Skocz do zawartości

leje olejem nie wiem skad:((


cypis

Rekomendowane odpowiedzi

witam wlasnie dojechalem do uk i po drodze niemila niespodzianka ....

staje na stacji po prawie 450km trasie gdzie gnalem 140-170km/h non stop i spod auta kłeby dymu i zapach oleju!!!

Pan z obslogi podbiega z gasnca ale nic zero ognia tylko kampie olej z pod auta prosto na kolektor lob kata...

Auto przestygolo po 30min sprawdzam poziom na bagnecie prawie max!!!

Dzien wczesniej bylem wymieniac olej na taki jak jezdzil poprzednik i chyba pan przelal o dobre 0,5l albo lepiej (nie sprawdzilem przed trasa bo i po co nowy olej nic nie leje!!)

Nie ma tu garazu kanalu ceny roboty sa kosmiczne i nie mam jak zobaczyc skad to :((

Ma ktos jakies pomysly na trasie 1700km dolalem ok 250ml oleju a co przystanek cos pokapywalo !!! na oko leje miedzy skrzynia a blokiem, moze to byc oring na wale,odma ??

do ludzi w uk jaki moze byc koszt zrobienia tego przy skrzyni automatycznej , ogolnie kaplica bo nrzedzi kanalu nic tu nie mam:(( olac to i dolewac jak ubedzie czy szukac warszatu ?

 

ps temperature trzyma idealnie, cosnienie oleju sie nie zapala!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz odme

Olej może wywalac przez uszczeniacz wału.

po jakim dystansie wywala olej?

Jak po przejechaniu kilku km to spróbuj przejechać ten dystans na np wyjętym/poluzowanym bagnecie.

Jeśli się okaże że to rozszczelnienie skrzyni korbowej pomaga to znaczy że masz odmę zapchaną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to zauwarzylem po 450km przy 1 tankowaniu

I nastepne pytanie boxera nie mialem czasu poznac gdzie szukac odmy, da sie dostac bez kanalu?? leje gdzies z tylu silnika i splywa na miske z tego co widzialem leżac obok auta.

Przejechalem ok 1700km w sumie z takim wyciekiem i poziom trzymal(na cieplym motorze po 10min przerwy i trasie ok 250km nie mniej niz pol ) .

Moze byc ze mechanik przelal olej i go wywala "bokiem" lub odma jakie moga byc skutki jazdy na za wysokim poziomie oleju??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie ewidentnie kolor i konsystencja to olej silnikowy !!!! to automat jak bym stracil olej to by napewno dala znac o tym skrzynia ,a chodzi pienie!! Jest gestrzy ciemnobrazowy olej do automatow zdecydowanie inaczej wyglada ( wiem bo juz jednego automata zabilem....)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra podnioslem auto i leje od strony filtra miedzy blokiem a oslona rorzadu.

Tyle co moglem wypatrzec miska obolejona blok wydech.....

Zdecydowane prawa strona jak sie stoi przodem do auta...od gory nie widac nic, sucho...

Zdecydowanie nie ma bata zeby to robic pod domem na dworze bez kanalu tylko na podnosniku!!

 

Odmy sa ok nie ciekna!!!

Jakies pomysly??Robic to w uk czy dziennie sprawdzac olej i latac tak do powrotu do pl za 5miesiecy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przebieg oficjalnie 130tys pasek byl robiony,(jak ma to cos wspolnego) wczesniej 2 panie jezdzily glownie po miescie (bez tras typu 450km i 160km/h non stop) uszczelniacz czego ??walu , walkow rozrzadu??

 

aha jak troche pogrzebalem dzis nie moge jednoznacznie stwierdzic czy to prawa str czy srodek

Ale zdecydowanie miedzy blokiem a plastykiem oslony rozrzadu na dole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelniacz wału, albo wyciek spod pompy oleju. Jeżeli dużo ubywa to raczej to drugie.

 

hmm 1700km trasa non stop gnanie przerwy na tankowanie i sprawdzenie oleju dolalem (z dzis wlacznie ) ok 350ml wiec wg mnie to akceptowalnie .... co mnie meczy ze cale auto pod spodem usmolone i w czasie postojow troche sie dymi bo olej na wydechu jest!!!

 

ps ile jest koszt uszczelniaczy ???ma ktos takie dane??ile w pl moze kosztowac zrobienie tego??

W czasie tej operacjo zmienic pasek rozrzadu i reszte czy go zostawic (obecny ma ok 35tys)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zostaje mi tu tylko serwis subaru albo wysylka czesci z polski:(( chyba ze ktos ma namiary na sklepy w uk :))

 

PS patrze w e katologu w intercars i nie ma gdzie to tam moge znalesc:(( moze poda ktos linka do sklepu internetowego gdzie maja wiecej czesci??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha watford czyli polnoc londynu.. masz jakies 90 mil do mnie chyba i calkiem niezly dojazd a tu jest kilku polskich mechanikow a nawet warsztatow, sam wlasnie szukam kogos kto grzebal w subaru.. uszczelka pod glowica ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...