Skocz do zawartości

Głośna klima


Maluski

Rekomendowane odpowiedzi

Maluski, w moim wozie taki efekt nie występuje. Nie spotkałem się z jego występowaniem w żadnym innym.

 

Proponuję wizytę w ASO.

 

zapewne jak usłyszysz cenę za diagnozę to ten szum wyda ci się muzyką i będzie OK...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrót ASO

powinno być:

Ale o SsssOooo chodzi ?? :mrgreen:

 

Generalnie doświadczenia mam różne, ale wolę ich już nie doświadczać :mrgreen:

 

Choć u A.Kopra może być zupełnie inaczej, bo ja chyba tylko do Dawoja się uprzedziłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem Fora to miałem jeszce ze trzy mies gwarancji.

Vectre mam na gwarancji bo służbowa...

i dobrze bo w ciągu dwu i pół roku

wymienili

- silnik

- pół silnika

- lampę

- maskę i wszystkie błotniki ( to akurat z mojej winy )

- wgrali oprogramowanie od komputera ( bo fabrycznie ktoś zapomniał )

- wymienili alarm

- i znów muszą wymienić alarm

- i zmienili wszystkie amortyzatory

 

Do Dawoja się zraziłem po pierwszym przeglądzie jak oddali mi auto i zapomnieli wlać płyn do chłodnicy :-)

ale to stare dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że w ASO stwierdzili że to kompresorek i go wymienili.A jak wyło tak wyje.Temat napewno dotyczy klimy,bo po jej wyłączeniu wszystko cichnie.Ma ktoś jakiś pomysł

 

Jedyna rzecza która moze być to rolka napinające ów pasek do klimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że w ASO stwierdzili że to kompresorek i go wymienili.

 

Swoją drogą to typowe podejście serwisów w przypadku rzeczy typu klima tj. takich, w których usterka, czy jej efekt, nie są widoczne gołym okiem: "nie wiesz, co się zepsuło, wymień część najdroższą" :twisted:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężarka klimy w Subaru ...Zexel w foresterach ma bardzo częto plastikowe kółko do napędzania paska. Abstrachując od tego ze jako część zamienna to kółko kosztuje... uwaga uwaga 800 PLN !!! to często powoduje właśne takie gwizdy.

W przypadku Forka mojego taty przestało wyć kiedy zmienił zepsutą sprężarkę na nową ( z metalowym kółkiem ). Inna sprawa że zatarła się już po 4 h pracy... ale to inna historia... :mrgreen:

 

W Oplubublu klima wyje bo pasek się ślizga :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że w ASO stwierdzili że to kompresorek i go wymienili.A jak wyło tak wyje.Temat napewno dotyczy klimy,bo po jej wyłączeniu wszystko cichnie.Ma ktoś jakiś pomysł

Moze slyszysz wentylator pomocniczy? On jest znacznie glosniejszy od sprezarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno nie wentylator tak hałasuje...Sprawdziłem w STI MY03 i przy 2000 obrotów kiedy klima trochę popracuje,wyje podobnie(słychać w kabinie).Ten typ jednak chyba tak ma...Nie wspomnę o trzasku,kiedy kompresor się załącza na wolnych obrotach.Kultura pracy klimy jest w tych modelach wyjątkowa.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wymień zawór rozprężny. Mieści się w samej przegrodzie silnika i kabiny. Otwórz maskę i od strony pasażera na wysokości kolan jest taki zawór i to on wyje. Miałem to samo a kosztóje ok.300zł.

 

[ Dodano: Pon Sty 26, 2009 12:49 am ]

Kosztuje bo uczę się pisać szybko na komputerze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...