Jump to content

Warszawa -> Zielona Góra - którędy najlepiej ??

Roland

Recommended Posts

W najbliższy piątek wybieram się do ZG i zastanawiam się którędy jechać.

Automapa w pierwszym wariancie kieruje mnie przez Sochaczew, Łowicz, Uniejów, Jarocin, Leszno do ZG.

Zastanawiam się czy nie lepiej jakoś pchać się na A2 i pytanie jeśli tak to jak pojechać optymalnie? Od razu startować w Strykowie czy może wbijać się w innym miejscu - i jechać aż do samego końca (wg mapy już za Poznań) czy wcześniej zjeżdżać?

W najbliższy piątek wybieram się do ZG i zastanawiam się którędy jechać.

Automapa w pierwszym wariancie kieruje mnie przez Sochaczew, Łowicz, Uniejów, Jarocin, Leszno do ZG.

Zastanawiam się czy nie lepiej jakoś pchać się na A2 i pytanie jeśli tak to jak pojechać optymalnie? Od razu startować w Strykowie czy może wbijać się w innym miejscu - i jechać aż do samego końca (wg mapy już za Poznań) czy wcześniej zjeżdżać?

Wczoraj testowałem trasę Warszawa-Poznań. Że jechałem z wiatrem i do tego na kacu.. :( to spalanie wyszło 9,5 L :P

Więc tak:

Warszawa Drogą nr 2 Sochaczew, Łowicz.W Łowiczu skręcasz na Drogą 703 przez Łęczyce bez korków wpadasz nią na autostradę. Jedziesz autostradą do końca, zjeżdżasz z niej koło Nowego Tomyśla na Świebodzin Drogę nr 2. W Świebodzinie na drogę nr 3 i jedziesz już na Zieloną Górę, Sulechów mijasz bokiem nową obwodnicą :)

Intak - właśnie o takiej trasie myślałem. Tylko się zastanawiam czy śmigać do końca autostradą czy odbijać wcześniej?

Ale patrząc na ilość kilometrów to nawet jadąc do końca różnica jest raptem 15-20km na całej trasie (względem tej pierwotnie zaproponowanej przez Automapę). Czyli oszczędność znikoma a autostradą jednak zdecydowanie wygodniej się pojedzie.

Intak - właśnie o takiej trasie myślałem. Tylko się zastanawiam czy śmigać do końca autostradą czy odbijać wcześniej?

Ale patrząc na ilość kilometrów to nawet jadąc do końca różnica jest raptem 15-20km na całej trasie (względem tej pierwotnie zaproponowanej przez Automapę). Czyli oszczędność znikoma a autostradą jednak zdecydowanie wygodniej się pojedzie.

No ja bym przez Leszno w życiu nie jechał...

Odbić wcześniej nie polecam bo jednana droga krótka i szybka poznań-zielona, idzie przez Wolsztyn, a to niestety teraz pech bo wiadukt jest w remoncie i korki ja cholera !

Na autostradzie co prawda dwa miejsca w remoncie, ale znośnie długie i jedzie się 80-100 km/h

Roland - nie musisz lecieć aż do Łęczycy.

w Łowiczu skręcasz jak na ŁĘczycę ale w Piątku dajesz na wlocie w lewo i od razu pchasz się do autostrady.

Omijasz cały zakipściały dojazd do Strykowa i na autostradę wpadasz 20 km blizej.

Powodzonka

Bzyk - rozumiem, że mówisz o wlocie na autostradą w okolicach Leonowa? Tam na pewno jest wjazd na A2 w stronę Poznania? (wolę spytać bo kiedyś z Pumexem chcieliśmy wbić się w połowie autostrady Kraków-Katowice i były wjazdy tylko w jedną stronę :-( )

Jako rodowita zielonogórzaninianinka jeżdżąca trasa ZG-WAW raz na miesiąc stwierdzam, że najwygodniej, najwydajniej i najfajniej jest robić jak najdłużej wszystko autostradą. Czyli od Strykowa pod Łódką Bols aż do Nowego Tomyśla.

koniec filozofji.

Bzyk - dzięki za info.

W takim razie chyba mam już trasę ustaloną :-) (tak przypuszczałem, że w Strykowie może nie być za ciekawie bo wszyscy się pchają na początek autostrady)

Co za odkrycie ... teraz wiesz dlaczego kieruje cię na drogę 703 .....

Przed miejscowością Piątek oczywiście jest droga 702 do autostrady, ale czy jest wjazd ?! Nie wiem nie jechałem. Nie jadąc dalej droga 703 tylko skręcając jak kolega radzi będziesz szybciej na autostradzie i przejedziesz o 13,5 km więcej :P

Co za odkrycie ... teraz wiesz dlaczego kieruje cię na drogę 703 .....

Hehe - spoko - jakoś nigdy w tamte rejony nie dane mi było jeździć i stąd pytam.

Masz rację co do odległości - z AM wychodzi nawet więcej niż te 13,5km więc gra nie warta świeczki. Zdecydowanie na tak krótkim odcinku nie nadrobię tylu kilometrów nawet jak dużo szybciej dotrę do autostrady :-)