Skocz do zawartości

Tylko dla bogatych...


Tomasz_555

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 134
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Oj TahnJu, ThanJu :wink:

 

W tekście była cała kwintesencja Ameryki ..... a Ty co :?:

Tylko na jedno zwróciłeś uwagę :mrgreen:

 

No ale nic, młody jesteś, można zrozumieć :wink:

A jak by Ciebie zabanować chcieli, to moderatora nad Wisłę zaproszę i Pikusia napuszczę :twisted:

W końcu nawet ja mogę sobie przypomnieć jak to bywało ..... przed pierwszą wojną. Punicką.

 

Kosarus anticus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punicka .....Punicka.......coś mi świta, ale jako emeryt miałem już wtedy sklerozę, natomiast świetnie pamiętam jak głodni i dzicy chrześcijanie zżerali lwy w Rzymie, potem ( jak to chrześcijanie ) odkręcili kota ogonem i już mieli .............martyrologię. Jak każdy prawdziwy Polak patriota, świętuje wszystkie bitwy w których dostał po dziobie, a te co wygrał ma w d.... . Taki dziwny naród co pielęgnuje łzy zamiast gospodarki.

 

Pozdro.

Siwy ostatnio jakby niebardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiechu : podałeś tylko te niegroźne elementy amerykańskiej patologii.

Piwo - owszem. Istnieje. Z nazwy. Bo w smaku ma tyle do wspólnego z piwem, ile Pikuś ze złotą rybką :twisted: Podawane w papierowych kubkach :!:

Wejdz sobie do dowolnego sklepu z woda w USA to sie dowiesz co jest dostepne. Piwo z calego swiata w zasiegu reki w normalnych cenach.

A potem polecam lokalne piwo Chicago Goose Island http://www.gooseisland.com/ i wtedy sie wypowiadaj. Co do kubka to jak pijesz w mordowni to sie nie dziw. Pojdz do lokalu. ;)

Podobnie jak kawa :!: Kawa "instant" w kubku "instant". Z wielkim napisem ostrzegawczym: "Uważaj, podany napój może być gorący !" A i tak rzadko kiedy jest.

Wpadnij do Starbucks (prawie na kazdym rogu) i sprawdz czy wystarczajaco mocne i gorace. http://www.starbucks.com

A jak zamówisz Colę z lodem dostaniesz kubek lodu. Polany Colą. Instant.

To krzycz "bez lodu!" i dostaniesz.

Drogi - są. I to szerokie. A na nich najszybsze są ciężarówki. Nie nasze pseudo, czyli kratkowozy, ale takie 40 - tonowe monstra. A jak pojedziesz 56 mil/godz, gotowy pościg z helikopterami, blokadą dróg etc. Paranoja.

Wlasnie przejechalem dzisiaj 450 mil utrzymujac predkosci 70 - 110 (z wyjatkiem utkniecia w korku kolo Chicago, czyli zaraz przed domem).

Policje widzialem jak gnala w przeciwna strone. :)

Dlatego w ich filmach jakiś taki pick-up ze sztywną osią i środkiem ciężkości wyżej niż przeciętna wzrostu, bez kłopotu nadąża za uciekającym Ferrari, czy Porsche. A pościg za 40-tonówką może trwać na ekranie i pół godziny. Pewnie dla tego, że goniące Ferrari jedzie cały czas na jednym biegu. Bo bez automatu. A do tego co się na tej jedynce rozpędzi - mandat.

Filmy sa robione dla takich jak ty. Ogladasz przecie? ;)

A mając 2 tygodnie urlopu możesz się wybrać ze wschodu na zachód kraju. I jak dojedziesz, to akurat po urlopie.

To wada biednego kraju. Polske stac na miesiac urlopu dla nowicjusza ale to cecha bogatego kraju. ;)

BTW: Ja mam cztery tyg. :)

Wielki kraj. Pełen nieograniczonych ..... niemożliwości.

Ludzie co tu przyjezdzaja i CHCE im sie pracowac twierdza inaczej. Pewnie sie nie znaja. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny RafalW-u, dzieki wielkie za pocieche, bo wybieram się w tym roku ( w okolice Orlando ) a ten "wstretny" Korszarz obrzydził mi Ameryke totalnie i juz miałem wypie........ wize za okno. A tak całkiem serio, to czy by było tak, czy srak to jechac muszę bo mnie rodzina od kilku lat zaprasza, a ja nigdy nie mam czasu ( teraz zreszta też nie mam ). Juz połowa rodziny obraziła sie bo uważaja ze ich olewam. Przypuszczam ze gdybym nawet przekroczył dopuszczalną predkosc ( co jest moim hobby ) to z ta obława to przygoda zaje.......a, a rodzina i tak mnie "wykupi". Piwem sie zmartwiłem, ale skoro twierdzisz ze mozna kupić normalne to........jadę. Ostatecznie moge chlac te ichniejsze "perfumy". Wybredny nie jestem - ma miec procenty, najlepiej w tej skali co przeniesienie mocy na jedną oś w Subaru, czyli około 50 %.

