Jump to content

Turbo timer a Policja?

Leszek
 Share

Recommended Posts

Ostatnio po raz kolejny zostałem upomniany przez miejscową Policję, że jak jeszcze raz zobaczą, że zostawiam włączony silnik i wychodzę to mi zabiorą dowód. Na nic tłumaczenia, że chłodzenie turbiny i że tak ma być. Jest to niezgodne z prawem. I co ja mam z nimi zrobić, czasami jak wpadam z jakieś trasy to mi się i z 4 minuty chłodzi. :lol:

Mnie jak ostatnio namierzyli, to też mi kazali wyłączyć silnik. Ale jak im powiedziałem, że turbinka itd to pokiwali ze zrozumieiem głowami i nie robili problemów. Trafiłeś niestety na jakichś upierdliwych typów. Po prostu jak ich widzisz, to poczekaj chwilkę w samochodzie i poczytaj gazetę.

Aż 4 minuty to przesada chyba że właśnie zrobiłeś 50 kółek na torze

czasami jak wpadnę do miasta z długiej i szybkiej trasy to na tym turbo timerze się tam nazbiera tych minutków, wiem, że to przesada ale niech się chłodzi, zaszkodzić chyba nie zaszkodzi.

2. parkować z dala od czepliwej policji

np. wpadasz pod sklep, nikogo nie ma wychodzisz a panowie na ciebie czekają, w końcu jak to pan policjant ostatnio powiedział - jestem pod ich ochroną - :evil::mrgreen:

3. to rzeczywiście nielegalne.

czyli nie ma co pyskować :cry:

Panowie policjanci to mogliby się wreszcie czymś pożytecznym zająć a nie turbo timerami :???:

no co Ty? że co, że niby przestępców mieli by ścigać, coś Ty lepiej się zająć poważnymi ludźmi w załadnych autach :razz:

To jest bardzo niebezpieczne a na dodatek nieopłacalne.

na źle parkujących autach i włączonych jest lepszy i bezpieczniejszy :smile:

Leszek, to na bank niezgodne z prawem. Jest jakiś tam przepis, że nie można zostawiać włączonego pojazdu, gdy kierowca w nim nie siedzi.

właśnie jakoś tak mi to agrumentowali, myślałem, że jednak może można to jakoś obejść - wytłumaczyć

To jest bardzo niebezpieczne a na dodatek nieopłacalne.

Pewnie generalnie chodzi o budowanie imidżu, że policja jest zawsze i wszędzie i żeby wiadomo było, że "ekipa" robi porządek w tym zasyfiałym kraju. :twisted:

zostawiać

włączonego, gdy zaparkujemy

niumen tylko w obszarze zabudowanym i nie dotyczy to

pojazdu wykonującego czynności na drodze.

Zastanówmy się jakie moglibyśmy wykonywać czynności na drodze, by obejść przepis :?:

Trafiłeś niestety na jakichś upierdliwych typów.

tak jak już pisałem jestem pod ochronną Dębnowskiej Policji :cool:

He he nie ma się co dziić jak się lata bokami na ich oczachc :mrgreen:

Poza tym był taki wieczór po którym będziesz pod ich szczególną ochroną jeszcze długo :twisted:

Jak to w końcu jest oficjalnie?

Ano tak:

2. Zabrania się kierującemu:

1) oddalania się od pojazdu, gdy silnik jest w ruchu;

2) używania pojazdu w sposób powodujący uciążliwości związane z nadmierną emisją spalin do środowiska lub nadmiernym hałasem;

3) pozostawiania pracującego silnika podczas postoju na obszarze zabudowanym; nie dotyczy to pojazdu wykonującego czynności na drodze;