Skocz do zawartości

Wreszcie odebrałem nowego forka 2.0 :) updated


Bonek

Rekomendowane odpowiedzi

Ta estetyka fonii ma dwa aspekty.

pierwszy rzeczywiście raczej estetyczny, bo czasem aż głupio skręcać na osiedlu (30km/h) wiedząc, że wszystkie matki z wózkami za chwilę odwrócą głowy i pomyślą z wyrzutem "co za bałwan, nie ma gdzie szaleć". :twisted:

druga, poważniejsza sprawa, to fakt, że taki pisk można odebrać jako delikatną sugestię opony: zaraz "się puszczę". w takim wypadku 0.2 bara więcej wcale nie musi robić różnicy...

 

P.S.

a wczoraj staliśmy na światłach obok WIELKIEJ i WYPASIONEJ Land Cruiser. w pewnym momencie wzrok padł na koła i.... GEOLANDER. śmiechu było przez następne dwa skrzyżowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 133
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mam - właśnie wróciłem z nauki jazdy :lol:

 

Foreś kupiony w Subaru Styl Dukiewicz. Obsługa profesjonalna - jestem bardzo zadowolony. Podziękowania dla Pana Eryka. Wszystko załatwione bardzo OK.

 

Teraz przede mną 3k - nudnego docierania. Olej V w samochodzie czeka na dolewki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na liczniku 800 km - już mi jakiś fiut musiał porysować tylny błotnik w Arkadii. Parkowanie bez skrzypów jest za trudne dla burakowa.

 

Jeździ się rewelacyjnie - czekam na 3 tys - wymieniam olej - i wreszcie wciskam gaz do dechy. Ta emerycka jazda juz mnie męczy. Ale mimo ostrożnej jazdy - na zakrętach słyszę opony :) - zabawne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede mną kilka dłuższych wyjazdów - przyda się więc CB. Przeczytałem dokładnie wątki na ten temat. Czy ktoś posiadający leśnika może opowiedzieć jak montuje/podłącza u siebie CB?

 

Czyli - zakładając antenę MAGNEs/z :)

 

- gdzie ustawić antenę?

- gdzie wstawić radyjko?

- jak poprowadzić kabelek?

 

Chcę szybko kupić CB - żaden wielki wypas: proste radio i w miarę długą antenę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede mną kilka dłuższych wyjazdów - przyda się więc CB. Przeczytałem dokładnie wątki na ten temat. Czy ktoś posiadający leśnika może opowiedzieć jak montuje/podłącza u siebie CB?

 

Czyli - zakładając antenę MAGNEs/z :)

 

- gdzie ustawić antenę?

- gdzie wstawić radyjko?

- jak poprowadzić kabelek?

 

Chcę szybko kupić CB - żaden wielki wypas: proste radio i w miarę długą antenę.

 

Pozdrawiam

W wątku o CB wszystko napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede mną kilka dłuższych wyjazdów - przyda się więc CB. Przeczytałem dokładnie wątki na ten temat. Czy ktoś posiadający leśnika może opowiedzieć jak montuje/podłącza u siebie CB?

 

Czyli - zakładając antenę MAGNEs/z :)

 

- gdzie ustawić antenę?

- gdzie wstawić radyjko?

- jak poprowadzić kabelek?

 

Chcę szybko kupić CB - żaden wielki wypas: proste radio i w miarę długą antenę.

 

Pozdrawiam

 

U mnie się zmieściło do schowka. Jest tam mała pólka. Kabel na tył i antena na dach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlituję się :mrgreen: .

Antena na magnes tuż przy krawędzi tylnej klapy, kabel prowadzony środkiem; starczy tak do wajchy zmiany biegów, radio (President Herbert) montwane na tunelu środkowym panelem do góry przed fotelem pasażera. Zasilanie z gniazda zapalniczki. Drugie gniazdo powinno być w schowku.

Wsio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlituję się :mrgreen: .

Antena na magnes tuż przy krawędzi tylnej klapy, kabel prowadzony środkiem; starczy tak do wajchy zmiany biegów, radio (President Herbert) montwane na tunelu środkowym panelem do góry przed fotelem pasażera. Zasilanie z gniazda zapalniczki. Drugie gniazdo powinno być w schowku.

Wsio.

 

 

i za każdym razem przed parkowaniem masz dodatkową walizkę na CB ? :lol:

 

Ja zamykam schowek i idę sobie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlituję się :mrgreen: .

Antena na magnes tuż przy krawędzi tylnej klapy, kabel prowadzony środkiem; starczy tak do wajchy zmiany biegów, radio (President Herbert) montwane na tunelu środkowym panelem do góry przed fotelem pasażera. Zasilanie z gniazda zapalniczki. Drugie gniazdo powinno być w schowku.

Wsio.

 

 

i za każdym razem przed parkowaniem masz dodatkową walizkę na CB ? :lol:

 

Ja zamykam schowek i idę sobie....

Tak mam zamontowane w obu autach. Do schowka by się nie zmieściło, a obsługa byłaby troszkę niewygodna.... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OBK

pewnie ma większy schowek, lub radio masz za małe.... :mrgreen::twisted:

 

Unident 520XL lub coś takiego. Standard. W OBK trzeba zdemontować plastikową osłonę i pokazuje się idealna półka pod radio. Niestety aby się tam dostać trzeba zdemontować schowek i poprowadzić zasilanie do radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na liczniku 800 km - już mi jakiś fiut musiał porysować tylny błotnik w Arkadii. Parkowanie bez skrzypów jest za trudne dla burakowa.

 

Jeździ się rewelacyjnie - czekam na 3 tys - wymieniam olej - i wreszcie wciskam gaz do dechy. Ta emerycka jazda juz mnie męczy. Ale mimo ostrożnej jazdy - na zakrętach słyszę opony :) - zabawne

 

Czy ten nowy forek SPE to ma normalny przerywacz wycieraczek z regulacją okresu? Bo w specyfikacji mgliście piszą, że HGW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena na magnes tuż przy krawędzi tylnej klapy, kabel prowadzony środkiem

 

Pytanie - czy kabel wychodzący przy tylnej klapie nie powoduje efektów typu zaciekanie / szumy / gwizdy?

 

Ja kupiłem Cobrę 75 (całe radio w gruszce), będzie leżeć w schowku między przednimi fotelami. Antenę chcę mieć na magnesie, wystawianą przez tylną klapę, ale właśnie mam obawy przed przyginaniem uszczelki i wynikającymi z tego problemami... (choć wiele aut tak ma i jeżdzą...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...