Skocz do zawartości

Regulacja


marek790

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że są do regulacji mieszanki paliwa dwa takie czujniki, każdy na dwie śrubki. Nie mam aparatu więc nie pokażę jakie. :).

Jak je samemu ustawić by auto paliło właściwie-znaczy normalnie. Udało mi się nimi wyregulować wolne obroty ale spalanie skoczyło o jakieś 4l/100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba Zgadza się ale ... jakbyś miał fotkę silnika z góry to bym Ci narysował - strzałkami o co mi chodzi. Jak odkręcisz dwie mocujące śrubki to te czyjniki da się lekko obracać - bo chodzą tak jakby po łuku. Obracając silnik zaczyna inaczej pracować. Zatem wnioskuję, iż ma to wpływ - mimo komputera - na pracę silnika i spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem mały to też rozbierałem stare budziki i je naprawiałem też były śrubki i nimi kręciłem :idea: zgadnijcie czy jakiś naprawiłem :?: :mrgreen:

Koledze chodzi zpewne o czujnik położenia przepustnicy wyregulowny jest on fabrycznie i przez żywot samochodu rzadziej czujnika nie ma potrzeby go regulować :idea:

Drugi tajemniczy zestaw śrubek to podejrzewam zawór bocznikowy wolnych obrotów sytuacja jak wyżej czasami trzeba go tylko rozebrać i umyć (problem z wolnymi obrotami)

Zmiejszenie zuzycia paliwa może spowodować wymiana F. powietrza, świec i kabli zapłonowych na sprawne :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi tajemniczy zestaw śrubek to podejrzewam zawór bocznikowy wolnych obrotów sytuacja jak wyżej czasami trzeba go tylko rozebrać i umyć (problem z wolnymi obrotami)

 

E12, już raz mi pomogłeś - chodzi o sprężynkę do gałki zmiany biegów, zbadałem temat i czekam na dostawę w SubaruPoint - dziękuję!!

 

Teraz poproszę o pomoc po raz drugi - wolne obroty... Dziś zauważyłem, że silnik schodząc z obrotów utrzymuje się przez chwilkę przy ok. 1000obr/min., a potem nagle spada do ok. 700-800 i utrzymuje się na tym poziomie oraz czasami faluje/poszarpuje... Swiece nowe- przewody WN też.

Zanim dotrę do przepływomierza i cewki sprawdziłbym tem drugi zestaw śrubek.

 

Które to??

 

Pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...