Skocz do zawartości

"seryjny samochod"


kashmere

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Przeciez remap to robia czesto nawet w ASO w ramach naprawy gwarancyjnej i samochod nadal jest seryjny. Tak bylo np jak sie pojawily w stanach STi '04 to fabryczne programy nie byly za dobrze przystosowane do lokalnych warunkow i w niektorych samochodach wypadaly zaplony, pomagala zmiana programu.

W nowszych samochodach mozna sobie robic remap nawet i 100 razy dziennie i nikt nie bedzie w stanie powiedziec czy program byl zmieniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowszych samochodach mozna sobie robic remap nawet i 100 razy dziennie i nikt nie bedzie w stanie powiedziec czy program byl zmieniony.

 

Hmmm - to brzmi nieźle. Mnie zawsze przestrzegali, że jak se zrobię remap, to ASO od razu to wykryje :twisted:.

 

A co do remapu, to wiem, że i u mnie był robiony - na początku co jakiś czas zapalał mi się CEL. Oddałem do serwisu, powiedzieli, że trzeba pogmerać z komputerem, ileś czasu czekali na program i dziś mija rok od czasu, kiedy CEL-a widziałem po raz ostatni 8). Nawet myślałem, że kontrolka się zepsuła, ale działa :twisted:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowszych samochodach mozna sobie robic remap nawet i 100 razy dziennie i nikt nie bedzie w stanie powiedziec czy program byl zmieniony.

 

Hmmm - to brzmi nieźle. Mnie zawsze przestrzegali, że jak se zrobię remap, to ASO od razu to wykryje :twisted:.

 

A co do remapu, to wiem, że i u mnie był robiony - na początku co jakiś czas zapalał mi się CEL. Oddałem do serwisu, powiedzieli, że trzeba pogmerać z komputerem, ileś czasu czekali na program i dziś mija rok od czasu, kiedy CEL-a widziałem po raz ostatni 8). Nawet myślałem, że kontrolka się zepsuła, ale działa :twisted:.

 

spieli na "krótko" z kontrolką poduszek i zapala sie przy na chwile co by nie było że sie przepaliła, ot cały remap :lol:

 

a w temacie to;

Ninja napisał/a:

jak dla mnie seria to seria. Nic nie grzeba i nic nie dlubane. Tak jak wyjechał z fabryki tak jezdzi. To jest wedle mojego zdania seria. A poprawianie fabryki chociazby przez jakis remap to juz jakby nie bylo ingerencja. Wiec juz nie seria. Bo dłubnięty.

 

dla mnie 100% właśnie tak jw a potem to już

-lekko dłubnięty, dłubnięty, i jakoś tam dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serie to ja kupilem nawet orginalne kolpaki mialem i tarcze i orginalna konserwacje na silniku:PP Jedyna modyfikacja bylo radio chyba w tym aucie i hak (subaru zreszta )

 

Pozatym tarcze klocki łaczniki to elementy eksploatacyjene, opony zreszta tez!! Zmiana tarcz klockow, tlumika (zgodnego z parametrami producenta!!) to dalej seria

 

Wymiana hebli na np wiekszy rozmiar to juz nie seria , soft jak robiony w salonie tez lapie sie wg na serie (wszelkie inne raczej nie bo nie posiadaja autoryzacji producenta)

Co do zawieszenia jak wstawie sobie sachsy amory , łaczniki itp to tez czesci exploatacyjne

Wszelka ingerencja w nastawy zawiasu (obnirzenie gwint, wachacze o innych kątach to juz daleko od serji)

Ogolnie zastosowanie wszelkich orginalnych posiadajacych aprobate producenta i gwarantujaca nam zachowanie gwarancji jako czesc zamienna wg lapie sie na serie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z oponami?

 

A z powietrzem w oponach ? Czy napierdzenie azotem to już tjunink ?

 

Bez przegięć, Prze Państwa. :roll:

 

Powiedz to pomysłodawcom "trzeciej ligi" rajdowej. Na poważnie rozważali niedopuszczenie "ulicznych" semi-slicków właśnie jako niedozwolonego tuningu.