Ale chlałem kiedyś z Ruskimi i na ........dwie osie też przełknę ( ok 100 %)

 

Pozdrowienia Siwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny RafalW-u, dzieki wielkie za pocieche, bo wybieram się w tym roku ( w okolice Orlando ) a ten "wstretny" Korszarz obrzydził mi Ameryke totalnie i juz miałem wypie........ wize za okno.

Tylko nie mow kiedy bo by sie spora kolejka zrobila pod oknem. ;)

A tak całkiem serio, to czy by było tak, czy srak to jechac muszę bo mnie rodzina od kilku lat zaprasza, a ja nigdy nie mam czasu ( teraz zreszta też nie mam ). Juz połowa rodziny obraziła sie bo uważaja ze ich olewam.

Akurat rodzina w USA powinna to moc zrozumiec. Tu wszyscy narzekaja na brak czasu.

Przypuszczam ze gdybym nawet przekroczył dopuszczalną predkosc ( co jest moim hobby ) to z ta obława to przygoda zaje.......a, a rodzina i tak mnie "wykupi".

Radze jednak nie testowac. Co do przekraczania to wszyscy tutaj jada +10 mph bo dopiero powyzej policja lepi mandaty. Ale zawsze moze sie zdarzyc sku*.* co wsadzi za +1 mph ale jeszcze nie znam takiego przypadku.

Piwem sie zmartwiłem, ale skoro twierdzisz ze mozna kupić normalne to........jadę. Ostatecznie moge chlac te ichniejsze "perfumy". Wybredny nie jestem - ma miec procenty, najlepiej w tej skali co przeniesienie mocy na jedną oś w Subaru, czyli około 50 %.

Ale chlałem kiedyś z Ruskimi i na ........dwie osie też przełknę ( ok 100 %)

Na brak wody nie bedziesz narzekac. Jak nie piwo (a belgijskie sa tu dostepne i maja ponad 10%) to zawsze sa inne zapitki jak chocby Chopin czy Belvedere. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witanko,

w dzisiejszym dodatku do Gazety Wyborczej pojawil sie "megatest" (jak go okreslaja autorzy) Volvo S60R - czyli wzmocnionej, najsilniejszej seryjnej wersji S60.

W skrocie - silnik 2521 cm3, turbo, R5 20, 300KM, AWD Haldex. Samochod zebral pozytywne oceny (5,8/8 mozliwych), ale najciekawszy byl akapit dotyczacy napedu na 4:

"Wczepiona w asfalt czterema napędzanymi kołami zmienia trajektorię dopiero po energicznym rozbujaniu nadwozia. No właśnie: "czterema napędzanymi kołami". Szkoda, że konstruktorzy nie byli konsekwentni i nie brali wszystkiego z najwyższej półki. Bo co innego Brembo i Öhlins, a co innego Haldex. Skoro w nazwie musiały znaleźć się literki AWD, to dlaczego sięgnięto po rozwiązanie bardziej z kompaktu niż limuzyny? A tak, jak wszystkie samochody z Haldeksem, "erka" jest czteronapędowa tylko w krótkich chwilach utraty przyczepności przednich kół, co wystarczy, by każde Subaru Impreza patrzyło na nią z wyższością swymi plebejskimi reflektorzyskami. Ale dobre i to."

 

swoja droga Impreza WRX byla juz kiedys na lamach GW porownywana z Volvo S60AWD - ale ze slabsza wersja (220KM)

http://www2.gazeta.pl/auto/1,31341,1024673.html

 

Pozdrawiam

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300 KM i 5,9 do "setki" ?

To przyspieszenie takie, jak WRX (ostatni test w AMS).

