Skocz do zawartości

Opony - jeszcze raz!!!!


toyo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!.

Nie znalazłem na forum więc się zapytam - tylko nie bijcie!!!

 

Moja żonka na stacji benzynowej najechała na postument dystrybutora i... wyszedł korund z boku opony.

Muszę teraz ją wymienić i tu powstaje pytanie:

 

1. Wymienić tylko jedną?

2. Wymienić obie na całej osi ?

3. Wymienić wszystkie ?

 

4. Żonki nie wymieniam !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :)

 

 

Samochód: Foreś My06 2.0 XL WIN

Przebieg: 50.000 km

 

Głębokość bieżnika ok. 4 mm

 

Opona: Yokohama Geolander

 

Co robić ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek, ostrzeżenie przed ostrzeżeniem.

toyo, chyba kord wyszedł a nie korund :mrgreen:

 

Tego bieżnika i tak Ci wiele nie zostało, dokup używaną, będziesz miał komplet gum do jakiegoś upalania :) Z tą używką dotoczyłbym się do zimy a na wiosnę i tak nowe gumy, bo te geolandery to takie jakieś... piszczące w zakrętach są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy w tym dziale na dożylnej kofeinie jadą, że tacy nerwowi? :roll:

 

Skoro nie ma firm, które przycinają gumę, to można to przecież na jakimś spocie załatwić, nie? Z drugiej strony, 4mm bieżnika to nie tak dużo a o Geolanderach nie słyszałem jeszcze dobrego słowa od użytkowników Forków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co robić ???

 

Kupić ode mnie komplet tych cudownych opon (mały przebieg i niska cena)

więcej - w Kupię/Sprzedam

Niestety masz inny rozmiar - ja mam 215/60R16 :(

 

 

Wszyscy: Co zrobić teraz -> zakładać na jakiś czas nie używany zapas (to jest koło prawe przednie) z całkiem nowym bieżnikiem czy jakoś dokulać się do serwisu oponiarskiego ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałes zamiar kupić nowe opony na wiosnę ? jezeli tak kup teraz ( masz teraz świetny pretekst przed żoną , ze uszkodziła Ci opone i trzeba kupic cały komplet :wink: ) Jezeli nie poszukał bym uzywanej, choc moze być trudno, ja w razie czego mam komplet używanych 4 szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałes zamiar kupić nowe opony na wiosnę ? jezeli tak kup teraz ( masz teraz świetny pretekst przed żoną , ze uszkodziła Ci opone i trzeba kupic cały komplet :wink: ) Jezeli nie poszukał bym uzywanej, choc moze być trudno, ja w razie czego mam komplet używanych 4 szt.

Raczej kupię teraz jedną używkę, a zimą lub na wiosnę lub jeszcze na jesień kupię komplet nowych.....

PS. Pytanie co zrobić z nowym zapasem:

- kupić nowych 5 opon (nie będą to Geolandery)

- zostawić zapas Geolander'a a kupić tylko 4 nowe ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj są takie oponki i jeszcze grubość bieżnika taka jak potrzebujesz :mrgreen:http://allegro.pl/item231180984_4_x_yokohama_geolandar_215_60_16_215_60r16.html

 

To nie sa te opony, maja być G900 :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy: Co zrobić teraz -> zakładać na jakiś czas nie używany zapas (to jest koło prawe przednie) z całkiem nowym bieżnikiem czy jakoś dokulać się do serwisu oponiarskiego ???

Jezeli juz muisz gdzies jechac z taka opona, to przeloz to kolo na tyl.

Generalnie proponuje regularne wymienianie zapasu np podczas sezonowej zmiany opon. Najbardzej zuzyta opona na zapas a najmniej zuzyte na przod. Przyzwoity wulkanizator radzi sobie z takimi rzeczami bez problemu. W razie uszkodzenia opony nie ma dramatu.

Pozdrawiam,

Slawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy: Co zrobić teraz -> zakładać na jakiś czas nie używany zapas (to jest koło prawe przednie) z całkiem nowym bieżnikiem czy jakoś dokulać się do serwisu oponiarskiego ???

Jezeli juz muisz gdzies jechac z taka opona, to przeloz to kolo na tyl.

Generalnie proponuje regularne wymienianie zapasu np podczas sezonowej zmiany opon. Najbardzej zuzyta opona na zapas a najmniej zuzyte na przod. Przyzwoity wulkanizator radzi sobie z takimi rzeczami bez problemu. W razie uszkodzenia opony nie ma dramatu.

Pozdrawiam,

Slawo.

 

 

Jeżeli już to na przód :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy: Co zrobić teraz -> zakładać na jakiś czas nie używany zapas (to jest koło prawe przednie) z całkiem nowym bieżnikiem czy jakoś dokulać się do serwisu oponiarskiego ???

Jezeli juz musisz gdzies jechac z taka opona, to przeloz to kolo na tyl.

Generalnie proponuje regularne wymienianie zapasu np podczas sezonowej zmiany opon. Najbardzej zuzyta opona na zapas a najmniej zuzyte na przod. Przyzwoity wulkanizator radzi sobie z takimi rzeczami bez problemu. W razie uszkodzenia opony nie ma dramatu.

Pozdrawiam,

Slawo.

Jeżeli już to na przód :!:

 

Jezeli juz na przod :?: ale co :?: i najlepiej dlaczego.

Zepsuta opone, zapas, zuzyta opone? bo przeciez nie polskie o' zamiast o ani wulkanizatora :wink:

Pozdrawiam,

Slawo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy: Co zrobić teraz -> zakładać na jakiś czas nie używany zapas (to jest koło prawe przednie) z całkiem nowym bieżnikiem czy jakoś dokulać się do serwisu oponiarskiego ???

Jezeli juz musisz gdzies jechac z taka opona, to przeloz to kolo na tyl.

Generalnie proponuje regularne wymienianie zapasu np podczas sezonowej zmiany opon. Najbardzej zuzyta opona na zapas a najmniej zuzyte na przod. Przyzwoity wulkanizator radzi sobie z takimi rzeczami bez problemu. W razie uszkodzenia opony nie ma dramatu.

Pozdrawiam,

Slawo.

Jeżeli już to na przód :!:

 

Jezeli juz na przod :?: ale co :?: i najlepiej dlaczego.

Zepsuta opone, zapas, zuzyta opone? bo przeciez nie polskie o' zamiast o ani wulkanizatora :wink:

Pozdrawiam,

Slawo

 

Jezeli ma założyć nowa rezerwe , to niech załozy na przód, a nie na tył, przedni dyfer wiecej zniesie róznicy w obwodzie jak tylny :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już to na przód :!:

Jezeli juz na przod :?: ale co :?: i najlepiej dlaczego.

Zepsuta opone, zapas, zuzyta opone? bo przeciez nie polskie o' zamiast o ani wulkanizatora :wink:

Pozdrawiam,

Slawo

Jezeli ma założyć nowa rezerwe , to niech załozy na przód, a nie na tył, przedni dyfer wiecej zniesie róznicy w obwodzie jak tylny :cool:

Wyczulem podstep :grin: bo ja pisalem, a moze chcialem napisac, o jechaniu na tej poszarpanej oponie. W takim przypadku lepiej, zeby byla z tylu na wypadek rozerwania. :cool:

Pozdrawiam,

Slawo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...