Skocz do zawartości

Gwarancja europejska-pytanie do Dyrekcji


Potencjalny

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam do Dyrekcji pytanie, które powinno rozwiać niektóre wątpliwości tego wątku.Podam przykład zakupu auta z niżej zamieszczonego linku dealera Subaru. Pytanie brzmi: Czy klient kupujący to auto posiada gwarancję na tych samych zasadach co auto kupione u polskiego dealera ?

http://www.mobile.de/SIDTjr6gz.c3EjoCUs ... 280697217&

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 137
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...
  • Ojciec Założyciel

Sorry, jak latwo zauważyć z kilku innych odpowiedzi przez (dłuższy) czas byłem nieobecny.

Firma Allrad Daewel jest .... znana :wink:

Jednemu ze znajomemu sprzedała nawet swego czasu STI w wersji "Solberg", choć takiego w Niemczech nie było :cool:

 

Ale na serio - jeżeli samochód jest nowy i niegrzebany - bedzie miał gwarancję.

W przypadku dycyzji zakupu sugeruję sprawdzenie, czy przypadkiem nie jest to "tageszulassung" - jeżeli tak, to należy przestrzegac terminu przeglądu ! (rok od pierwszej rejestracji, nie zakupu !)

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Dyrekcji za odpowiedź i informuję wszystkich wszem i wobec, że samochód sprowadzony od dealera Subaru z UE będzie posiadał gwarancję w Polsce :!: Oczywiście musi spełniać warunki wcześniej opisane w wątku tzn. nie posiadać wad prawnych, gwarancyjnych i fizycznych oraz będzie to wszystko sprawdzone przez Dyrekcję przy pierwszej wizycie u dealera.

Ale na serio
Dyrekcjo czy nie można było tak przy pierwszym poście. Myślę, że wszystko dobrze zrozumiałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Z matematycznego punktu widzenia interpretacja, iż składnik zbioru mniejszego (tu firma Daewel) spełniający określone warunki (tu gwarancja) implikuje automatycznie spełnienia tychże warunków przez wszystkie składniki zbioru większego (tu UE) jest oczywiście logicznym fałszem.

Podobnie słusznym było by swierdzenie, że jeśli właściciel firmy Allrad Daewel mówi po niemiecku, to wszyscy dealerzy Subaru w UE mówią po niemiecku :wink:

Podobnie niewłasciwym było by stwierdzenie, że jezeli samochód wyposażony w instalację gazową przez Allrad Daewel będzie zakupiony i eksploatowany w Polsce, bedzie posiadał gwarancję na tąże instalację (ze wszystkimi konsekwencjami)...

Itd, itp.

 

No cóż, logika :cool:

 

Na serio - jeżeli nie mamy konkretnych przeciwskazań, naprawy oczywiście będą wykonywane.

Jeżeli dealer nie ma pewności co do prawidłowości wszelkiej dokumentacji itp., może zażądać płatności (przy przekazaniu dokumentacji naprawy) i dochodzenie zwrotu kosztów następuje od sprzedawcy (bedącego zgodnie z prawem unijnym gwarantem).

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie niewłasciwym było by stwierdzenie, że jezeli samochód wyposażony w instalację gazową przez Allrad Daewel będzie zakupiony i eksploatowany w Polsce, bedzie posiadał gwarancję na tąże instalację (ze wszystkimi konsekwencjami)...
Ja rozumiem, że takie auto utraci gwarancję(wada fizyczna). I dajmy spokój f-mie Daewel. Podałem ją jako przykład dla wyjaśnienia zagadnienia gwarancji. Wcześniejsze posty Dyrekcji były dla wielu forumowiczów unikaniem odpowiedzi na zasadnicze pytanie.Przykład niemieckiego dealera wszystko wyjaśnił. No cóż, logika :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
Jednemu ze znajomemu sprzedała nawet swego czasu STI w wersji "Solberg", choć takiego w Niemczech nie było :cool:

