Skocz do zawartości

Uwaga na BMW WD 64409 !


Subaryta

Rekomendowane odpowiedzi

Kochani,

Mój kolega z Mitsumaniaków o mały włos nie zginął w wypadku samochodowym przez chamstwo i bezmyślność kilku debili :!: Cały opis sytaucji macie tu

Swoją drogą, jakby ktoś mógł podpowiedzieć co w tej sytaucji robić i jak działać byłoby fajnie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Na szczescie nie moje okolice, ale takich glupich pelno. Co w takiej sutuacji robic, a walsciwie juz po? Zlozyl bym doniesienie o umsylne spowodowanie zagrozenia zycia itd itp., nie odpuscilbym. Jak bym nic nie wskoral, to nie wiem, pewnie jajalbym jeszcze glupszych co by obili tamtych :mrgreen: (zartuje, ale ogolnie ciezka sprawa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro, ale to kretyni z mojej okolicy. WD to Bielany. Sądząc po numerze samochód jest od niedawna w posiadaniu kmiotka.

 

Szkoda, że nie ma informacji o kolorze BMW i budzie (sedan/touring).

 

pozdrawiam

 

mistee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie sprawa jest trochę dziwna , myślę tu o policji . Jeśli chodzi o te 7 dni to człowiek nie ma leżeć w szpitalu ale ma być nie zdolny do pracy :idea: Czy jakoś tak

wtedy wchodzi dochodzeniówka z urzędu :idea: i albo sprawa jest umarzana albo kierowna do prokuratury Policja zanim wypisze mandat powinna udać się do szpitala i przesłuchać rannych uczestników wypadku ,dając mandat zamyka sprawę -nie można człowieka ukarać 2 razy za to samo

Można złożyć skarge do komendanta Wojewódzkiego Policji na w/w policjantów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym takich to spałował i wsadził do więzienia na 10 lat nie ma usprawiedliwienia dla takich wybryków to przestępstwo mogli zginąć ludzie.Ale oczywiście policja to tylko łapie na radary kupuje sobie co chwile nowe i podnosi ceny mandatów zamiast zajmować się takimi sprawami :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to śmierdzi korupcją :evil:

Jak można kogoś ukarać jeżeli nie wiadomo czy popełnił wykroczenie czy przestępstwo?

Jeżeli zwolnienie jest powyżej 7 dni jest to przestępstwo ścigane z urzędu, po wyjściu ze szpitala możemy nawet i pół roku chorować.

Ja bym poszedł z tym do prokuratury.

A sprawa z powództwa cywilnego obligatoryjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subaryta - jak moj ojciec wroci z wypoczynu to wysle Ci kontakt do firmy, ktora wywalczyla bardzo ladne odszkodowanie za szkody osobowe od sprawcy wypadku, jakiemu ulegl jeko kolega

 

poza tym poszkodowany musi w warcie zglosic tez szkode osobowa z OC - ja troche kasy dostalem od ubezpieczyciela kolesia ktory mi w bok przywalil .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krew się w żylakach ścina ale to jest nasza polska rzeczywistość...Ja to widzę tak : założenie sprawy gnojom, interwencja u gliniarzy którzy są nad tamtymi i jak nie będzie efektu to odwołanie i interwencja wyżej i tak do skutku. Można zainteresować Fakt , Superexpress , TVN i wszystkich którym chciałoby się to nagłośnić . W końcu sprawa może się oprzeć o kogoś kto coś może i jeśli nie pomoże z dobrego serduszka to kiedyś będą wybory...W każdym razie nie można odpuścić bo kara musi być a bezkarność rozzuchwala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to śmierdzi korupcją

znajomościami itd.

mam znajomego z oławy który musiał zapłacić mandat mimo iż szkody na drugim aucie nie były jego winą i udziałem.jednak kierowcą drugiego auta był wpływowy syn policjanta, ponoć znany już z takich numerów.

Zawsze można odmówić przyjęcia mandatu :idea: Sprawa trafi do sądu grodzkiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krew się w żylakach ścina ale to jest nasza polska rzeczywistość...Ja to widzę tak : założenie sprawy gnojom, interwencja u gliniarzy którzy są nad tamtymi i jak nie będzie efektu to odwołanie i interwencja wyżej i tak do skutku. Można zainteresować Fakt , Superexpress , TVN i wszystkich którym chciałoby się to nagłośnić . W końcu sprawa może się oprzeć o kogoś kto coś może i jeśli nie pomoże z dobrego serduszka to kiedyś będą wybory...W każdym razie nie można odpuścić bo kara musi być a bezkarność rozzuchwala.

 

Można uderzyć do programu Uwaga z TVN, przecież oni żyją z tego a i sprawę załatwiają (chodzą po prokuratorach, sądach, komisariatach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raga, nie sądzę, aby fora poświęcone BMW były w jakikolwiek sposób pomocne. Takie KMIOTY z bielańskiej beemy nie zaliczają się jeszcze nawet do małp człekokształtnych, tak więc wszelkie formy współpracy i przejawy społeczeństwa obywatelskiego takimi, jak widział je de Tocqueville są im obce - uczestnictwo w klubach, forach, stowarzyszeniach i samorządzie terytorialny.

 

Ja widzę już jakąś uliczkę na Wrzecionie, Wawrzyszewie lub przy Broniewskiego, gdzie stoi sobie ta BMW. Jak wcześniej napisałem, numer z tablicy rej. jest wysoki, także KMIOT jest w posiadaniu BMW niedłużej niż 3-4 miesiące.