 

Akurat tutaj sie zgadzam z pomyslodawcami... Ma to sens... Tylko niech wkoncu powstanie ta 3 liga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko po co to komu

 

Mnie :mrgreen:

 

Tyle razy sie tutaj czyta ze nie opyla sie zalozyc np: 3" wydechu do seryjnego auta, wiec pytam co to seryjne auto. Dla mnie seryjne auto to takie jak z fabryki wyjezdza. Wiec jesli ktos ma juz filtr stozkowy to nie ma seryjnego auta i moze zamontowac 3" wydech. Dla braci tuningowej tutaj jest inaczej, dlatego pytam co wedlug Was to "seria".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, ja też to tak pojmuje, ale nie oznacza to że wymiana elementów gumowych na poliutanowe to nie jest jakiś tam tuning tylko poprawianie tego czego brakuje w serii, tak samo hamulce, wskaźniki, xenony. Ale TMIC, FMIC, wydech i podnoszenie mocy jest to już nie seryjny tuning.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle razy sie tutaj czyta ze nie opyla sie zalozyc np: 3" wydechu do seryjnego auta, wiec pytam co to seryjne auto. Dla mnie seryjne auto to takie jak z fabryki wyjezdza. Wiec jesli ktos ma juz filtr stozkowy to nie ma seryjnego auta i moze zamontowac 3" wydech. Dla braci tuningowej tutaj jest inaczej, dlatego pytam co wedlug Was to "seria".

 

To pytanie mozna zadac wogole w stosunku do calego tuningu. Dla jednego to wklejenie naklejki na szybe i zalozenie diody led w spryskiwacze, dla drugiego liczy sie tylko tuning wewnetrzny, dla trzeciego jeszcze co innego itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, ja też to tak pojmuje, ale nie oznacza to że wymiana elementów gumowych na poliutanowe to nie jest jakiś tam tuning tylko poprawianie tego czego brakuje w serii, tak samo hamulce, wskaźniki, xenony. Ale TMIC, FMIC, wydech i podnoszenie mocy jest to już nie seryjny tuning.

nie,nie i jeszcze raz nie.

Zle pojmujesz znaczenie słowa "seria".

 

Jesli auto wyjezdza z fabryki z xenonami jest to seria.

Jesli auto wyjezdza z fabryki z lampami H4 - jest to seria.

Jesli w tym samym aucie z lampami H4 zalozysz zamiast nich xenon to juz nie bedzie to seria. Bo nie takie wyjechało z fabryki. Czaisz? Zostały "dołożone" zamiast fabrycznego wyposażenia.

I juz takiego auta nie nazwe seryjnym.

To samo hamulce i poliuretany. Nie wyszlo z tym z fabryki = nie seria. Dłubnięte.

Wskaźniki to juz inna bajka. Ani to tuning ani dłubanina. Bo ani nie poprawia mocy ani trakcji. Tylko tylko taki "monitoring" co sie dzieje. Wiec ciezko cokolwiek okreslic czy to seria czy nie. W sumie nie powinno sie na podstawie takich czynników okreslac. Mowi sie wtedy ze wskazniki zostaly zamontowane dodatkowo do seryjnego wyposazenia i tyle.

Bo nie kazde auto ma wskazniki w seryjnym wyposazeniu.

Hehe ale namieszalem :P:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ninja, ja wiem co to jest seryjny samochód.... tylko jak daleko można podciągnąć serie....To samo można powiedzieć o wymianie klocków hamulcowych, masz serie i zamienniki o różnym stopniu scieralności czy to też jest seria??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kashmere, w takim rozumieniu dla mnie seria to auto z seryjnym ecu bez remapu.

 

dokladnie o to mi chodziło, dziękuje za odpowiedz

 

O - ja serię pojmuję właśnie w ten sposób.

 

Bo zazwyczaj jak remap, to od razu inne rzeczy: wydech, pompa, dolot, intercooler, turbina. Bo jak się zacznie z remapem, to już końca nie ma :twisted:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ninja widze pewna niekonsekwencje: piszesz, ze "...Jesli auto wyjezdza z fabryki z xenonami jest to seria. Jesli auto wyjezdza z fabryki z lampami H4 - jest to seria.

Jesli w tym samym aucie z lampami H4 zalozysz zamiast nich xenon to juz nie bedzie to seria. Bo nie takie wyjechało z fabryki. Czaisz? Zostały "dołożone" zamiast fabrycznego wyposażenia."

 

A chwile potem "...Wskaźniki to juz inna bajka. Ani to tuning ani dłubanina. Bo ani nie poprawia mocy ani trakcji"

 

Wnioskuje zatem, ze zmiana lamp z fabrycznych na lepsze poprawia trakcje i osiagi... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka,ze jesli 'przyszly lysy pan' na poczatku swego 'rajdowania' kupi sobie malucha, zalozy w nim nakladke na tlumik, przyklei mu jakas stosowna naklejke typu super turbo rally, to wedlug niego bedzie to tjuning na maxa ;)

A prawda jest taka,ze to nie jest ingerencja w cokolwiek ;)

 

Poza tym dla mnie seria,to jest to z czym auto wyjezdza z salonu i tyle :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...