 

Testu z Auto Moto nie liczę bo:

1. chłopcy i tak pewnie wyniki ze szklanej kuli wzięli

2. sądząc po rejestracji to to samo auto, co w AMS - czyli jażeli mierzyli, to jeszcze troche musza sie nauczyć jeździć,

 

 

Korsarus STi-us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azazel,

Spodobal mi sie bardzo ten zacytowany fragment, mowiacy o wyzszosci napedu SI i dlatego go zamiescilem w tym topicu :D

Z drugiej strony - uwierz mi, ze Volvo S60 jest naprawde ladnym samochodem i jesli chodzi o wnetrze, silnik, komfort jest naprawde fura wysokiej klasy... :D Znam akurat wersje 200KM z doswiadczenia (w wersji FWD) i lista "zarzutow" naprawde jest niewielka. A przyjemnosc z jazdy naprawde wielka :D

Porownywanie samochodow roznego typu i "przeznaczenia" bedzie nioslo za soba troszke subiektywne oceny... Volvo zarówno S60, S80, itp sa samochodami dedykowanymi dla okreslonych segmentow rynku i typow nabywcow. Moj kolega jezdzacy Volvo S60 (wczesniej XC i 960) bardzo ceni sobie Subaru Impreza jako samochod, ale jako Prezes Zarzadu czy tez Dyrektor Zarzadzajacy duzego przedsiebiorstwa nie wyobraza sobie sluzbowego jezdzenia Impreza. Nowa Legacy w topowej wersji - jak najbardziej... ale SI akurat do tego celu sie niezbyt nadaje.

W GW jako konkurentow S60 wskazano: BMW M3 (343KM) , Mercedesa C32AMG (354) i Audi S4 (344KM).

 

Pozdravka

Szymon

 

P.S. A oto ocena koncowa samochodu z GW:

Oto limuzyna sportowa co się zowie. Rasowe osiągi, świetne wykonanie, oszczędna (może aż nadto) stylistyka. Brawa za zawieszenie, dzięki któremu równie dobrze prowadzi się na niemieckich autostradach, jak i polskich wertepach. Plus za bogate wyposażenie i AWD. Zastrzeżenia? Zdaniem niektórych, stopień skomputeryzowania tego samochodu sprawia, że prowadzi się jak... symulator jazdy.
no tak... 3 zdefiniowane typy komputerowego ustawienia zawieszenia i 500 razy na sekunde sygnaly do komputera sterujacymi ta funkcja... ech... niedlugo to kierowca niepotrzebny bedzie... :? :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do oryginalej ankiety:

Impra 2003. Zaposiadam, podoba mi sie. Ale zdecydownie brak w niej luksusu, ktory z kolei niektorym jest do szczescia niezbedny. I nie widac od razu, dla przecietnego czlowieka, ze kosztowala za duzo.

A po takim Volvie RRR widac, oj widac. Po AMG widac, M3 , m5 tez widac. a my skromnie posuwamy po miescie kompletnie nie rzucajacym sie w oczy / ;)) /samochodem z 6 guzikami plus radio.

To wstyd jest, dyrektoru nie pasi. No chiba ze krejatywnemu.

Powtarzam panowie, to wszystko jest tylko na pokaz. Kto ma ile szmaragdow przy siodle. i kto ma zlote klamki w karocy.

I patamu IMPRA rulez. Bo auto skromne, a dobre. I mam nadzieje ze sie nie psuje. Jak sie zepsuje to sie zjawie w Krakowie na kawie z Wawanem i Szaszką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehehe... arno - zgadzam sie w pelni z tym robieniem wielu rzeczy na pokaz - rowniez w zakresie samochodow. Volvo S60 - i do tego czarne jest na jego szczescie dosc "dyskretnym zadniejczesciwozem" no i roznej masci ABS-y sie nim raczej nie interesuja :D

mialem na mysli bardziej, ze nie wyobram sobie 4 brzuchatych Prezesow :lol: wsiadajacych, a pozniej wysiadajacych z takiej jednej biednej Imprezy :lol: oj byloby widowisko :lol:

Ale zdarza sie, ze takie Prezesy, do pracy z fasonem i dostojnie jada taka kanapa na kolkach do pracy - a po powrocie wskakuja w dzinsy i korzystaja z zycia w Subarynce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie neguję Volvo jako samochodu luksusowego, jednak neguję Volvo jako samochód sortowy. To pomyłka, próby Forda na podniesienie renomy Volvo po tym jak go przejęli. Niestety ale spotkałem się z niezbyt dobrymi opiniami o Volvo, nawet o ich właściciel, ltózy twierdzą że Ford zobił z Volvo to co Fiat zrobił z Alfy i Lancii.

 

Jednak wracając do tematu, to próby wykonania samochodu sportowego z Volvo... no... nie... Zapytaj się RafałaW jak jest postrzegane Volvo przez jeden z największych ryków samochodowych na Świeci... Dobry rodzinny samochód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...