Skocz do zawartości

Czy warto kupic Gt z przebiegiem 200 tys km??


tito83

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi o to czy warto kupowac SI GT z 1998r z przebiegiem 200000 km ?? Czy od razu kwalifikuje sie to na remont generalny silnika?? Jak z turbina - czy taki duzy przebieg ma na nia wielki wplyw?? Co z dyframi??

 

Chodzi mi o ten model:

 

 

http://moto.allegro.pl/item226707871_na ... azja_.html

 

- cena jest atrakcyjna (jesli nie za niska??) do tego rzeczywiscie wyglada na niebity model (zderzaki prawidlowe, lampy chyba tez). Ma fajne wyposarzenie i dodatki... Tylko ten przebieg :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, w to nie watpie :) ten podobno mial wiekszosc gratow wymieniane. Co do samego przebiego boje sie tylko o to ze przy 200000km trzeba bedzie robic generalke a to nie jest tania sprawa... Pytanko do kombi - czy wszystkie miale relingi dachowe?? Owy egzemplarz ich nie posiada?!?!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200k o niczym nie przesądza. Sprawdź bardzo dokładnie silnik bo to są poważnie koszty, w stosunku do remontu turbina to grosze.

 

No wlasnie tego sie boje zeby nie bylo cos w silniku walniete :/ a na co szczegolnie zwrocic uwage (czytalem juz watek, ktory sam nawet zalozylem) ale moze troche wiecej szczegolow jesli chodzi o sam silnik moglbym prosic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od tego do czego auto ma Ci sluzyc. Moim zdaniem jesli do normalnej jazdy z domieszka niewinnego upalania to nie ma przeszkod. Jesli jednak planujesz podnoszenie mocy to raczej slabo. Moj gt ma przebieg 171k i po konsultacjach doszedlem do wniosku ze zanim bede robil cos wiecej niz wydech/dolot to wymienie silnik na nowy, bo w innym wypadku jest szansa na jego szybki koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bylo wczesniej powiedziane ma duzy wplyw jak auto bylo uzytkowane. Mialem Legacy turbo z 94 z przebiegiem 350K i zrobilem na nim kolejne 150K za nim mi buda zaczela sie sypac. Samochod naprawde uzywalem do kresu sil podkrecony ciesnienie doladowania zrobiony wydech dolot jedynie co poszlo to skrzynia ale wrzucielm z wrx 2005 i latal dalej. Tak samo mialem Wrx 2002 z 240K i chodzil jak zyleta oba auta do momentu posiadania przeze mnie byly zupelnie seryjne zadnych dodtakow. Wrx-em jezdzilem przez 60K a potem oddalem go mojej mamie ktora go uzywa do dnia dzisiejszego bez wieszkszych problemow. (Alternator i szprzeglo musialem wymienic no i hamulce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sytuacja z życia wzięta: Impreza którą kupiłem od emeryta, ponad 70 lat i przebiegu 120 tys. tak naprawde ma co dopiero dotarty silnik... facet pewnie raz na 2 lata poleciał sobie 140-150km/h i mu starczyło :) przebieg o niczym nie świadczy a eksploatacja wosu no i jakość samochodu oczywiście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie ta cena mi tez troche nie pasuje :/ dodatkowo koles pisze ze nie ma jak jechac na aso bo nie jest zarejestrowany... Co do ceny to trzeba do niej naliczyc oplaty w wysokosci 1500. Ale cena dalej pozostaje niska...

 

Nie wiem, może sie mylę, ale ten na zdjęciu jest już na polskich blachach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od użytkowania auta i materiałów.

Ja ma gx'a z 2003r z przebiegiem 97tys i auto jest naprawdę igła technicznie, ale klient, który sprawdzał samochód w serwisie subaru ( nie powiem którym) :wink: i zarówno stan jak i naprawy lakiernicze o których go poinformowałem, opinia padła b. dobra jak na ten przebieg, natomiast gostek stwierdził, że auto które ma ponad 50 tys i wiecej jak 4 lata, to juz kapitalka :roll:

 

no i macie jakieś pytania :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opinia padła b. dobra jak na ten przebieg, natomiast gostek stwierdził, że auto które ma ponad 50 tys i wiecej jak 4 lata, to juz kapitalka

 

no a dla przykladu moja stara corollka Gti z przelotem ok. 340 tys. za kazdym razem jak moj znajomy jedzie z nia na przeglad to goscie nie chca uwierzyc w przebieg bo wszystko wskazuje na co najmniej polowe mniejszy a auto smiga dalej jak zloto bez najmniejszych problemow :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...