Skocz do zawartości

wymiana uszczelki pod glowica


alf

Rekomendowane odpowiedzi

Robocizna w ASO Zdanowicz to koszt ok. 800 PLN. Ale wiadomo ze przy okazji wymiany uszczelki dojść mogą inne rzeczy więc koszta mogą wzrosnąć

Przy tym przebiegu z pewnoscią znacznie więcej. Wyciagniecie silnika, rozbiórka, uszczelki + obróbka głowic. Blisko 800 PLN moze kosztowac tylko ta ostatnia czynnosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blisko 800 PLN moze kosztowac tylko ta ostatnia czynnosc.

Wczoraj zapłaciłem ok900zł (2szt)

1. Spr. szczelnośći

2.Planowanie

3. Obróbka gniazd + zaworów + wymiana uszczelniaczy zaworowych

4.Regulacja zaworów

 

Uszczelki pod głowice 2 szt- 500 zł

uszczelki dekli kpl 300 zł

Uszczelniacze zaworowe 16 szt-320 zł

uszczelniacze wałków rozrządu 4 szt -100 zł

Płyn chłodniczy,

olej + F oleju co zrozrządem ? itp itd ...............................................................................................................................................

Są tacy co robią za 1k zł z częściami :idea: ja naszczęście jeszcze nie muszę robić :mrgreen:...fuszerek :idea: ale każdy robi jak lubi :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wczoraj zapłaciłem ok900zł (2szt)

 

mi tez zalezy na jakosci. moge zapytac gdzie robiles? i do jakiego modelu Subie.

 

rowniez mam pyatnie do samych uszczelek na glowice - czy sa OEM czy aftermarket. Ponioc uszczelki Subaru sypia sie niesamowicie przynajmniej w modelach 2.5 litra.

 

Pozdr, A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym przebiegu z pewnoscią znacznie więcej. Wyciagniecie silnika, rozbiórka, uszczelki + obróbka głowic. Blisko 800 PLN moze kosztowac tylko ta ostatnia czynnosc.

no wmów mi jeszcze ze źle słysze... :roll:

Moj miał ponad 200kkm.

Mowie o włozeniu i wyjeciu silnika+rozłożenie i złozenie glowic.= 800zł.

Nie mowie o docieraniu zaworów,sprawdzaniu szczelnosci,planowaniu itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wmów mi jeszcze ze źle słysze...

Moj miał ponad 200kkm.

Mowie o włozeniu i wyjeciu silnika+rozłożenie i złozenie glowic.= 800zł.

Nie mowie o docieraniu zaworów,sprawdzaniu szczelnosci,planowaniu itd.

 

Niewiele mnie interesuje co slyszysz. Wyrazam swoja opinie w kwesti kosztow uslugi, o ktore zapytal alf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ninja, taka jest różnica miedzy "zrobieniem" a zrobieniem

nie rozumiem Twego dziwnego twierdzenia różnic miedzy "zrobieniem" a zrobieniem...

Mi nie robił ASO Zdanowicz ale inny warsztat ktory zasugerował sie ceną ASO i wziął połowe tego za robocizne.

Zrobili dobrze,auto smiga o co Ci chodzi...

Nastepnie zrobili żabe Bergenowi - również smiga a nawet za*** jak sam to ujął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ninja, trochę drożej niż Twoje 800 mu zrobili. Jak się ściąga głowice to się sprawdza szczelność zaworów, głowic, dociera gniazda itp. to normalnaprocedura naprawca, reszta to oszczędności.

Az, czytaj co napisalem.

800zł to było za same wyjecie silnika,rozebranie,złozenie i wlozenie silnika.

 

Dla mnie to logiczne ze jak sie sciąga głowice to wykonuje sie czynnosci ktore wymieniles. :wink:

 

*wiem ze ile "Mu" zrobili bo sam mu to polecałem i powiedzmy hmmm "pilotowałem". :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ninja, no to nie mów że to 800 kosztuje.

 

 

Inna sprawa ze 800 to tanio.

ja nie mowie ze "to" kosztuje 800zł tylko mowie ile kosztuje to co wymieniłem w poscie powyzej.

"To"(czyt. cała wymiana suma kosztów) kosztuje do 1500zł mniej wiecej. I to jest jeszcze zawyżone. Zalezy jeszcze gdzie i u kogo i jakie znajomosci masz.

800 zł - czy tanio? No wiesz..."niektorzy" zrobili za 600 ;) i tez dobrze. I tez w serwisie. Tyle ze...Nissana :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ninja - "po jakiemu" sie z Toba dogadac?

sprobuj po japonsku. :roll:

Xbike,

odp. na pyt.1 - podalem ile ja płacilem. podalem przedzial. Uwazasz ze wszedzie jest taka sama cena? No nie sądze. To po co sie czepiasz. Po to zeby sobie pogadac? Wiesz co ja na to wiec kolejnego pytania nie zadawaj...

odp. na pyt. 2 - nie powinno Ciebie to najmniej obchodzic. :] stad taka odpowiedz. Czaisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odp. na pyt.1 - podalem ile ja płacilem. podalem przedzial. Uwazasz ze wszedzie jest taka sama cena? No nie sądze. To po co sie czepiasz. Po to zeby sobie pogadac? Wiesz co ja na to wiec kolejnego pytania nie zadawaj...

odp. na pyt. 2 - nie powinno Ciebie to najmniej obchodzic. :] stad taka odpowiedz. Czaisz?

 

swoim pierwszym postem mogles wprowadzic w blad - "czaisz"??

 

ten watek zostal zalozony w celu uzyskania informacji co do kosztu uslugi /wydawalo mi się, ze to nie sa informacje poufne/. Rozumiem, ze skoro nie powinno mnie to obchodzic to albo udzielaj informacji na PW albo mnie uprzedz zebym tu nie wlazil - "czaisz"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja Ci tylko przypomne ze...czepiasz sie mnie w technicznym. Jak juz chcesz byc taki wspaniały i pomoc koledze to przestan wjezdzac na mnie i odpowiedz na zadane pytanie techniczne. Ja odpowiedzialem jak mogłem i na tyle ile wiem. A wiem bo robiłem to u siebie. Poza tym mam takie samo prawo udzielac informacji lub odpowiedzi jak cała reszta. Ty - poki co prócz wjezdzana na mnie nie powiedziales nic konkretnego...A jak coś masz to poprostu mi to powiedz a nie glupie teksty sadzisz w ktorych wyczuwam ironie oraz pogarde. EOT bo robi sie to bez sensu.

 

P.S. gwoli scisłosci pytanie brzmialo - ile kosztuje mniej wiecej i gdzie najlepiej dobrze to zrobic: wymiana uszczelki pod glowica z obu stron.

odpowiadam:Wymiana uszczelki (sama) w ASO Zdanowicz - 800zł

 

Mozna dalej zadać pytanie dotyczące planowania głowicy itd itd...i koszta rosną...To logiczne.

Czaisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz chcesz byc taki wspaniały i pomoc koledze to przestan wjezdzac na mnie i odpowiedz na zadane pytanie techniczne

Odpowiedz juz zostala udzielona: uszczelki mogą byc OEM Subaru, cena w/w operacji to 1500-2xxx PLN z zastrzezeniem, ze to moga byc optymistyczne wyliczanki.

Ty - poki co prócz wjezdzana na mnie nie powiedziales nic konkretnego

najmocniej przepraszam, juz sie poprawilem :oops:

 

:mrgreen:

 

EDIT: Zapomnialem: CZAJE :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...