Skocz do zawartości

Opony i felgi


Radza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanko do was szanowni uzytkownicy subarynek. Mianowicie przybywam do was z pytaniem (moze takowe juz bylo ale nie umie znalesc nic na ten temat :roll: ) jakie sa dedykowane parametry felgi i opony do imprez 96?? i czy mozna tymczasowo smigac np na oponach o profilu 55 z przodu i 45 z tylu? ew czym to moze grozic?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanko do was szanowni uzytkownicy subarynek. Mianowicie przybywam do was z pytaniem (moze takowe juz bylo ale nie umie znalesc nic na ten temat :roll: ) jakie sa dedykowane parametry felgi i opony do imprez 96?? i czy mozna tymczasowo smigac np na oponach o profilu 55 z przodu i 45 z tylu? ew czym to moze grozic?

pozdrawiam

 

Cześć!

 

Jesteś z Pabianic??

 

I odpowiedź na drugą część pytania. W czterołapie nie ryzykuj jazdy na oponach o różnych profilach i wielkościach, a już tym bardziej między osiami - wiskozie się dostanie, a to już źródło większych kłopotów niż zakup dwóch opon...

 

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem z pawłowic ;] no to trzeba zrobic zakup oponek ;] czekam na odpowiedz na pierwsza czesc pytania ;] pozdrawiam

 

Ale zmyłka, u nas w łódzkim tak opisuje się Pabianice ;)

 

Co do pierwszej części pytania - spróbuję ;)

Seryjnie w zwykłych GL'ach są zdaje się 14"

Ja w imprezie RX i kolega Skolo w imprezie SEASON mamy 15" (u mnie 195/65/15), a jeszcze inny kolega śmiga na 17" chyba 215/45/17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to dokładnie odpowiedź na Twoje pytanie, ale jeżeli chodzi o MY'97, to dla SI GL oponki były takie standardowo: 185/70/R14, o ile pamiętam. Teraz mam 195/60/R15 i jest w porządku... no prawie, bo felgi mam 7cali i są odrobinę za szerokie. Co słychać na sporych nierównościach przy większym obciążeniu. ;) Z tego co się tutaj na forum dowiedziałem, najszersza jaka powinna się w SI GL znaleźć, to 6 cali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam...mam pytanie i proszę o podpowiedź....

Od niedawna posiadam Imprezę MY 01 wolnegossaka 2,0 GX. Aktualnie mam tam założone alumy 15' i opony 195/60/15...Chciałbym założyć 16' i opony 205/50/16 takie jak w aktualnych niezaturbionych Imprezach MY06/07

W instrukcji nic nie pisze o kołach 16' ,są tylko 15' i 17'-dotyczy WRX-ów.

Czy te 16'-stki przypasują tam bez problemu w tym rozmiarze???

 

Dzięki i pozdrawiam.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...mam pytanie i proszę o podpowiedź....

Od niedawna posiadam Imprezę MY 01 wolnegossaka 2,0 GX. Aktualnie mam tam założone alumy 15' i opony 195/60/15...Chciałbym założyć 16' i opony 205/50/16 takie jak w aktualnych niezaturbionych Imprezach MY06/07

W instrukcji nic nie pisze o kołach 16' ,są tylko 15' i 17'-dotyczy WRX-ów.

Czy te 16'-stki przypasują tam bez problemu w tym rozmiarze???

 

Dzięki i pozdrawiam.....

 

Beda pasowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robeet napisał/a:

Witam...mam pytanie i proszę o podpowiedź....

Od niedawna posiadam Imprezę MY 01 wolnegossaka 2,0 GX. Aktualnie mam tam założone alumy 15' i opony 195/60/15...Chciałbym założyć 16' i opony 205/50/16 takie jak w aktualnych niezaturbionych Imprezach MY06/07

W instrukcji nic nie pisze o kołach 16' ,są tylko 15' i 17'-dotyczy WRX-ów.

Czy te 16'-stki przypasują tam bez problemu w tym rozmiarze???

 

Dzięki i pozdrawiam.....

 

 

Beda pasowac

 

To jeszcze jedno pytanko...czy prawidłowo na te16-stki powinny iść gumy 205/50/16 czy 205/55/16..???

 

Dzięki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wystepuja felgi stalowe 16 calowe o rozstawie 5x100?

Czy 15 cali podejdzie do us spec 2005?

 

tak wystepuja ale ET nie wiem czy ci podejdzie , ostatnio widzialem np z BMW M e36 (chyba to bylo 5x100....) felga 16 wygladala jak stalowka tylko byla cala z alu (leciutkie a przy tym pancerne..) ogolnie w nowych autach czesto mozna sie spotkac z staluwaki made from alu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie jest oryginalne ET i średnica piasty w Imprezie 1.8 Kombi 93r ??

Teraz mam 14" i opony 175/70 na felgach nic nie jest napisane albo było i sie zmyło, na forum szukalem nie znalazlem.

Planuje kupić 15" na zieme do opon 185/60R15 TOYO S941 bo takie mam prawie nowe od

poprzedniego samochodu.

Jakie ET będzie najlpesze żeby nie pogorszyć własciwości jezdnych, a najlepiej je polepszyc??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...