Jump to content

golarki elektryczne

Than_Junior

Recommended Posts

pytanie do doswiadczonych "golarzy" ;)

Do tej pory zawsze uzywalem zyletek Gilette, ale wkurzaja mnie kosmiczne ceny polacznone z faktem, ze zyletki sie strasznie szybko zuzywaja. Zastanawialem sie wiec nad kupnem elektrycznej golarki. Jakie macie doswiadczenia? Czy te nowoczesne sa, pod wzgledem jakosci golenia, porownywalne z zyletkami? JAk wyglada z jakoscia? Czy podrazniaja skore (mam, niestety, dosc wrazliwa :? ) ? No i ktory model polecacie?

• Replies 78
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Też mam wrażliwą skórę. I też kupiłem elektryczną golarkę, bo ceny dobrych nożyków są po prostu z kosmosu. Wybrałem Brauna, bo to podobno najlepsza marka.

I lipa... Golenie elektryczną golarką zajmuje 5 razy więcej czasu. I skóra się podrażnia nieporównywalnie mocniej. A jeśli masz tak, że czasami zapominasz się ogolić, to potem można dostać szału chcąc zgolić taki zarost golarką.

Nawet nie wiem kiedy wróciłem do nożyków.

Golenie elektryczną golarką zajmuje 5 razy więcej czasu. I skóra się podrażnia nieporównywalnie mocniej.

zgadzam sie, masakra. No chyba ze chce sie miec lans milimetrowy zarost to wtedy jest ok.

IMHO nie warto wywalac tych kilku stow.

Ja wybrałem opcję trze

czyli broda i pekaesy do pasa

:mrgreen:

niestety na poszukiwanie dobrego sprzetu stracilem sporo czasu, mialem juz chyba wszystkie hiper-super maszynki zyletkowe, Gilette, Wilkinson, na bateryjki i bez, 2,3, zylion ostrzy nawet te co trzeba "za kratami" trzymac, lipa niestety. elektrycznie obrobilem Brauna z folia pojedyncza, podwojna i z dodatkowym nozykiem tnacym pomiedzy foliamy a takze te z ruchoma i stala glowica. Philips.... wirujace ostrza w ilosci 2 oraz trzech, osadzone na stale plasko oraz 3 ostrza z glowica dostosujaca sie do ksztaltu twarzy.... lipa

pozostala codzienne zabawa z trymerem i ciagly zarost :neutral:

panowie - prawdziwy macho nosi 3 dniowy zarost; konia i strzelbe zostawia przed wejsciem do saloonu, a goli sie wylacznie brzytwa lub ostrym nozem... a nie jakies maszynki i zmiekczacze :mrgreen: jak mawial moj kolega skrobiac sie na sucho i pod wlos - moze i boli, ale przynajmiej nie bede mial skory jak pooopa niemowlaka :wink:

a tak powaznie - to "żileta" daje rade - fakt, ze sie dosc szybko tępi, ale na szczescie moge chodzic do pracy z "trzydniowka" wiec mam oszczednosci :wink:

Than_Junior, moze zaczniesz chodzic do fryzjera zeby Cie golil brzytwa? Nigdy nie bedziesz lepiej ogolony.

Co do golarek elektrycznych, to ja mam najlepsze doswiadczenia z dwufoliowym Panasonic'em golacym na mokro (uzywa sie standardowego kremu do golenia icala golarke mozna zanuzyc w wodzie). Pozniej mialem kilka innych i zadna tak dobrze nie golila, chyba znowu musze kupic cos podobnego.

A ja od lat używam golarek elektrycznych. Nożyki właśnie bardzo podrażniają. Ja po goleniu zawsze wyglądałem przez pół dnia jak indianin (czerwony pysk). Golarki mają wady. Nie golą dokładnie. Mają kłopoty z odrośniętymi włoskami. Jeśli nie chce mi się 3 -4 dni golić, to potem doprowadzenie się do ładu zajmuje ze 20 minut. Podstawowa zaleta, to brak podrażnień. Nie ścinają różnych krostek, włosy nie wrastają, a jeśli goli się codziennie to zajmuje to 2 - 3 minuty.

z ta dokladnoscia, to czytalem kilka opinii, ze te najnowsze sa takie, ze trzeba co prawda mocno naciskac na skore, ale gola superowo. Gorzej z cena ok 1.000pln :roll:

Ale przeliczylem ze po ok 3 latach mi sie to zamortyzuje, w razie czego :P

Ja mam Brauna 8990 (dostałem od żony :))

http://www.braun.com/pl/products/shavin ... dels.html#

Może rzeczywiście golenie trwa trochę dłużej, ale ja już nie wrócę do nożyków. Nie mam podrażnień (a po zwykłych nożykach miałem), goli dokładnie, nawet kilkudniowy zarost (trwa to dłużej i trzeba się przyłożyć, to fakt).

Fajną opcją jest automatyczne czyszczenie. Wkładam do stacji dokującej, wciskam przycisk i po kilku minutach jest czyściutka i wyparzona :)