Skocz do zawartości

Wzrost a pozycja za kierownicą w Impezie STI '02


strzelba87

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Po nowym roku zamierzam kupić auto. Bardzo chciałbym aby była to Impreza STI. Na zakupy wybieram sie chyba do Szwajcarii słyszałem, że samochody są tam bardzo dobrze utrzymane a ceny w miare atrakcyjne.

 

Mam problem! Jestem bardzo wysoki i w wielu samochodach moja pozycja za kierownicą jest mało komfortowa w niektórych autkach po prostu sie nie mieszczę... :cry: Niestety nigdy nie miałem okazji siedzieć w Imprezie chciałbym się dowiedzieć czy dam rade się zmieścić hehe mam 205cm wzrostu jestem dość szczupły więc na szerokość dam rade na pewno :razz:

 

Ciekawi mnie też to czy Impreza ma regulowaną kierownice w dwóch czy tylko w jednej płaszczyźnie i jak wielka jest możliwość regulacji fotela kierowcy i jak nisko przebiega linia dachu ktoś o podobnym wzroście o ile taki ktoś jest może mi pomóc! :)

 

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 191cm wzrostu i na seryjnym fotelu w STi siedzi się za wysoko, chociaż do dachu mam jeszcze daleko (w kasku dotykam do dachu).

Obecnie wymieniłem seryjny fotel od STi na fotel od Imprezy GT (bez regulacji wyskości, obszyty skórą i niebieską Alcantarą) i jest ok. 7 cm niżej co spowodowało od razu lepszą pozycję za kierownicą.

 

Strzelba87 - przy twoim wzroście chyba będziesz musiał wymienić na fotel z regulowanym oparciem Sparco, Recaro, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba będzie bardzo ciężko. Ja jestem trochę niższy i ledwo się mieszcze w Outbacku. Przysiadałem się do paru Imprez i trudno by było wytrzymać dłużej. Zupełnie inaczej jest w Evo. Mnóstwo miejsca na głowę i nogi.

 

Przed wyjazdem na zakupy radziłbym znaleźć taki egzemplaz gdzieś na miejscu i sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nigdy nie miałem okazji siedzieć w Imprezie chciałbym się dowiedzieć czy dam rade się zmieścić hehe mam 205cm wzrostu

Mam taką teorię ;) że Impreza to auto rodzinne dla bardzo małej rodziny :twisted:

Jestem jakieś 40cm mniejsza od Ciebie i uważam że Impreza jest mała. Jak już kogoś wpuszczę do samochodu i siedzi za mną, to cały czas czuję jego kolana na swoich plecach. Na te 40cm trzeba fotel jeszcze dalej szurnąć, robi się samochód bezdyskusyjnie 2-osobowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką teorię że Impreza to auto rodzinne dla bardzo małej rodziny

 

to "rodzinne auto" to taka sciema dla żon (albo mężów kapeluszników, saszetkowców) :mrgreen: sprawa wyjaśniona juz dawno :wink:

 

 

czy dam rade się zmieścić hehe mam 205cm wzrostu

 

wygodnie? z prawidłową pozycja za kierownicą? nie sądze :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką teorię że Impreza to auto rodzinne dla bardzo małej rodziny

 

to "rodzinne auto" to taka sciema dla żon (albo mężów kapeluszników, saszetkowców) :mrgreen: sprawa wyjaśniona juz dawno :wink:

E tam, nie mam żony (albo męża kapelusznika, saszetkowca) a teorię tę wyznaję. Jednakowoż rodzina musi być 2-osobowa. Ewentualnie więcej, ale skład musi być znacznie niższy ode mnie, co się w przyrodzie zdarza rzadko bardzo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką teorię że Impreza to auto rodzinne dla bardzo małej rodziny

 

to "rodzinne auto" to taka sciema dla żon (albo mężów kapeluszników, saszetkowców) :mrgreen: sprawa wyjaśniona juz dawno :wink:

E tam, nie mam żony (albo męża kapelusznika, saszetkowca) a teorię tę wyznaję. Jednakowoż rodzina musi być 2-osobowa. Ewentualnie więcej, ale skład musi być znacznie niższy ode mnie, co się w przyrodzie zdarza rzadko bardzo ;)

 

Nie przesadzajmy, kiedys poczciwy 126p byl autem rodzinnym, ktorym 4 osobowa rodzina potrafila jechac do Wloch na wakacje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja pamiętam jak mój tata, który ma 200 cm wzrostu siedział za kierownicą 126p mało tego kiedyś wybraliśmy się tym pojazdem na wakacje... rodzice i 2 jescze małych dzieci plus bagaż!

 

Jeśli kupię Imprezę sytuacja będzie nico bardziej komfortowa bo generalnie będę jedynym użytkownikiem samochodu, nikt z tyłu raczej siedzieć nie będzie. Nigdy wcześniej nie myślałem o STI na poważnie ale ostatnio zmieniłem zdanie co do samochodów. Jechałem wysłużonym Audi S2, który zrobił na mnie wielkie wrażenie... pomyślałem na co mi nudny Ford Mondeo albo Golf V to zwykłe toczydła i zwykły silnik. Teraz jestem pewien, że chcę wydać więcej na paliwo bo jestem pewien, że jazda tym samochodem sprawi mi przyjemność i to wielką! Kocham samochody i mam nadzieje, że zakocham sie w Subaru! Rocznie zrobię około 10 000 km więc koszty paliwa mnie nie zabiją w tej sytuacji nie warto kupować np. Golfa V TDI w tej samej cenie... przynajmniej tak mi sie wydaje może ktoś ma inne zdanie?!!?

 

Pozdro! :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupię Imprezę sytuacja będzie nico bardziej komfortowa bo generalnie będę jedynym użytkownikiem samochodu, nikt z tyłu raczej siedzieć nie będzie. Nigdy wcześniej nie myślałem o STI na poważnie ale ostatnio zmieniłem zdanie co do samochodów. Jechałem wysłużonym Audi S2, który zrobił na mnie wielkie wrażenie... pomyślałem na co mi nudny Ford Mondeo albo Golf V to zwykłe toczydła i zwykły silnik. Teraz jestem pewien, że chcę wydać więcej na paliwo bo jestem pewien, że jazda tym samochodem sprawi mi przyjemność i to wielką! Kocham samochody i mam nadzieje, że zakocham sie w Subaru! Rocznie zrobię około 10 000 km więc koszty paliwa mnie nie zabiją w tej sytuacji nie warto kupować np. Golfa V TDI w tej samej cenie... przynajmniej tak mi sie wydaje może ktoś ma inne zdanie?!!?

 

Nie samym chlebem STi jeździ, pamiętaj o tym. (czy jakoś tak :smile: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 199cm, w Outbacku którym jeździłem do niedawna mieściłem się bez problemu. Teraz w GT jest w miarę ok , fotel ma sporo regulacji, chociaż plecy średnio się mieszczą w "trzymanie boczne". A że mam małe przetarcie na fotelu kierowcy to pojechałem do tapicera polecanego na forum i on mi rozgiął trochę pręty od "trzymania bocznego" zrobiło się całkiem fajnie. I chyba zostanę przy oryginalnych fotelach z GT bo wszędzie słyszę, że nie warto zmieniać na WRX lub STI. Tylko żal mi tapicerki bo nie znalazłem jeszcze nikogo kto chciałby odtworzyć oryginalną ( jest klejona ), proponują różne welury i takie tam a to nie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...