Skocz do zawartości

Forester 2,5XT 08 - jaka jest pojemność baku?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Stanąłem dzisiaj na autoistradzie 20km przed stacją... Silnik zaczął przerywać, pokichał, pokichał i zgasł...

 

Podjechałem okazją, kupiłem "piatkę", wróciłem i na stacji wlałem 54 litry (do piatego odbicia pistoletu). Z tego rachunku wychodzi mi, że bak w forysiu ma 54+5(dolane)-3(spalone na dojeździe) czyli 56 litrów. W instrukcji obsługi wyraźnie stoi, że bak ma 60 litrów. Więc jak to jest? Ostatnie 4 litry nie trafiają do silnika? Czy istrukcja mija się z prawdą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się.

Ja też kiedyś miałem wątpliwą przyjemność nie dojechacć do stacji benzynowej.

Kiedy doholowałem Forestera, do baku weszło niecałe 57 litrów.

Kilka razu dojechałem szczęliwie do stacji na oparach - udawało mi się potem wlać około 55 litrów.

60 litrów to mit.. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to witam w klubie.

Mi Forys padl na rondzie, 30m od stacji benzynowej. Wedlug licznika, pali 10/100 bez szalenstw, mialem jeszcze 30km zapasu. Mara straszna. Dojechalem na stacje na rozruszniku :-) Nie bede robil obciachu Subaru bo kierownik leniwy i tankowac nie chce :-). Na servisie powiedzieli ze rezerwa ma 8 litrow a kontrolka gasnie jak nalejesz 13. Bak 60.

Teraz leje pod korek zeby miec te 60 litrow a tankuje...jak musze :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa nie ma jak zassać paliwo :roll:

 

 

Fleksja polske język być trudna...

 

 

 

 

:mrgreen:

 

Polska to taka dziwna kraj :mrgreen:

 

 

 

No normalnie na tym forum nic nie umknie...

Zresztą siedzimy sobie z kolegą w pracy , on na forum, ja na forum i co pewien czas śmiejemy się z tego że tylko w tym miejscu jest możliwe aby ktoś kto chce sprzedać np felgi w czwartym poście natrafił na opis odlatywania bocianów do Afryki.... :-)

 

Toć to jeden wielki balkonik z Muppet Show wraz z całą zgrają zgryźliwych dziadków :mrgreen:

 

Czasami naprawdę.... koledzy po prostu można się zlać w gacie jak się trochę forum poczyta i związki pomiędzy postem od czwartego wzwyż w stosunku do zadanego pytania :mrgreen:

 

PS. Mój Forest stanął ( znaczy zatrzymał się jakiś kilometr przd stacją ) a na stacji weszło 55,41 + 5 w baniaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bluetooth - Jest jeszcze coś, co mnie uderzyło czytajac instrukcję obsługi od WRXa - zdaje się, że 2,5 XT też to dotyczy - jest wyraźnie napisane, że silniki turbo należy dotankować NATYCHMIAST po zapaleniu się żółtego światełka i absolutnie nie dopuszczać do sytuacji, w której silnik nie dostaje benzyny ... więc szkoda trochę gwarancji, gdyby faktycznie coś się miało tam popsuć ... może lepiej nie jeździć na rezerwie? :roll: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istotnie tak piszą... "...w wyniku samozapłonu może nastąpić uszkodzenie katalizatora lub turbosprężarki...". U mnie to raczej nie wystąpiło... dzień był chłodny, jechałem wyjątkowo spokojnie, ponadto gdybym wiedział, że te wspomniane w instrukcji 60l to tylko teoria, to normalnie bym wcześniej zatankował, to żadna chwała wyssać bak do sucha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aflinta a nie jest tak że do pierwszego odbicia. (oczywiście wszystko działa jak należy)

