Skocz do zawartości

maglownica GT - regeneracja a nowa?


Yacho

Rekomendowane odpowiedzi

czesc.

poniewaz nie znalazlem nic sensownego w wyszukiwarce forum zapytam:

- wie ktos co sie robi z maglownica jak pojawiaja sie stuki z nia zwiazane przy skrecaniu?

ile dajmy na to kosztuje nowka?

czy oplacalna jest regeneracja i jakie to koszty?

cisnienia jeszcze nie mam ale wole sie zorientowac wiec jak ktos ma przerobiony temat to podzielcie sie pliiiiz.

 

zdrooowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę coś powiedzieć na temat regeneracji maglownicy na terenie 3-miasta:

jest tu jedno takie miejsce gdzie bardzo mądry i doświadczony inżynier specjalizuje się w regeneracji maglownic od różnych aut.Robiłem u niego maglownicę od BMW ze wspomaganiem oczywiście - trwa to ok.10-14dni (trzeba przynieść wymontowaną maglownicę!) i kosztuje ok.1000zł.Robota w pełni profesjonalna z gwarancją na częściach lepszych niż fabryczne.Gość ogląda wszystkie rozebrane elementy pod mikroskopem i wyszukuje mikrowżery,robi szlif i pasuje uszczelniacze z poliuretanu lub teflonu lub ertalonu - całe 3-miasto u niego robi włącznie z większością serwisów ASO (!) - jednym słowem bardzo polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z pewnoscia cena nowej bedzie sporo wieksza od kosztow regeneracji.

 

jesli chcesz to zrobic profesjonalnie i otrzymac gwarancje na usluge to poleceam REGEN AUTO z Warszawy-Wesolej.

 

Zlecilem tam regeneracja na pewno ponad 100 przekladni i smialo moge powiedziec ze jestem zadowolony.

 

Kontakt:

(022) 773-74-06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90% Subaru wystarczy wyregulować i pomaga, trwa to 5 minut kosztuje jedno nic :lol:

 

Łooo Panie!!

 

kolejna, dobra rada... Poproszę o wskazówki ;) Jeśli nic to nie kosztuje ;)

 

:)

No to na co czekasz? Wal na Jutrzenki... :wink: :mrgreen:

 

Daleko to z Janek?? :wink:

W poniedziałek będę służbowo... :roll:

 

Thx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90% Subaru wystarczy wyregulować i pomaga, trwa to 5 minut kosztuje jedno nic :lol:

 

Łooo Panie!!

 

kolejna, dobra rada... Poproszę o wskazówki ;) Jeśli nic to nie kosztuje ;)

 

:)

No to na co czekasz? Wal na Jutrzenki... :wink: :mrgreen:

 

Daleko to z Janek?? :wink:

W poniedziałek będę służbowo... :roll:

 

Thx.

Wal śmiało masz całkiem blisko 1 korek (ok7km) proponuje wcześniej tylko telefon 602 11 76 06

PzdrE12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czym polega regulacja maglownicy ? Co sie w niej reguluje ?

Reguluje luz miedzy zębny pomiędzy listwą a wałkiem ze slimakiem globoidalnym.

Niestety nie mogę powiedzieć jak się reguluje bo jak ktoś sobie zrobi kuku :!:(można sobie zrobić to ukł kierowniczy nie zabawa) mogę mieć problemy :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po regulacji sprawdz czy kierownica chodzi rownie lekko, pozniej czy sama sie "odkreca".

jezeli bedzie ok, to czas na szybka kontre. bywa, ze po takiej regulacji dopiero przy takiej okazji

czuc w pewnym momencie chwilowy opor/prog. srednio fajne jak idziesz ostro, testowalem w antyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Podepnę się pod temat, bo choć pytanie nie dotyczy subaru, odpowiedź dotyczy każdej marki, w tym subaru. Otóż znajoma musi zregenerować maglownicę w citroenie. Z uwagi na fakt, że mieszka na Woli, jest jej daleko do Wesołej, gdzie ponoć jest najlepszy zakład zajmujący się regeneracją. Pytanie więc - czy znacie jakieś inne warsztaty w Warszawie godne polecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, bo choć pytanie nie dotyczy subaru, odpowiedź dotyczy każdej marki, w tym subaru. Otóż znajoma musi zregenerować maglownicę w citroenie. Z uwagi na fakt, że mieszka na Woli, jest jej daleko do Wesołej, gdzie ponoć jest najlepszy zakład zajmujący się regeneracją. Pytanie więc - czy znacie jakieś inne warsztaty w Warszawie godne polecenia?

 

zgodnie z regulminem forum - tak, znamy - ASO :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc.

poniewaz nie znalazlem nic sensownego w wyszukiwarce forum zapytam:

- wie ktos co sie robi z maglownica jak pojawiaja sie stuki z nia zwiazane przy skrecaniu?

ile dajmy na to kosztuje nowka?

czy oplacalna jest regeneracja i jakie to koszty?

cisnienia jeszcze nie mam ale wole sie zorientowac wiec jak ktos ma przerobiony temat to podzielcie sie pliiiiz.

 

zdrooowka

 

Regeneracja polaga na szlifowaniu i wymianie uszczelnień.

W moim przypadku po regeneracji ustały wszelkie mozliwe stuki pojawiające sie przy skrecie i całosc (uklad kierowniczy) stała sie jakos sztywniejsza.

Kosztowalo to circa 1300 PLN.

I uważam, ze bylo warto! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...