Skocz do zawartości

wydechowy dylemat


TomekEl

Rekomendowane odpowiedzi

W zwiazku z tym, ze mojemy forkowi niedlugo stuknie 3kkm zaczynam sie przymierzac do wymiany oleju i tlumika. I tu prosze o rade bo po przeczytaniu archiwum decyzja nie jest oczywista co zalozyc. Po dlugiej wewnetrznej walce ze swoim sumieniem :lol: zalozenia sa

nastepujace, utrata gwarancji nie wchodzi w gre wiec wyklucza to turboback'a pozostaje albo catback albo koncowy. W GT mialem turboback'a SS i bylo pieknie ale jednak w trasie troche meczace. Forek jest raczej rodzinny wiec musi byc ciszej. Co polecacie?

- koncowy H&S?,

- H&S catback?,

- SS koncowy dedykowany do Forestera?,

- SS catback?,

- koncowy SS przelotowy przeznaczony do WRX wiec trzeba przespawac mocowania

- moze inna kombinacje.

 

Pomozcie ludzie bo sam juz nie wiem :?: :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam TomekEI !

 

Jakbym widzial swoj post. Mam te samo auto, ten sam przebieg i ten sam dylemat.

Pewnie jeszcze okaże sie, ze wybiorę to samo rozwiązanie ... :wink:

Będę śledził ten wątek ...

 

A propo zmian w Forysiu,

zamarzyl mi sie spojler przedni na dole oraz spoiler tylny nad klapą bagażnika,

czyli wersja ala model 2008.

Sportowy griil 'sti' juz mam :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam juz ten dylemat za sobą ,cały wydech wymieniony ,ale sa dwa problemy, pierwszy hałas zdecydowanie wiekszy w trakcie jazdy,do tego stopnia,że kupiłem drugi samochód(cichy) na dłuższe trasy,drugi problem to obowiazkowe przeprogramowanie ECU (za wysoka temp. spalin),czy jak to tam się nazywa, nie ma wzrostu mocy po wymianie ,może moment wiekszy ale trzeba hamowni aby to spr.

wymianę polecam bo subiektywnie warczący samochód jest dużo szybszy i ludzie uciekają jak słyszą za sobą ten hałas, no i jeszcze jaedna rzecz CE zapala się co jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do Foresia z turbo spróbował duetu el-tec (wydech) + nie-ASO. Niestety problemem dla niektórych jest utrata gwarancji.

 

Zresztą SIP poza zaakceptowanymi przez siebie tłumikami nie uznaje innych. Przynajmniej tak jakiś czas temu było z Imprezami i bojami o SuperSprinty i Devile...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FOREŚ, rzeczywiście musi być strasznie głośny skoro nawet na forum krzyczysz. :wink:

 

Mnie to trochę dziwi, że po zmianie samej końcówki jest jakoś uciążliwie głośno. Może nie lubisz dźwięku silnika? :wink:

 

 

Juz sie dowiadywalem, nie ma problemu z gwarancja po wymianie samego koncowego :smile:

 

To dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie decyzje juz podjalem. Zmieniam tyko koncowy reszty nie ruszam ze wzgledu na gwarancje i mozliwosc swiecenia sie CE. Wybor padl na SS z linka. Ma ktos jakies doswiadczenie z tym przelotem, bedzie glosno :?:

link: http://www.supersprint.com/prodotti/960444.jpg

 

Witaj TomekEI !

 

Uprzedziłeś mnie :-)

Skoro już jesteś 'szybszy w decyzji' to daj znac jak jest z halasem

i czy slyszalny jest rezonans (czyli nasilenie dzwięku przy pewnej prędkości).

 

 

Ciekawy jestem ile to Cie kosztowalo?

Czy to prawda, ze jest to wydatek rzedu 1000PLN?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SS KOŃCOWY NA ZDJĘCIU TO TYLKO DO SPORTU TAK JAK NAPISENE NA STRONIE SS, JA MAM TEN CO WYSTEPUJE W DWÓCH KOLORACH I JEST GŁOŚNO JAK CHOLERA NA DŁUŻSZĄ METE, CZEMU UWAŻASZ ,ŻE STRACISZ GWARANCJE PRZY WYMIANIE WYDECHU ,ZACHOWAJ STARY I W RAZIE CZEGO .....:)

 

na stronie SS jest to tlumik do STI 06 i jest oznaczony zielona gwiazdka czyli Fits to the OEM catalytic converter a nie for racing use only. masz wymieniony sam koncowy i jest glosno? gwarancje strace botak uwaza SIP :grin:

 

Zamiast tego przelotu założysz kawałek rury będzie to samo tylko dużo taniej

 

to prawda ale nie bedzie to rura SS :grin:

 

Ciekawy jestem ile to Cie kosztowalo?

