Skocz do zawartości

problem z akumulatorem i reset ecu w gt


b.

Rekomendowane odpowiedzi

padl mi akumulator. auto stalo prawie 3 tygodnie nie jezdzone. 2 tygodnie temu tylko wlazlem do auta po cos i sie otworzylo normalnie (alarm). wyjelem tylko przejsciowke iso

od radia. ale nie uruchamialem.

wczoraj alarm z pilota niereagowal. jako ze byla noc, nie chcialem walczyc bo by mi zaraz alarm zawyl po otworzeniu drzwi z klucza.

dzisiaj z rana przyszedlem i akumulator kompletnie padl. pierwsze co uslyszalem to ciche wycie mojego alarmu. widac wykryl spadek napiecia.

ciekawe czy nie wyl cala noc? :-)

ale niewazne. akumulator po podlaczeniu miernika wskazywal 1 V !!!!!

miernik dobry, bo od razu polecialem i sprawdzilem w drugim aucie i byl ok.

wykrecilem akumulator i po chwili mial juz 5 V (no no...regeneruje sie)...

po godzinie mial juz prawie 8 V.

podlaczylem prostownik. niech mi tam. sproboje go naladowac.

kiedys mi mowiono ze raz calkowie rozladowany aku nadaje sie juz na smietnik.

prawda to? czy ladowanie prostownikiem da cos jeszcze czy lepiej isc po nowy do sklepu.

 

inna sprawa co spowodowalo taki spadek? moze jakies zwarcie sie zdarzylo jak wyjmowalem przejsciowke iso do radia.... nie wiem.

 

drugie pytanie.

moze mi ktos przypomniec jak dlugo nalezy czekac po przekreceniu kluczyka (bez uruchomienia silnika) aby ecu sie ustawil? ile to jest minut aby ecu sie ustawil?

2 minuty starcza i mozna zapalac silnik?

 

b.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys mi mowiono ze raz calkowie rozladowany aku nadaje sie juz na smietnik.

Ciekawe :roll:

Generalnie jeżeli w warunkach letnich akumulator nie wytrzymuje 3 tygodni ...to trzeba kupic nowy (jak WRC Fan wróży będzie ostra zima).

moze mi ktos przypomniec jak dlugo nalezy czekac po przekreceniu kluczyka (bez uruchomienia silnika) aby ecu sie ustawil? ile to jest minut aby ecu sie ustawil?

A co ma się ustawić :?: :!: Znowu dowiaduje się o czymś nowym...a ostatnio moje Subaraki odpalam raz na 3 tygodnie :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest całkiem prawdopodobne że jeżeli Twój akum. ma parę lat, za trzy tygodnie rozładuje sie prawie do zera. Pamietaj że pomimo iż samochód jest zamknięty, z akumulatoira cały czas jest pobierany prąd. ( podtrzymanie pamięci zagarka, radia, alarmu, licznika, itd.). Jeżli akumulator rozładował się do zera , jest jakas szansa że po długim ładowaniu ( pamietaj małym prądem żedu 2-3A ) akumulator jeszcze zipnie :twisted: i odpali sam., ale raczej bym się powoli nastawiaj na zakup nowego, oczywiście sprawdzając czy nie ma gdzieś po drodze gubienia prądu

 

ECU ustawił :shock: , następny zestaw pytań poproszę :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys mi mowiono ze raz calkowie rozladowany aku nadaje sie juz na smietnik.

Ciekawe :roll:

Generalnie jeżeli w warunkach letnich akumulator nie wytrzymuje 3 tygodni ...to trzeba kupic nowy (jak WRC Fan wróży będzie ostra zima).

moze mi ktos przypomniec jak dlugo nalezy czekac po przekreceniu kluczyka (bez uruchomienia silnika) aby ecu sie ustawil? ile to jest minut aby ecu sie ustawil?

A co ma się ustawić :?: :!: Znowu dowiaduje się o czymś nowym...a ostatnio moje Subaraki odpalam raz na 3 tygodnie :shock:

 

chodzilo mi o sytuacje, ze wyjmujemy akumulator i pozniej po wlozeniu uruchamiamy auto. ecu traci wszystkie ustaweienia bo aku nie bylo i nalezy chyba je troche nauczyc.

