Skocz do zawartości

Felgi Forester


mcorp

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś ma info od jakiego samochodu przypasują rozstawem śrub/ET? Z tego, co zmierzyłem na swoim to będzie 6,5JJ 5/100/56/ET 48,0. Szukam stalówek 16" żeby sobie założyć jakieś ATki i pojeździć w terenie... Albo 15" i wyższe laczki.

 

M

 

p.s. ...a 15" wejdą w ogóle na zaciski...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hogi, parę razy była o tym mowa. Felgi od skody/vw mają większy otwór centrujący, przez co felga trzyma się tylko na śrubach. Porządne uderzenie i śruby mogą zostać ścięte. To chyba nie najlepszy pomysł. Poza tym ciężko taką felgę dokładnie wycentrować.

 

Uprzedzając odpowiedź, wiem, że są pierścienie centrujące. Jednak wszyscy oponiarze z którymi rozmawiałem na ten temat bardzo odradzali. Otwór centrujący nie jest dla ozdoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mało które felgi są dedykowane do konkretnego modelu bez pierścieni- chyba, że fabryczne.

Przeważnie kupując nowy komplet kupujesz je z pierścieniami do konkretnego modelu.

 

Aluminiowe, a nie stalowe. Widziałeś pierścienie centrujące do stalówek?? Nie jestem ekspertem. Powtarzam tylko to co mówili mi goście w serwisach i to o czym kiedyś tu już rozmawialiśmy.

 

Sam miałem jeden sezon stalówki od VW, ale słabo to wyglądało. Słabo się centrowało, słabo się sprawdzało przy wyższych prędkościach i trzymanie takiej felgi było co najmniej wątpliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...