Jump to content

Dyferencjały

kashmere
 Share

Recommended Posts

kurcze, cos mi trze pod autem jakbym jechal z wydechem szurajacym po asfalcie :sad: dzwiek wydobywa sie tylko na malych predkosciach. Powyzej 40km/h przestaje. Przy sprawdzeniu max przyspieszania auto idzie rownomiernie. jesli bylby to dyfer to ile kosztowalaby wymiana. oczywiscie kupilbym wzomcniony z firmy 2+2turbo. Jutro jade to sprawdzic ale juz teraz mocno mnie trapi :neutral:

Spokojnie!

Takie dźwięki wcale nie oznaczają zniszczonego dyfra. podobny dźwięk wydaje gumowa wkładka błotnika tylnego, po spłukaniu przez myjkę i jak sie ułoży gdzieś franca na półosi. Ja po usłyszeniu tego już prawie kupować chciałem wał z podporą. Sprawdź czy ta cholerna gumka (w nadkolu z tyłu ) jest na swoim miejscu.

kurcze, cos mi trze pod autem jakbym jechal z wydechem szurajacym po asfalcie :sad: dzwiek wydobywa sie tylko na malych predkosciach. Powyzej 40km/h przestaje. Przy sprawdzeniu max przyspieszania auto idzie rownomiernie. jesli bylby to dyfer to ile kosztowalaby wymiana. oczywiscie kupilbym wzomcniony z firmy 2+2turbo. Jutro jade to sprawdzic ale juz teraz mocno mnie trapi :neutral:

Yo,

ja sie podlaczam do tematu bo chyba wlasnie przed chwila zalatwilem dyfer.

Wczoraj pisalem maila ze potrzebuje jedna opone bo mi sie jedna postanowila porwać i jako ze nikt sie nie odezwal to zdecydowalem wsadzic zimowki bo i tak na codzien jezdze czym innym. Pech chcial ze pod reka mialem tylko 2szt ale do wulkanizacji mam ok 1km wiec postanowilem wsadzic dzisiaj dwie a w poniedzialek kolejne dwie.

Po drodze do oponiarza zaswital mi pomysl aby wsadzic zimowki na przod i w drodze powrotnej zahaczyc o szutrowy oesik, ktory mam w poblizu i obadac jak sie ten zestaw bedzie zachowywal na luznym. Jak wpadlem na oesik to pedal gazu jakos tak sam wszedl w podloge i chyba przedobrzylem na nawrotach. Jak wyjechalem na asfalt to jakies dziwne dzwieki zaczely dochodzic jakby z tylnego zawieszenia. Na poczatku myslalem ze bloto odpada i stuka gdzies o oslony blaszane tarcz hamulcowych, ale chyba sie pomylilem. Obawiam sie, ze na nawrotach jak obracalem samochod gazem to zimowki troche przytrzymaly a tyl sie krecil i cos pierdyknelo. Jednak zanim wyjechalem na asfalt niczego podejrzanego ani nie slyszalem ani nie zauwazylem w prowadzeniu samochodu (poza delikatnym smrodkiem o ktory podejrzewalem raczej sprzeglo).

Wczesniej sobie pomyslalem ze generalnie mala roznica w obwodzie opon i to jeszcze na szutrze nie obciazy zbytnio dyfra. Czy mozliwe jest zeby padla wiskoza? Za duzo nie jezdzilem, jest tam tego z 0,5km i przejechalem to 3 razy w te i z powrotem przy czym tylko na nawrotach na obu koncach odcinka troche ten pedal gazu mocniej potraktowalem.

Dzwieki jakie sie dobywaja przypominaja jakby cos sie zaczepilo pod spodem i co jakies 100m szoruje jakby np o blaszane oslony tylnych tarcz. Obejrzalem spod dokladnie i nic tam nie ma. Bo tak mi sie wydaje ze te dzwieki dochodza co jakas ilosc obrotow kol i skoro jest roznica pomiedzy przodem i tylem to beda wystepowaly regularnie w miare jazdy. Porownywalem wielkosc opon przed zmiana to w wysokosci nie bylo wiecej niz 1cm. Moze jak wsadze opony o tym samym rozmiarze to sie uciszy? Obawiam sie ze to cos z dyfrem, samochod to wrx 02. Ktos ma jakis pomysl?

Pozdrawiam

piter_s

kashmere napisal ze dzwieki przypominaja cos ciagnacego sie po drodze, ja mam podobnie, na poczatku myslalem ze cos sie urwalo i ciagnie po asfalcie..

Obaj panikujecie.

piter_s, umyj podwozie

[moderator czuwa], juz zaczalem szukac po ile dyfry chodza, w oczach mi pociemniało..

...nie dla amatorów te sprzęty, chociaż też trudno mi uwierzyć w to, żeby tak łatwo dało się to popsuć...

piter_s

piter_s, wszystko da się łatwo popsuć.

Nie wiem jak ludzie jeżdżą tym w kajotach. Opony wiadomo jakie sie wsadza, tym bardziej ze jeszcze czesto sie wjedzie na to i owo. Uklad napedowy dostaje w dupe porządnie przy kreceniu sie wokol słupa po wyrypie. Nie wiem jak te samochody tam jezdza skoro mi sie udalo zalatwic dyfer w trymiga, o ile to dyfer.

piter_s

Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...