Skocz do zawartości

Huk w okol tylnego dyfra podczas zmiany biegu


Gunahagar

Rekomendowane odpowiedzi

witam nie dawno kupilem impreze gt z 99r i mam z nia pewien problem przy gwaltownym agresywnym puszczeniu sprzegla przy zmianie biegu(kazdego) slychac huk w okolicach tylnego dyfra i czasami podczas ruszania (na zimno) szarpie autem i slychac podobny dzwiek co to jest ? czy moze to byc podpora walu? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam nie dawno kupilem impreze gt z 99r i mam z nia pewien problem przy gwaltownym agresywnym puszczeniu sprzegla przy zmianie biegu(kazdego) slychac huk w okolicach tylnego dyfra i czasami podczas ruszania (na zimno) szarpie autem i slychac podobny dzwiek co to jest ? czy moze to byc podpora walu? pozdrawiam

 

Jeżeli jest to dźwięk brzmiący tak, jakby ktoś od spodu uderzył w podłogę w okolicach bagażnika to jest to zjawisko naturalne. Dużo głośniejszy będzie przy redukcji podczas dohamowania. Kołyska dyfra uderza o nadwozie. Nie problem. Dla pewności sprawdź simmerblocki kołyski tylnego diff. (oczywiście tak bardzo "sportowe" manewrowanie sprzęgłem może skrócić żywotność przegubów i półosi, oraz koła talerzowego i wałka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz Magdziarz, cała Polska mówi "tylny most" i wszyscy wiedzą o co chodzi....

Kochany, cała polska kradnie. Ja nie. Ten argument działa nieco irytująco. Odpowiadając mniej doświadczonemu Koledze, należy zadbać o czystość języka. W tym również technicznego. Zwłaszcza w dzisiejszych, schodzących na psy czasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azrael napisał/a:

Chyba mamy różne pojęcia dbałości o czystość języka.

 

Być może. Nie chcę zaśmiecać wątku, a to ja rozpocząłem dyskusję odbiegającą od tematu. Służę kontaktem na prv.

 

dajcie sobie na luz a zwlaszcza G.M. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz Magdziarz, cała Polska mówi "tylny most" i wszyscy wiedzą o co chodzi....

Kochany, cała polska kradnie. Ja nie. Ten argument działa nieco irytująco. Odpowiadając mniej doświadczonemu Koledze, należy zadbać o czystość języka. W tym również technicznego. Zwłaszcza w dzisiejszych, schodzących na psy czasach.

 

W trosce o dbałość polskiego języka : Polska :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam nie dawno kupilem impreze gt z 99r i mam z nia pewien problem przy gwaltownym agresywnym puszczeniu sprzegla przy zmianie biegu(kazdego) slychac huk w okolicach tylnego dyfra i czasami podczas ruszania (na zimno) szarpie autem i slychac podobny dzwiek co to jest ? czy moze to byc podpora walu? pozdrawiam

A tak w temacie to może ten huk z tyłu przy zmianie biegów to marchewy walące z wydechu :?: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki wszystkim za podpowiedzi jak juz dojde z tym do ladu na bank napisze co to bylo tymczasem walcze z paskiem roz ps. w serwisie powiedzieli 1700 z napinaczem i rolkami znacie moze jakies miejsce gdzie mozna to kupic taniej pozdrawiam! ... o marchewach nie pomyslalem hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...