Jump to content

Okna bez ramek

Niedźwiedź
 Share

Recommended Posts

Hej,

Subaru znane jest z tego, że nie mają ramek wokół szyb w drzwiach. Patrząc na nowe modele - tradycja ta nie jest podtrzymywana. Stąd moje pytania- dlaczego Subaru nie miało wcześniej ramek ? Czy to dla "bajeru" czy też miało to jakieś uzasadnienie techniczne/praktyczne? Dlaczego teraz nowe Subaru mają ramki??Co się stało się , że się zmieniło?? :wink:

PZDR

• Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na to pierwsze pytanie znam same plotki. Na to drugie odpowiedź zna subaru i pewnie mogłoby Ci powiedzieć, ale wtedy musieliby Cię zabić. :wink:

Plotki głoszą, że ponoć, aby było mniej szumów. Osobiście nie chce mi się w to wierzyć. Może taka sportowa moda? Porsche też nie miało i nie ma ramek.

Inna zaleta szyb bez ramek jest znacznie utrudnione wybicie szyby gdyz opiera sie na duzej uszczelce w gornej jej czesci.Podobno tez szyba bezramkowa o wiele wolniej dezintegruje sie w drobny mak,pozostaje zbita ale trudniej sie ja kruszy.

Generalnie jak samochod jest 'bezramkowy' to znaczy ze ma sztywniejsza konstrukcje :roll:

też tak słyszałem . Czyli co - dając drzwi bez ramek mówią- zobaczcie auto jest sztywne, bo szyby nie pękają??

nacznie utrudnione wybicie szyby gdyz opiera sie na duzej uszczelce w gornej jej czesci

ciekawe- nie próbowałem :mrgreen:

Przypomniało mi się, że w razie wypadku łatwiej otworzyć drzwi bez ramek.

to jedyne techniczno-racjonalne wytłumaczenie jakie mi też przyszło do głowy...

No to co się stało się , że teraz robią z ramkami?? Mniej sztywnych aut pewnie nie robią, o bezpieczeństwo dbają...Konstrukcyjnie musi to mieć uzasadnienie - i bezramkowe i ramkowe drzwi :!:

No to co się stało się , że teraz robią z ramkami?? Mniej sztywnych aut pewnie nie robią, o bezpieczeństwo dbają...Konstrukcyjnie musi to mieć uzasadnienie - i bezramkowe i ramkowe drzwi :!:

Mi to się wydaje, że ktoś nieodpowiedni dorwał się do projektowania nowej Imprezy i wyszła taka kaszana jak jest :???: Nawet szyby popsuli :roll: Może podkupieni przez konkurencję :lol:

moze ramki szumia, ale bez ramek wyja. i jak wracasz z nart na jeden raz i zaczyna ci wyc pod monachium to nie przestaje do berlina. gwizd... i przez to jedzie sie wolniej, bo u mnie gwizdze roznie, na ogol przy 200, albo 220, albo 180 - dlaczego nie wiem.

ale moze wymyslono bez ramek jako tani zamiennik elektronicznego odcinania paliwa przy 250?

bo wyje wielu osobom, jam nie jeden, ale ze wszystkie durne kochaja marke, to sie nie przyznaja, ze cos nie tak.

Porsche też nie miało i nie ma ramek.

Pewnie sie naraze, ale co tam... ;-)

BMW tez niektore nie maja ramek np. E36 Coupe.

Specjalnie jakos to nie szumi, a lans jest przedni. :mrgreen:

Wiekszosc cabriolet'ow nie ma ramek :roll:

no ale w przypadku cabrio ma to uzasadnienie techniczne i wizualne- jak by drzwi wyglądały z ramkami przy otwartym dachu?? :shock:

Hmm, no wizualne rozumiem no bo :arrow:

0102046540400wu2.th.jpg

nie wyglada to zbyt korzystnie ;)

Ale techniczne,to srednio, bo zawsze moze taka ramka chronilaby jak palak przeciwkapotazowy ;):mrgreen:

bo wyje wielu osobom, jam nie jeden, ale ze wszystkie durne kochaja marke, to sie nie przyznaja, ze cos nie tak.

a wyje ci z tylko z nartami na dachu ? czy zawsze ? bo jak z nartami to pewnie bagaznik ;) tez sie zastanawialem i stwierdzilem ze to wina bagaznika ;) bez bagaznika (nart) na dachu "nie slysze" ;)

Porsche też nie miało i nie ma ramek.

Obrazek

Tak wiem - zaraz powiesz, że to nie jest Porsche :P

:mrgreen:

Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny to znacznie bardziej podoba mi sie Tuareg. :oops:

Nie napisałem, że wszystkie Porsche. Nawet 911 miały szyby z ramkami (choćby 911 2.7RS). :smile:

a wyje ci z tylko z nartami na dachu ? czy zawsze ? bo jak z nartami to pewnie bagaznik ;) tez sie zastanawialem i stwierdzilem ze to wina bagaznika ;) bez bagaznika (nart) na dachu "nie slysze" ;)

Daj pan spokoj, az takim becwalem nie jestem. Zawsze mi wyje.

moim zdaniem drzwi bezramkowe, to malo sensowny bajer.

najgorsze jest jednak przyzwyczajenie. kiedys na ulezu prawie wybilem sobie zeby,

jak podczas upalu wsiadalem do evo, ktore mialo opuszczone szyby

I po co Ci bylo wsiadac do tego evo? masz nauczke :lol: