Jump to content

Oświetlenie deski rozdzielczej w Foresterze

witch
 Share

Recommended Posts

Witam!

jestem od niedawna posiadaczka Subaru Forester 2.0 XT i nowym członkiem tego forum. Ostatnio zauwazyłam, że nie ma oswietlenia deski rozdzielczej w mojej Subarynce. Zapalaja sie tylko przy odpalaniu auta kontrolki - olej, akumulator, ABS itp. Gdy jade wieczorem nie widzę zadnych wskazań predkosciomierza, obrotomierza itp. Czy może mi ktoś pomóc i dac znac czy sama jestem w stanie cos z tym zrobic, czy trzeba bedzie skorzystac z uslug fachowcow w serwisie?

Acha, jedyne co jest podswietlone na desce w trakcie jazdy to ikona od reduktora LO - gdy z niego korzystam.

Proszę o pomoc i jesli taki temat byl juz przez kogos poruszany, to prosze o jakiegos linka.

pozdrawiam

Witch

Oj Panowie!

Szczerze mowiac spodziewalam sie ze bedziecie sie naigrywac, bo kobitka, swiecace zegary itp.

Po pierwsze jedz sobie facet autem wieczorem, jak nie widzisz nic na ZEGARACH, a po drugie to zanim napisalam na forum to przeczytałam instukcje techniczna do Subaru i nie zawracałabym nikomu głowy gdyby tylko chodziło o pokrecenie potencjometrem.

naprawdę proszę o rzetelna odpowiedź i nadal jej oczekuję!

Pozdrawiam

Szanowna kolezanko ...

O ile zadna z prob odpalenia oswietlenia ... zgodnie z instrukcja nie przyniosla pozadanego rezultatu . Proponuje udac sie do najblizszego elektryka samochodowego w celu odnalezienia przerwy powstalej gdzies w ukladzie elektrycznym Twojego autka .

:smile:

• 2 weeks later...
Zmien bezpiecznik na nowy ( o takiej samej wartosci ) ... problem znika .

A gdzie dokładnie są te bezpieczniki? Jakoś nie mogę znaleźć :oops:

Mam podobny problem, tyle że moje światła postojowe działają bez zarzutu :???: .

• 7 years later...

sa jakies nietypowe zarowki i chyba musze kupic w serwisie subaru

to są tzw żarówki do podświetlania skali 1-25 kosztują grosze i dostaniesz w każdym lepszym elektroniku.

tylko kup 14V będą długo żyć. 12V się szybko palą.

• 7 months later...

Odgrzebuje kotleta ponieważ mam podobny problem co opisany wyżej a specem od elektryki nie jestem. Auto to forek s-turbo z 2001 roku i nie mam podświetlenia całej deski rozdzielczej (zegarów, panelu od  nawiewu itp.). Wymontowałem dziś zegary i wymieniłem żarówki (wszystkie były spalone) ale po podłączeniu nowe tez nie świeciły. Pozycje w aucie są. Gdzie mogę szukać przyczyny? Czy jest jakiś bezpiecznik odpowiedzialny tylko za podświetlenie samej deski? Jeśli tak to który?