Czy to prawda, ze jest to wydatek rzedu 1000PLN?

 

jeszcze nie kupilem ale kosztuje okolo 1800 pln, jak go zaloze to dam znac jak brzmi, chociaz po tym co napisal FOREŚ, i jezeli jest to prawda to wole zalozyc koncowy tlumik SS dedykowany do Forestera. chociaz wydaje mi sie to malo prawdopodobne zeby bylo glosno, podobno przy zmianie samego koncowego na dedykowany jest ciszej niz w serii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie.generalnie supersprint jest ...cichy.zadajcie sobie bytanie.po co zmieniacie wydech.chcecie fajnie brzmiec? ok.ale to wtedy polecam dla kawiorow devila lub H&S dla pasztetow ultera.mowie o back pipie ev back pipa plus srodkowy wtedy fajnie brzmi.

jesli naprawde chcecie poczuc roznice w momencie obrotowym polecam wylacznie zmiane calego wydechu.tlumik koncowy gowno tu da.devil komplet ok.4000pln dla hardkorowcow.ale pelen lans i radio won za okno bo zaglusza piekny dzwiek.ja sam wczesniej mialem supersprinta po calosci.gites majonez i spoko do wloch na narty z 10 miesiecznym dzieciakiem daje rade(taki wydech dla emerytow z ambicjami) H&S cichszy od devila ale w calosci z precutem daje po uszach zdrowo.

caly wydech supersprinta to wydatek ok.5600pln. dla bidokow polecam ultera ktory jest porownywalny dzwiekowo do H&Sa tyle ze bardziej basowy duuuuuuzo tanszy.

a pisze to bo sprawdzilem to wszystko na wlasnej skorze.

 

sam mam devila i uwazam ze to jedyny sluszn wybor.(dziecko spi najlepiej przy tym wydechu) :twisted:

 

 

PS.jesli wymienisz sama backpipe w foresterze na SS bedziesz wsciekly poniewaz nie bedzie zadnej roznicy.ani w dzwieku ani w momencie.gwarantuje ci to...

 

jezeli myslisz o samej koncowce to wylacznie H&S a i podroz z dzieciakiem na mazury nie bedzie meczaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vert, dzieki za konkretna odpowiedz, a juz witalem sie z SS :grin: a tu H&S sie kroi. H&S w sunhouse czy jakies inne zrodlo :?: wymieniam tylko backbox ewentualnie centerpipe ale decyzje podejme dopiero po montazu backbox'a.

 

sunhaus.zdecydowanie najlepsze ceny.zacznij od backpipy bedziesz zadowolony gwarantuje :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kpl. wydech ss i zgadzam się z przedmówcą, że wymiana samego tłumika to bzdura,jeśli dźwięk wzrośnie to zabawa na 1- 2 miesiące później to tylko lekka uciążliwość i tak będziecie zastanawiać się nad dalszymi zmianami. Zmiana całego wydech to otwarcie do dalszych modyfikacji silnika i zdecydowanego poprawienia osiągów.A dobry wydech i super osiągi to pełen sukces. Naprawde co wam daje gwarancja,ciekawe czy ktoś miał usuwaną poważna usterkę w tym samochodzie w ciągu 36 miesięcy?Mój ma rok zmiany i serwis patrzy na to przychylnie.Zastanawiam się teraz nad dużą turbiną i IC i mocą 320-350Km.Teraz mam 270Km i 400Nm.W firmie na M. twierdzą,że każdy z tych samochodów po przejechaniu 5-8 tys. powinien być na nowo zestojony co zdecydowanie poprawia pracę silnika.Każdy samochód jest różny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FOREŚ, hamulce zmieniałeś? Nie prościej było kupić WRXa kombi?

 

wiesz ale fores ma dodatkowo to ze jest wyzszy i jednak bagaznik ze wzgledu na wysokosc auta wiekszy no i forek ma harakter jakis.wrx kombi to tak jak kiedys jetta czyli golf z duza dupa. :wink: no hamulce....niestety tez do bani

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

backbox SS tzw. racing silencer, daje fantastyczny efekt dźwiękowy w silnikach turbo, sprawdza się również w silnikach wolnossących :smile:

Tak jak napisał Vert, jak SS, to zdecydowanie kompletny :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...