 

w sumie to bylem zadowolony z tego akumulatora. kupilem go 1,5 roku temu w zimie (jak bylo po -20 C w dzien). najtanszy w supermarkecie. jakis polski jenox czy cos.

chodzil ok do tej pory. zeszlego lata wytrzymal 3 tyg. bez zajakniefcia jak bylem na wakacjach. do tej pory nie wygladalalo ze cos sie dzieje. za kazdym razem odpalalo sie auto.... a nie jest jezdzone codziennie, raczej weekendowo. wiec sam nie wiem ze padlo mu sie tak nagle .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze mi ktos przypomniec jak dlugo nalezy czekac po przekreceniu kluczyka (bez uruchomienia silnika) aby ecu sie ustawil?
chodzilo mi o sytuacje, ze wyjmujemy akumulator i pozniej po wlozeniu uruchamiamy auto. ecu traci wszystkie ustaweienia bo aku nie bylo i nalezy chyba je troche nauczyc.

Odp. Zapalaj i upalaj!!!

EDIT:Przed upalaniem dogrzej maszynę :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys mi mowiono ze raz calkowie rozladowany aku nadaje sie juz na smietnik.

Ciekawe :roll:

Generalnie jeżeli w warunkach letnich akumulator nie wytrzymuje 3 tygodni ...to trzeba kupic nowy (jak WRC Fan wróży będzie ostra zima).

moze mi ktos przypomniec jak dlugo nalezy czekac po przekreceniu kluczyka (bez uruchomienia silnika) aby ecu sie ustawil? ile to jest minut aby ecu sie ustawil?

A co ma się ustawić :?: :!: Znowu dowiaduje się o czymś nowym...a ostatnio moje Subaraki odpalam raz na 3 tygodnie :shock:

 

chodzilo mi o sytuacje, ze wyjmujemy akumulator i pozniej po wlozeniu uruchamiamy auto. ecu traci wszystkie ustaweienia bo aku nie bylo i nalezy chyba je troche nauczyc.

 

w sumie to bylem zadowolony z tego akumulatora. kupilem go 1,5 roku temu w zimie (jak bylo po -20 C w dzien). najtanszy w supermarkecie. jakis polski jenox czy cos.

chodzil ok do tej pory. zeszlego lata wytrzymal 3 tyg. bez zajakniefcia jak bylem na wakacjach. do tej pory nie wygladalalo ze cos sie dzieje. za kazdym razem odpalalo sie auto.... a nie jest jezdzone codziennie, raczej weekendowo. wiec sam nie wiem ze padlo mu sie tak nagle .....

 

Sugeruję podjechac do kogoś kto ma przyrząd do badania akum. ( możesz przyjechac do mnie :wink: ) i wtedy po wprowadzeniu danych z akum. robi sie test i wszytsko jasne czy akumulator , instalcja , alternator itd.

 

A z tym ECU to między bajki włóż ta teorię :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy odczekac 1 min. be odpalania. Potem wyłączyć i odpalić.

Kuba! A co będzie jak nie poczekam tej minuty?

 

Nic auto odpali :twisted:

Trzymam za słowo przyszłego autoryzowanego sprzedawcę :!: Jesli coś będzie nie tak np. ze skrzynią, to zwrócę się do firmy z N.S. o zwrot kosztów.

P.S.Ile jam głupek moglem reklamować części,usług polecanych na forum SIP. Może nie jest za późno? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory zawsze mówiło się,że ECU uczy się i zapamiętuje jak silnik pracuje,czyta informację z czujników,itd. Nigdy do tej pory nie słyszałem żeby ECU się czegoś uczył przy niepracującym silniku :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja się orientuje ECU , "uczy" się wszelakich parametrów, podczas jazdy. Ta informacja nie dotyczy tylko Subaru, praktycznie wszystkie marki po 2000 tak mają :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

informacja pochodzi od osoby bardzo kompetentnej,

no cóż...Ta osoba jest dla mnie ogromnym autorytetem :!: W każdym razie uważam,że po starcie Subarak bez oczekiwania bedzie normalnie jeździł,ale ECU dłużej będzie się uczyło parametrów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carfit, zauważ że chodzi o GT 98 ;-) Zdecydowanie nie jest po 2000.

 

Kuba zgadza się, generalizowałem

 

bedzie oczywsicie jezdzil, ale adaptacja w trybie normlanym (jak mocno bys nie jechal) trwa

(o ile dobrze pamietam) mniej wiecej kilkaset km. a tutaj ustawiasz optimum w kilka sekund.

 

ABT masz 100% rację , powiedział bym więcej ale nie mogę :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zbierając wszystko do kupy po odłączeniu aku na jakiś czas jest reset ECU i potem po podłączeniu aku trzeba ustawić zapłon ale nie odpalać silnika i czekać 1min. jak napisał wyżej Azrael i potem wyłączyć i odpalić i ECU jest gotowy do jazdy,tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...