Skocz do zawartości

tajemnicze pisk z kola


b.

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

mam dziwny problem. cos mi piszczy w lewym przednim kole. to nie jest wycie.

piszczy zgodnie z ruchem obrotowym kola i to tez nie zawsze. wyglada jakby obcieralo cos w jakims jednym miejscu kola/tarczy/???. raczej czesciej jak jade w korku przy niewielkiej predkosci. gdy jednak nacisne hamulec od razu ustaje. ma ktos pomysl?

klocki prawie nowe, tarcze tez, z ty ze tarcza ta ma 2-3 rdzawe okregi po zimie. auto stalo ta strona w strone jezdni i dostalo sie pewnie troche soli, blota sniegowego wychlapanego na nie. do dzisiaj jeszcze klocki nie wytarly tej rdzy w tych miejscach, ale ja malo i rzadko jezdze.

 

piski pojawily sie 2 tygodnie temu. jakies sugestie?

 

b.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

b., spoko - TTTM. To hamulce. Objawia się to głównie przy lekko skręconych kołach, tak?

 

no nie calkiem. jak jade prosto. ja wogole rzadko skrecam :mrgreen:

przy skretach tez moze tak sie dzieje, ale jak mowilem nie dzieje sie to caly czas, tylko czasami i moglem przegapic.

malutka blaszka przy zacisku odgięła się

myslalem tez o tym ze cos tam moze obcierac, ale z powodu remontu w mieszkaniu nie mam czasu na powaznie tam zajrzec. mam nadzieje ze to nie lozysko (tylko ze ono to chyba wyje) albo cos gorszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też uważam,że to klocek piszczy. Wyjmij klocki przeczyść zaciski i brzegi klocka szczotką drucianą. Krawędzie klocków możesz przesmarować smarem wysokotemperaturowym np.miedzianym (tylko nie smaruj okładzin! :mrgreen: ) - ja u siebie stosuję taki smar i wszystko zawsze pięknie chodzi i się nie zapieka. Czasami jest tak że klocek się źle ułoży w zacisku i wtedy piszczy a dodatkowo nierównomiernie się zużywa - wyczyszczenie z osadów i rdzy i smarowanie załatwia sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...