 

Był ;-)

 

http://home.arcor.de/subaru-impreza.de/ ... tm#STiDCCD

http://home.arcor.de/goep6/PetterSolbergD/PSD.htm

 

Nie. Subaru Deutschland pobierało te samochody z naszych zamówień. Były sprzedawane na indywidualne zamówienia dealera, nie jako wersja specjalna ( w tym czasie SD nie oferowało wersji z DCCD). Innymi słowy samochód nie posiadał tych wszystkich zmian, kóre cechoały wersję Solberg, lecz był wersją wyjściową do tegoż. A że dealer tak go sobie nazwał, no cóż...

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z Beneluxem..To przecież w pełni UE, mam nawet na piśmie od nich, że serwisy w całej UE, łącznie z Polską mają respektować gwarancję, nie ma z tym problemu? Autko było kupione nowe u autoryzowanego dealera subaru w Holandii, oczywiście bezwypadkowe, wszystkie przeglądy podbijane na bieżąco itp...

 

 

dodano po kilku dniach:) : poczekam jeszcze pare dni, bo może święta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
wstawiali Prodriva z katem, walbro 255l, remap i sprzedawali jako Solberg :twisted: ?

Nie. SD nie wkonywało w samochoidach z DCCD żadnych dodatkowych zmian.

Natomiast dealer ...

 

Lezo: nie znam tego samochodu, nie znam jego historii itp.

Znam natomiast przypadek, w którym klient w Polsce nie wiedział o tym, że samochód był wcześniej dopuszczony do ruchu. W konsekwencji nie został w określonym czasie wykonany przegląd ...

Znam przypadek, gdy samochód był powypadkowy, a właściciel o tym nie wiedział ...

Znam przypadek, gdy dealer poinformował klienta o bezpłatnych przeglądach ...( zapomniał tylko dodać, że w Jego państwie)...

Znam przypadek, gdy samochód był mocno "podkręcony", a klient "zapomniał" poinformować o tym fakcie dealera w Polsce. Dealer w swej naiwności wykonał naprawę gwarancyjną ... na własny koszt...

Znam wiele innych przypadków...

 

Proszę nie oczekiwać z mojej strony informacji, czy konkretny samochód gwarancję posiada, czy też nie. Jestem w stanie udzielić wyłącznie odpowiedzi negatywnej wobec aut pochodzących z krajów, w których gwarancja nie obejmuje UE.

 

Mogę więc jedynie odpowiedzieć ogólnie - jeżeli wszystko jest O.K., to gwarancja jest.

Czy jednak tak jest w przypadku Pańskiego samochodu - nie wiem.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panie dyrekcja,

 

To ja panu też coś powiem i to też po dwu miesiącach.

Na skutek pańskiego kręcenia w odpowiedzi na bardzo proste pytanie kupiłem Mazdę CX-7. To naprawdę wspaniały samochód. Mam nadzieję, że kilku innych użytkowników tego forum postanowiło uczynić podobnie, ze względu na brak kompetencji i jasności pańskiej odpowiedzi, podczas trwania niniejszego kilku-miesięcznego tematu.

 

Z przykrością ,ale bez poważania

 

Potencjalny dla Subaru (do zmiany Dyrekcji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potencjalny, ogromnie nie podoba mi się sposób w jaki piszesz. Jezeli masz w ten sposób kontynuować swoją działalność na tym forum, to może sobie odpuść. Nawet jeżeli się z kimś nie zgadzasz, nawet jeżeli uważasz (do czego masz prawo), że na Twoje pytanie nie została udzielona właściwa, satysfakcjonująca odpowiedź - nie uprawnia Cię to zwracania się do kogokolwiek w taki sposób:

Panie dyrekcja

Bo jest to nic innego jak chamstwo. Laurkę wystawiłeś sobie sam.

kupiłem Mazdę CX-7

I bardzo dobrze. www.mazdaspeed.pl - tam się wyzwierzaj (choć jak znam chłopaków, a trochę znam, po podobnym tekście dostaniesz bana)

Z przykrością ,ale bez poważania

Taa....

