinie? Jak patrzę na listę modów niektórych użytkowników i na stronę firmy nie-ASO na przykład to mam wątpliwości :???:

Mogę dodać że poza końcowym wydechem mam założony IC od STi US i blow-off ale to chyba niewiele wnosi.

Hogi a co masz zrobione w aucie? - może to mnie trochę przybliży do tego co ja mam...

Niewiele Ci pomogę.

Auto przyjechało takie ze Szwajcarii.

Seryjne turbo, seryjny wydech- dwa katy (ostatni był Remusa), MBC i ciśnienie doładowania 1,25 bara, tarcze hamulcowe z przodu Tarox 2700. Nie wiem co jeszcze bo go nie rozbierałem.

Wyniki na hamowni jak w podpisie pod avatarem.

Hogi,no to widzę,że praktycznie to samo co u mnie! Też Szwajcaria,podobne mody i te same osiągi - może Twój jest też po Prodrivie :roll:[/b]

u hogiego jest mbc a nie zaden prodrive
słowo "żaden" to jakaś niechęć do firmy Prodrive czy tak Ci się napisało :???:

Może w tej Szwajcarii maja jakiś fajny sposób, bo raczej mam seryjne graty.
Wygląda na to,że mają tam jakieś patenty :mrgreen:

Ale 60 mph to 96.53999999999999 :razz:

a jaka to roznica? :-) o zawodach przeciez nie mowimy, dodaj 0.1s ;-) albo 0.2 . :razz: Pewno wielu z nas (lacznie ze mna) nie potrafi regularnie uzyskiwac 'fabrycznego' przyspieszenia ;-) bo i po co ;-)