Jump to content

Czy mozliwe jest rozpoznanie stanu paska rozrzadu ?

Kario
 Share

Recommended Posts

Jak zdejmiesz obudowę to można zobaczyć czy nie jest wystrzępiony i sparciały ale to nie jest gwarancją że nie strzeli - trzeba wymieniać zgodnie z przebiegiem i nie sugerować się wyglądem zewnętrznym. A jak nie znasz przebiegu to po prostu go wymień - będziesz miał spokojne sumienie i na pewno się to opłaci.

No wlasnie kupilem jak mial 142tys, juz ma 157tys, paska jeszcze nie ruszalem. Przeglad 100tys w ksiazce jest ale gwarancji nie mam, ze niemiec wymienil. Nie kupowalem od wlasciciela tylko od handlarza i on nie wiedzial.

Zmienie chyba ten ch****** rozrzad, wpakowalem juz i tak sporo kasy:

- opony letnie, zimowe

- prostowanie felg (jak ktos mogl je tak pogiac !!)

- kolo dwumasowe + komplet sprzegla

- poduszki silnika, skrzyni, tylnego dyfra

- amortyzatory KYB

- laczniki stablizatora z przodu, gumy mocujace przekladnie kierownicza i pare innych dupereli of coz

No ale samochod teraz jezdzi jak nowy :D

Brac rozrzad subaru z ASO czy jakies zamienniki, samochod legacy III 2.5L N/A. Jak zamienniki to gdzie to w okolicy katowic (no powiedzmy w duzej okolicy) tanio i dobrze zrobic :) ?

W sklepie "JC auto" Pasek dayco 130zł rolka zębata 170zł rolka prowadząca x2 165zł rolka napinająca 230zł pompa wody 330zł. tyle bynajmniej u nas kosztują częśći do rozrządu bo zmieniałem pół roku temu. Tak więc nie oszczędzaj na rozrządzie tylko idź z sałatą i zrób silnik jak trzeba :wink:

Pasek dayco 130zł rolka zębata 170zł rolka prowadząca x2 165zł rolka napinająca 230zł pompa wody 330zł.

Czy przy każdej wymianie paska rozrządu i rolek zalecacie także wymianę pompy wody?

ja kiedys w poprzednim aucie nawet mialem naplepke sprawdzono pasek i stan rorzadu (pochadzaca z orginalnego serwisu z niemiec ) i bardzo tez mnie to zaciekawilo jak panowie to robili i jak sie odwarzyli cos takiego nakleic!!!!

Zna ktos sposob sprawdzania dajacy gwarancje oprocz na tzw oko???

Ps przy zmiane uszczelnien walu i walkow (rorzad ma ok 30tys) calecacie zmiane rozrzadu?? czy pozostac przy starym??

Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...