Ostrzeżenie przed ostrzeżeniem.

 

Z poważaniem

Subaryta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
Panie dyrekcja,

 

To ja panu też coś powiem i to też po dwu miesiącach.

Na skutek pańskiego kręcenia w odpowiedzi na bardzo proste pytanie kupiłem Mazdę CX-7. To naprawdę wspaniały samochód. Mam nadzieję, że kilku innych użytkowników tego forum postanowiło uczynić podobnie, ze względu na brak kompetencji i jasności pańskiej odpowiedzi, podczas trwania niniejszego kilku-miesięcznego tematu.

 

Z przykrością ,ale bez poważania

 

Potencjalny dla Subaru (do zmiany Dyrekcji)

 

Dziękuję za informację i jednocześnie cieszę się, że skorzystał Pan z mojej rady wyrażonej w tym wątku i zakupił Mazde CX7 :wink:

Z życzeniami przysłowiowej "szerokiej drogi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji odnowienia wątku pozwolę sobie zadać pytanie - czy samochód kupiony od Szwajcara, który kupił go w Emil Frey, dla którego przeglądy były wykonywane zgodnie z harmonogramem, a który ma jeszcze "teoretycznie" gwarancję, będzie ją posiadał również w Polsce? Czy w przypadku naprawy gwarancyjnej muszę swoich praw dochodzić u sprzedawcy w CH, czyli zapłacić za naprawę w kraju, czy z racji, że sprzedawcą jest ta sama firma - matka (jeśli coś przekręciłem to sorry) gwarancja jest traktowana, jak na pojazd zakupiony w kraju - rozliczenie bezgotówkowe.

Jeżeli gwarancja obowiązuje z rozliczeniem bezgotówkowym, w jaki sposób można to "zatwierdzić" aby respektowali to dealerzy - rozumiem, że należy podać numer nadwozia w celu sprawdzenia, jeśli tak to komu - czy załatwią to serwisy, czy centrala - z kim się kontaktować? Serwis lokalny w rozmowie telefonicznej stwierdził, że gwarancji nie ma, jeśłi nie jest zakupione w kraju, zrównując Litwę ze Szwajcarią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

darekjot, ze swej strony życzę Ci, byś podjął właściwą decyzję, której potem nie będziesz żałował :twisted:.

 

Zapewniam Cię w każdym razie, że opieka gwarancyjna w salonach SIP jest na dobrym, a czasami bardzo dobrym poziomie - wiem, bo o 2.5 roku serwisuję w ASO swój wóz i dotychczas jedyne problemy jakie miałem, to z podwykonawcą serwisu - lakiernikiem (nota bene za które to problemy ASO wzięło pełną odpowiedzialność). Sęk w tym, że raz na jakiś czas zdarzają się na forum posty ludzi, którzy żyją robieniem "afer". Nie wiem, czym się w życiu zajmujesz, ale jeśli kiedyś byłeś w relacji sprzedawca <-> klient w roli sprzedawcy to wiesz, że raz na x klientów, którzy przyjdą, kupią i uśmiechnięci wyjdą trafi się taki, który jeszcze przed powiedzeniem "dzień dobry" chce robić awanturę i ma to wypisane na czole. Zmierzam do tego, że ci forumowi "aferzyści" to w dużej większości właśnie ci permanentnie niezadowoleni z wszystkiego. Dlatego mimo wszystko radziłbym poczytać setki, czy tysiące postów ludzi zachwyconych swoimi foresterami, a nie kierować się pojedynczymi "okazami".

 

Jak wspomniałem jednak, życzę Ci podjęcia WŁAŚCIWEJ decyzji - jeśli subaru nie jest stworzone dla Ciebie (a Ty dla subaru :twisted:), to może nie ma sensu się "zmuszać" :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...