To było by fajne, ale "pierwsze odbicie" zależy od temperatury, pistoletu, kąta nachylenia pistoletu przy wlewaniu paliwa itp. Na dobrą sprawę mogli by dla świętego spokoju podawać pojemność 60 litrów i wsadzać zbiornik 65 litrów, większość była by zadowolona :mrgreen: No może znalazło by się kilku sceptyków takiego rozwiązania, ciekawe gdzie wcześniej w USA czy w Niemczech :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nubira teoretycznie miala 65l bak, ale wchodzilo ciut ponad 70 z pstrykaniem. Zreszta pojemnosc baku i tak nigdy nie byla dla mnie problemem - z 90-cio litrowa butla LPG w bagazniku moglem sie wybrac z Wroclawia do Berlina i z powrotem bez tankowania, a z wykorzystaniem benzyny i prawie 2x dalej.

 

Ale nie ma to jak Passat B4 - wg specyfikacji zdaje sie 70l, a przy odrobinie cierpliwosci i odpowietrzaniu mozna i 100l wlac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nubira teoretycznie miala 65l bak, ale wchodzilo ciut ponad 70 z pstrykaniem. Zreszta pojemnosc baku i tak nigdy nie byla dla mnie problemem - z 90-cio litrowa butla LPG w bagazniku moglem sie wybrac z Wroclawia do Berlina i z powrotem bez tankowania, a z wykorzystaniem benzyny i prawie 2x dalej.

 

Ale nie ma to jak Passat B4 - wg specyfikacji zdaje sie 70l, a przy odrobinie cierpliwosci i odpowietrzaniu mozna i 100l wlac.

 

 

Z tym Paskiem to chyba trochę przesadziłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100l wlac.

Osiemdziesiąt kilka byłoby bliższe prawdy.... :cool:

Moze i byloby, ale swiadkowie donosza inaczej, ze wezme trzech pierwszych z google:

 

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1197198

http://autokacik.pl/showflat.php?Number ... 517&page=0

http://www.motoforum.pl/Opinie/VW/passat/passat.php3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok miesiac temu bylem na Ukrainie gdzie dowiedzialem o ciekawej usludze na niektorych stacjach benzynowych.Chodzi o to ze za 10 hrywien (ok 5,6 PLN) mozna kupic nazwijmy to "przechylnik" ,tzn ze auto wjezdzajac na niego staje pod pewnym katem w bok przez co do baku moze wejsc ok 10 litrow paliwa wiecej. Glownie korzystaja z tego polacy jezdzacy po tania benzyne:) Podobno w bardzo zapyzialych czesciach Ukrainy sa tez stacje gdzie tankuje sie "na minuty" ,tzn placimy za tankowanie za 1,2,3 minut:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Z moich obserwacji wynika, ze 2.5XT absolutnie nie ma zbiornika 60l. Moim zdaniem jest 55l, a czasami udaje sie wlac do niego 57-58 litrow. Niestety wszedzie podaja ze jest to 60l. Raz tylko kiedys widzialem specyfikacje, ktora mowila ze zbiornik ma 55l, i to moim zdaniem jest blizsze prawdy.

 

Ponizsze dwa zrodla podaja 60l:

 

http://www.subaru.de/fileadmin/download ... ster06.pdf

 

http://www.4forester.pl/dane-techniczne-06.php

 

Co do tych Pasatow, do ktorych wchodzi 100 litrow oleju napedowego to jest prawda. Nie wiem jaka one maja w papierach pojemnosc baku. Taki model paska ma duze wziecie przy naszej wschodniej granicy. Polacy jezdza na Ukraine, kupuja tam tanie paliwo, przywoza do Polski i handluja. Taki Pasat nadaje sie do tego idealnie bo rzeczywiscie do baku wchodzi 100 litrow. Jak ktos mieszka blisko granicy, wystarczy kilka kursow dziennie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi Passatami to chodzi o to że ludzie którzy zajmują się przemytem paliwa, rozpychają jakoś te zbiorniki na ciepło czy sprężonym powietrzem - nie pamiętam ale ktoś mi to opowiadał. Oczywiście nie jest to bezpieczne - no ale czego sie nie robi dla kasy. Wtedy wchodzi 100 i więcej litrów.

 

I to nie jest urban legend :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...