Jump to content

Drgania kierownicy


Bergen
 Share

Recommended Posts

W każdym wozie kierownica w jakiś tam sobie sposób delikatnie drga od silnika, wiadomo.

W Srebrzanie kierownica nie drga w jakiś tam podejrzany sposób, jednak - co mnie zaskoczyło - po dłuższej jeździe od tychże drgań cierpną mi łapy :???:

 

Pytanie: Czy da się coś z tym zrobić ?

 

Odpowiedzi typu "wymień poduszki pod silnikiem" albo "kup rękawiczki" proszę pominąć :razz:

Link to comment
Share on other sites

W Srebrzanie kierownica nie drga w jakiś tam podejrzany sposób, jednak - co mnie zaskoczyło - po dłuższej jeździe od tychże drgań cierpną mi łapy

Bergen, po prostu nie trzymaj łokcia na lewych drzwiach na podszybiu :) Nie wiem, czy to samo mamy na myśli, ale mi ZAWSZE cierpła lewa dłoń i nie wiedziałem co jest. A rozwiązanie było takie proste. A może w natłoku nowych wrażeń zbyt kurczowo trzymasz stery? :wink:

BTW za grzyba nie kojarzę, żeby w Srebrzanie drgała mi kierownica :???: Sprawdź koła. Może ciężarek odpadł.

 

pzdr

Seb@

Link to comment
Share on other sites

U mnie też jest ten problem i są to skatowane opony które już nie do końca trzymają fason-deformacja ścianek bocznych.Próbowałem wyważać ale to na nic - trochę może poprawiło się ale i tak nowe laczki to konieczność :neutral:

 

Generalnie drgania kierownicy to żmudna sprawa i trzeba po kolei wykluczać to co zdarza się najczęściej.Na początek jedziesz do wulkanizacji toczyć koła na maszynie i sprawdzić czy są proste felgi i opony,wyważenie.Jeśli proste to sprawdzamy tarcze hamulcowe i piasty.Potem sprawdzamy czy nie ma luzów na swożniach i końcówkach drążka kierowniczego i robimy geometrię - w końcu musi problem zniknąć...

Link to comment
Share on other sites

Czy drętwieją ci ręce w okolicach małego palca?
a co dopatrujesz się zespołu cieśni nadgarstka czy ciasnoty kanału nerwu łokciowego? Nie róbmy z kolegi ciężko chorego bo się zmartwi.Najpierw trzeba zbadać auto,później siebie :mrgreen:
Link to comment
Share on other sites

Czy drętwieją ci ręce w okolicach małego palca?

Mi właśnie tak reagowałą dłoń, jak trzymałem łokieć wysoko na drzwiach, przy szczelinie od szyby. Sam mały palec drętwiał. Po zdjęciu łokcia po 2min wszystko wracało do normy. To chyba ten zespół tego nerwu będzie, co...? :wink:

 

pzdr

Seb@

Link to comment
Share on other sites

Mi właśnie tak reagowałą dłoń, jak trzymałem łokieć wysoko na drzwiach, przy szczelinie od szyby. Sam mały palec drętwiał. Po zdjęciu łokcia po 2min wszystko wracało do normy. To chyba ten zespół tego nerwu będzie, co...?

 

Objawy są takie same ale to nie jest zespół ciasnoty nerwu łokciowego,dlatego że objawy występują jak trzymasz rękę w nienaturalnym położeniu - jak trzymasz łokieć na podszybiu to uciskasz tętnice i masz zaburzenie ukrwienia nerwu łokciowego,który unerwia między innymi mały palec u ręki i stąd to drętwienie.Potem jak ściągniesz łokieć z szyby to po paru chwilach ukrwienie wraca do normy i objawu ustępują. Choroba jest wtedy kiedy to samo występuje bez trzymania łokcia na szybie.Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Bergen, po prostu nie trzymaj łokcia na lewych drzwiach na podszybiu :)

 

Działa ! Jasnowidz ! :shock:

 

a już Cię prawie wysłaliśmy do wulkanizatora ...

tym razem medycyna wygrała z techniką :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

wulkanizatora tez warto odwiedzic :) ale tylko takiego ktory wywarza koła na samochodzie bez zdejmowania u mnie taki zabieg wyeliminowal calkiem drgania

Na niektórych stacjach Shella wyważają na aucie.

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...