Skocz do zawartości

Drgania kierownicy


Bergen

Rekomendowane odpowiedzi

W każdym wozie kierownica w jakiś tam sobie sposób delikatnie drga od silnika, wiadomo.

W Srebrzanie kierownica nie drga w jakiś tam podejrzany sposób, jednak - co mnie zaskoczyło - po dłuższej jeździe od tychże drgań cierpną mi łapy :???:

 

Pytanie: Czy da się coś z tym zrobić ?

 

Odpowiedzi typu "wymień poduszki pod silnikiem" albo "kup rękawiczki" proszę pominąć :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Srebrzanie kierownica nie drga w jakiś tam podejrzany sposób, jednak - co mnie zaskoczyło - po dłuższej jeździe od tychże drgań cierpną mi łapy

Bergen, po prostu nie trzymaj łokcia na lewych drzwiach na podszybiu :) Nie wiem, czy to samo mamy na myśli, ale mi ZAWSZE cierpła lewa dłoń i nie wiedziałem co jest. A rozwiązanie było takie proste. A może w natłoku nowych wrażeń zbyt kurczowo trzymasz stery? :wink:

BTW za grzyba nie kojarzę, żeby w Srebrzanie drgała mi kierownica :???: Sprawdź koła. Może ciężarek odpadł.

 

pzdr

Seb@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jest ten problem i są to skatowane opony które już nie do końca trzymają fason-deformacja ścianek bocznych.Próbowałem wyważać ale to na nic - trochę może poprawiło się ale i tak nowe laczki to konieczność :neutral:

 

Generalnie drgania kierownicy to żmudna sprawa i trzeba po kolei wykluczać to co zdarza się najczęściej.Na początek jedziesz do wulkanizacji toczyć koła na maszynie i sprawdzić czy są proste felgi i opony,wyważenie.Jeśli proste to sprawdzamy tarcze hamulcowe i piasty.Potem sprawdzamy czy nie ma luzów na swożniach i końcówkach drążka kierowniczego i robimy geometrię - w końcu musi problem zniknąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy drętwieją ci ręce w okolicach małego palca?
a co dopatrujesz się zespołu cieśni nadgarstka czy ciasnoty kanału nerwu łokciowego? Nie róbmy z kolegi ciężko chorego bo się zmartwi.Najpierw trzeba zbadać auto,później siebie :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy drętwieją ci ręce w okolicach małego palca?

Mi właśnie tak reagowałą dłoń, jak trzymałem łokieć wysoko na drzwiach, przy szczelinie od szyby. Sam mały palec drętwiał. Po zdjęciu łokcia po 2min wszystko wracało do normy. To chyba ten zespół tego nerwu będzie, co...? :wink:

 

pzdr

Seb@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi właśnie tak reagowałą dłoń, jak trzymałem łokieć wysoko na drzwiach, przy szczelinie od szyby. Sam mały palec drętwiał. Po zdjęciu łokcia po 2min wszystko wracało do normy. To chyba ten zespół tego nerwu będzie, co...?

 

Objawy są takie same ale to nie jest zespół ciasnoty nerwu łokciowego,dlatego że objawy występują jak trzymasz rękę w nienaturalnym położeniu - jak trzymasz łokieć na podszybiu to uciskasz tętnice i masz zaburzenie ukrwienia nerwu łokciowego,który unerwia między innymi mały palec u ręki i stąd to drętwienie.Potem jak ściągniesz łokieć z szyby to po paru chwilach ukrwienie wraca do normy i objawu ustępują. Choroba jest wtedy kiedy to samo występuje bez trzymania łokcia na szybie.Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...