Skocz do zawartości

Czy mój podpis to reklama?


mati

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się czy mój podpis to reklama czy nie. Moim zdaniem nie, ponieważ żadna z firm mi za to nie płaci. Ponad to dokonałem w każdej z nich sporych zakupów i jestem zadowolony ze świadczonych usług. Dzięki temu jestem w stanie polecić te firmy innym forumowiczom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Ojciec Założyciel

Reklama to nie jest kwestia pobierania opłaty.

To kwestia popularyzowania danego produktu (firmy) w celu zwiększenie obrotów.

I to ma miejsce.

 

Pozdrowienia

 

PS. Ankieta zawierająca sformułowanie "złodziej" nie jest trafna.

Określenie to oznacza bowiem, że ktoś zabiera innej osobie/firmie należące do niej dobra majątkowe (lub intelektualne) w celu uzyskania korzyści. A to oczywiście nie ma miejsca.

Tak więc ankieta nie jest porawnie sformułowana, albowiem nie zawiera możliwości umieszczenia prawidłowej odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyrekcja, celowo użyłem sformułowania "złodziej" żeby oddać absurdalność tej sytuacji. Jest to oczywiście Wasze forum i macie prawo robić co chcecie, ale moim zdaniem nie tędy droga. Czy naprawde myślicie że opinie kilku osób na bardzo małym i stosunkowo nie znanym forum mają wpływ na sprzedaż? Wiem z doświadczenia że jako właściciel ośmio letniej Imprezy GT nie mam czego szukać w ASO, więc czemu nie mogę polecać osobom w podobnej sytuacji sprawdzonych firm?

 

ps. czy tak trudno byłoby wprowadzić do oferty częsci STi? Ja jako prywatna osoba jestem w stanie sprowadzić prawie każdą cześć z Japonii. Tymczasem jak się pytałem w Warszawskim ASO o carbonową rozpórke do STi ver.6, szef działu części powiedział że nie szłyszał o takim modelu :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wikipedia

Ważną cechą odróżniającą w komunikacji poprzez media reklamę od public relations jest to, że reklama jest formą płatną, tzn. reklamodawca płaci mediom za nadanie komunikatu reklamowego i ma nad tym komunikatem pełną kontrolę.

2. oraz tutaj

Za reklamę uważamy wszelką płatną formę przedstawiania i polecania towaŹrów, usług lub idei przez określonego nadawcę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda bic piany mati.forumowiczow dzialajacych i wspierajacych sie na forum moze jest z 20 .

my wiemy ze www.nie-ASO.pl czy inne istnieja i korzystamy z nich.

czy jest absurdem ze dyrekcja fika ? moze i jest ale....to dyrekcji forum i moga robic to co chca.

mysle ze nasze biadolenie nic nie zmieni.mozemy sami zalozyc sobie wlasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani,

W moim odczuciu taka działalność jaką uprawiacie jest po prostu niegrzeczna. Na forum, które jest własnością firmy zajmującą się sprzedażą części i samochodów, zostały ustalone pewne ramy, których firma chce przestrzegać i prosi użytkowników o uszanowanie tego postanowienia. Duża część użytkowników forum robi co może, żeby obejść ten zapis na zasadzie źle pojętego buntu, przeciwko "restrykcyjnemu" działaniu GOSPODARZA. To tak jakbyście zostali zaproszeni do znajomych na obiad i od progu zaczęli, że owszem mają fajny telewizor ale macie kolegę, który ma lepszy...No niby można, ale jak napisałem na początku, jest to niegrzeczne. Jak widzicie nasze działanie skupia się na indywidualnym proszeniu użytkowników o usunięcie z podpisów linków do firm konkurencyjnych, nie ma banowania, paskowania i innych działań, teortycznie dopuszczonych. Dlaczego? Otóż w naszym odczuciu mamy do czynienia z ludźmi, którzy będą potrafili uszanować decyzję gospodarza. Najlepszym tego dowodem jest marcin@klub.subaru.pl wysłałem do niego PW z prośbą o zmianę. Zareagował natychmiast i zadał mi tylko klika pytań, na które, mam nadzieję, odpowiedziałem. Koniec pieśni. Czy aby napewno jest to taki problem dla Was? Przecież nikt nie może zakazać użytkownikowi polecania jakiejś firmy, z której usług był zadowolony. Wystarczy, że nie zrobi teo publicznie a na PW, wpisanie trwa dokładnie tyle samo czasu. Mam nadzieję, że zostało to właściwie odebrane...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subaryta, zgadzam się że jest to Wasze forum i możecie robić co checie. Ale chciałem dowiedzieć się co o tym myślą forumowicze, dzięki którtym forum istnieje, stąd moja ankieta.