 

Manko - obowiązkowo. Jak sobie myślę, o opisanym zdarzeniu to żadne z kulturalnych określeń: kmiot, gamoń, etc. nie podchodzą.

 

Będę się pilniej przyglądał 525, które jeżdżą po Bielanach... Rozpuszczę wici wśród kumpli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raga, nie sądzę, aby fora poświęcone BMW były w jakikolwiek sposób pomocne. Takie KMIOTY z bielańskiej beemy nie zaliczają się jeszcze nawet do małp człekokształtnych, tak więc wszelkie formy współpracy i przejawy społeczeństwa obywatelskiego takimi, jak widział je de Tocqueville są im obce - uczestnictwo w klubach, forach, stowarzyszeniach i samorządzie terytorialny.

 

Ja widzę już jakąś uliczkę na Wrzecionie, Wawrzyszewie lub przy Broniewskiego, gdzie stoi sobie ta BMW. Jak wcześniej napisałem, numer z tablicy rej. jest wysoki, także KMIOT jest w posiadaniu BMW niedłużej niż 3-4 miesiące.

 

Manko - obowiązkowo. Jak sobie myślę, o opisanym zdarzeniu to żadne z kulturalnych określeń: kmiot, gamoń, etc. nie podchodzą.

 

Będę się pilniej przyglądał 525, które jeżdżą po Bielanach... Rozpuszczę wici wśród kumpli...

 

99% racji - może ktoś z forum BMW ma ziomala, który wie kogo ta 'bejca" - manko można zamienić na coś innego... co województwo to inne określenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o kasę, to chyba najprostszą drogą jest, jak wspomniał adamusmax, polisa OC sprawcy. Ubezpieczenie OC pokrywa nie tylko szkody w aucie ale także wszystkie inne poniesione w wyniku wypadku. Powinieneś się upomnieć o zwrot kosztów leczenia, jeżeli takie poniosłeś (lub poniesiesz w przyszłości, o co możesz wystąpić po ich poniesieniu), czy np. koszty dojazdów do pracy. Możesz też skalkulować kwotę utraconych korzyści, np. jeżeli jesteś "na prowzji" i nie możesz pracować przez określony czas. Wszystko musi być poparte fakturami, rachunkami, papierkami. Musisz niestety uzbroić się w cierpliwość i nie dać się spławić przez ubezpieczyciela. Z mojego doświadczenia wynika, że sprawa nie musi nawet oprzeć się o sąd.

 

Szkody moralne tylko przed sądem :evil:

 

[EDIT] właśnie wpadłem na to, że sprawa nie dotyczy Subaryty ale nie będę już zmieniał wypowiedzi. Wszystko przez emocje, chyba też wystąpię do ich ubezpieczyciela o jakieś odszkodowanie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o kasę, to chyba najprostszą drogą jest, jak wspomniał adamusmax, polisa OC sprawcy. Ubezpieczenie OC pokrywa nie tylko szkody w aucie ale także wszystkie inne poniesione w wyniku wypadku. Powinieneś się upomnieć o zwrot kosztów leczenia, jeżeli takie poniosłeś (lub poniesiesz w przyszłości, o co możesz wystąpić po ich poniesieniu), czy np. koszty dojazdów do pracy. Możesz też skalkulować kwotę utraconych korzyści, np. jeżeli jesteś "na prowzji" i nie możesz pracować przez określony czas. Wszystko musi być poparte fakturami, rachunkami, papierkami. Musisz niestety uzbroić się w cierpliwość i nie dać się spławić przez ubezpieczyciela. Z mojego doświadczenia wynika, że sprawa nie musi nawet oprzeć się o sąd.

 

Szkody moralne tylko przed sądem :evil:

 

[EDIT] właśnie wpadłem na to, że sprawa nie dotyczy Subaryty ale nie będę już zmieniał wypowiedzi. Wszystko przez emocje, chyba też wystąpię do ich ubezpieczyciela o jakieś odszkodowanie :wink:

 

ja po dzwonku mialem dziwne zawroty glowy i zle sie czulem nastepnego dnia - poszedlem do lekarza, ten mnie pogonil do neurologa. ten stwierdzil, ze przy bocznym uderzeniu mogly sie naciagnac sciegna i miesnie czyi, co spowodowalo opuchlizne i uciskanie na tetnice itd itp (dal mi jakies leki i potem bylo juz lepiej) - z takimi papierami poszedlem do ubezpieczyciela (PZU) po jakims czasie (chyba ok 2 mies) mialem spotkanie z ichniejszym lekarzem w LuxMedzie i potem dostalem 1,2k plnow za szkode osobowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie uwazacie ze w tej sytuacji otwieranie szyby i dyskusja z panami bez szyj było sensowne :?:

 

To tez wydalo mi sie dziwne, zwlaszcza, ze jechali ca 130-100km/h. Jechac z otwarta szyba przy tej predkosci i jeszcze rozmawiac z burakami?

 

generalnie nie ma sensu wdawac sie w dyskusje z burakami zwłaszcza na polskim hajłeju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie nie ma sensu wdawac sie w dyskusje z burakami zwłaszcza na polskim hajłeju

 

Co nie oznacza, ze w czasie takiej dyskusji ktos ma prawo rzucac w Ciebie czymkolwiek bo moze sie to skonczyc wlasnie tak jak w omawianym przypadku (a moglo sie skonczyc znacznie gorzej) Takich pacjentow powinno sie usypiac na gazem albo wykorzystwac w skazanych na porazke lotach kosmicznych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...