 

ps. cały czas nikt mi nie odpowiedział dlaczego nie można kupić częsci STi w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Słownik Języka Polskiego, PWN 2003:

reklama: działanie polegające na zachęceniu potencjalnych klientów do zakupu określonych towarów lub usług,

 

Proponuję też wpisać w wyszukiwarce sformułowanie "reklama bezpłatna"

 

Definicja Unijna też nie zawiera obligatoryjnej odpłatności reklamy w celu uznania jej jako takiej.(2006/114/EG).

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mati, obie opcje ankiety sa trudne do zaakceptowania. W drugiej opcji nie wiem czy chcesz pomoc forumowiczom reprezentujacym firmy wymienione w podpisie, czy tez wszystkim, ktorzy mogli by byc ewentualnie zainteresowani ich oferta. Jesli to drugie, to jest to slaba pomoc, bo nie wiadomo czy polecasz dlatego ze maja ponadprzecietna jakosc uslug i towarow, czy tez dlatego ze sa oni twoimi znajomymi i dostales jakis tam rabat za nagonienie kilku klientow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie odpowiedzial na pytanie matiego dlaczego nie ma akcesoriow STI w ofercie SIP :?:

generalnie dlaczego nie mozna polecac firmy, ktora uzupelnia oferte SIP :?:

dlaczego tez nie moge np. polecac pomp, ktorych SIP w swojej ofercie nie ma :?: jedynie w pakiecie PPP (i to tez chyba nie do konca takie jak ja mam )

rozumiem, ze mozna zabronic reklamy firmom zajmujacym sie sprzedaza samochodow bo to oczywiscie bezposrednia konkurencja odbierajaca potencjalnych klientow, ale nie-ASO nie jest konkurencja bo ludzie majacy nowe auta i tak pojada do SIP (gwarancja), czesci tzw. performance SIP i tak praktycznie nie ma w swojej ofercie :roll: wiec o co chodzi :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie odpowiedzial na pytanie matiego dlaczego nie ma akcesoriow STI w ofercie SIP :?:

generalnie dlaczego nie mozna polecac firmy, ktora uzupelnia oferte SIP :?:

dlaczego tez nie moge np. polecac pomp, ktorych SIP w swojej ofercie nie ma :?: jedynie w pakiecie PPP (i to tez chyba nie do konca takie jak ja mam )

rozumiem, ze mozna zabronic reklamy firmom zajmujacym sie sprzedaza samochodow bo to oczywiscie bezposrednia konkurencja odbierajaca potencjalnych klientow, ale nie-ASO nie jest konkurencja bo ludzie majacy nowe auta i tak pojada do SIP (gwarancja), czesci tzw. performance SIP i tak praktycznie nie ma w swojej ofercie :roll: wiec o co chodzi :?:

 

o .... WŁADZE :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie odpowiedzial na pytanie matiego dlaczego nie ma akcesoriow STI w ofercie SIP :?:

generalnie dlaczego nie mozna polecac firmy, ktora uzupelnia oferte SIP :?:

dlaczego tez nie moge np. polecac pomp, ktorych SIP w swojej ofercie nie ma :?: jedynie w pakiecie PPP (i to tez chyba nie do konca takie jak ja mam )

rozumiem, ze mozna zabronic reklamy firmom zajmujacym sie sprzedaza samochodow bo to oczywiscie bezposrednia konkurencja odbierajaca potencjalnych klientow, ale nie-ASO nie jest konkurencja bo ludzie majacy nowe auta i tak pojada do SIP (gwarancja), czesci tzw. performance SIP i tak praktycznie nie ma w swojej ofercie :roll: wiec o co chodzi :?:

 

o .... WŁADZE :!:

 

dobrze, ze chociaz Tobie chodzi o kase :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie odpowiedzial na pytanie matiego dlaczego nie ma akcesoriow STI w ofercie SIP :?:

generalnie dlaczego nie mozna polecac firmy, ktora uzupelnia oferte SIP :?:

dlaczego tez nie moge np. polecac pomp, ktorych SIP w swojej ofercie nie ma :?: jedynie w pakiecie PPP (i to tez chyba nie do konca takie jak ja mam )

rozumiem, ze mozna zabronic reklamy firmom zajmujacym sie sprzedaza samochodow bo to oczywiscie bezposrednia konkurencja odbierajaca potencjalnych klientow, ale nie-ASO nie jest konkurencja bo ludzie majacy nowe auta i tak pojada do SIP (gwarancja), czesci tzw. performance SIP i tak praktycznie nie ma w swojej ofercie :roll: wiec o co chodzi :?:

 

pytanie kiedy SIP wezmie sie za podpisy zawierajace tresci erotyczne, ADAMUS możesz sie juz bać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na sprawę obiektywnie (jeśli w ogóle coś takiego istnieje - w końcu wypowiadamy własną opinię...), twierdzę, że Dyrekcja ma rację co do dwóch rzeczy:

- reklamowanie konkurencji dla SIP na forum SIP jest po prostu niegrzeczne. To tak jakby pójść na imprezę do Wieśka, gdy zaprosił na wódkę, a mówić wszystkim zebranym, że u Heńka fajna impreza i dają whisky. Niby inne napoje, niby nikogo nie zmuszamy do przejścia z jednej imprezy na drugą, ale czy rzeczonemu Wieśkowi byłoby miło i czy wypada nam to robić...? :roll: :twisted:

- reklama bezpłatna - lobbying - to też reklama.

 

Jednakże jako Mod nie jestem tu od wychowywania nikogo (jakby taka była rola Moda, to bym się jej nie podjął :twisted:. JA?!? :mrgreen:), sprawę podpisów pozostawiam więc sumieniu i poczuciu dobrego smaku Forumowiczów. Przecież i bez tych podpisów wszyscy wiedzą o istnieniu nie-ASO czy Carfita i istnienie podpisów, czy też ich brak, niczego tu przecież nie zmieni... :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
Szanowni,

jakie dzialania Subaru Polska podjela w celu propagowania forum subaru, poza tym ,ze kiedys ktos wpdal na pomysl zeby takowe zalozyc ?

 

Żadnych.

Wydaje tylko pieniądze. Umożliwia krytykę swego działania. Udziela bezpośrednich odpowiedzi (w miarę posiadanego czasu - chwilowo "kanikuła" :cool: ).

 

A powinniśmy ?

Czy może zadowolenie z pobytu tutaj p.t. Forumowicze sami się do popularyzacji przyczyniają (lub też na odwrót) ?

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klasyczny przykład gdzie wydaje się, że dwie strony mają rację

sip - bo chroni swoją kasę i swoje podwórko

mati - bo lubi towar np. z nie-ASO, którego NIGDY nie kupicie w sip, bo ten ostatni musiałby zatrudnić kogoś kompetentnego typu Marcin, żeby ogarnął nie tak prosty temat na właściwym poziomie,

pomijam, że na to sip nie stać bo trzeba sprzedawać auta a nie grzebać się w mocno indywidualnych potrzebach ... swoich zresztą klientów :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...