Skocz do zawartości

Wymiana przedniej szyby w Foresterze 06


Umbert

Rekomendowane odpowiedzi

Niedoszukalem sie nic o szybach do Foresterow wiec moze ktos z Was juz wymienial czolowa szybe do 06?

 

Ile czasu trwa wymiana?

Zrobia to on-the-fly czy musze im zostawic fure na noc?

Ile kosztuje taka szyba?

Czy zaloza mi z przyciemnianym paskiem i podgrzewaniem do wycieraczek czy raczej ruska ruletka?

No i jak to kleja? Tak ze silicon wylazi dpos uszczelek czy bedzie "pieknie"?

 

Najchetniej wymienilbym w Olsztynie ale nie wiem czy sie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umbert. Teoretycznie mogą to zrobić na poczekaniu. Pamiętaj jednak, że klej trochę schnie. Jeżeli masz więc taką możliwość, to lepiej byłoby żeby np. wkleić szybę po południu, a odebrać samochód następnego dnia rano. Warto, żeby samochód trochę jednak odstał.

W serwisie powinni założyć Ci taką samą szybę, jak masz (pasek przeciwsłoneczny, podgrzewanie). Po wymianie szyby nie powinno być nic widać. Po wymianie szyby we wnętrzu samochodu może być trochę głośniej. Nie wiem, od czego to dokładnie zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to przerabiałem...

Cała zabawa trwa około 4 godzin, lecz potem tak czy siak będziesz musiał pojeździć kilka chwil z taśmą stabilizującą (drugie 4 godzinki).

Istota polega na tym, żeby spec miał doświadczeine w foresterze ponieważ uszczelki lubią wychodzić na spacer bokami.

Co do szyby - oryginał to oryginał. Zamienniki raczej nie posiadają podgrzewanej szyby, a tylko zielony pasek, lecz co za tym idzie są nieco (1/2) tańsze od oryginału.

Żaden silikon wystający spod uszczelki nie jest dopuszczalny.

 

To tyle. Ot co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie zmartwilo. Jak nie maja podgrzewania na wycieraczki to ja poczekam i moze poszukam w Szwecji. Tam jest zimno i tam moze beda mieli z podgrzewaczami do wycieraczek. Zima sie jednak przydaje, szczegolnie podczas jazdy gdy sypie snieg i ubija przy masce. W kazdym razie dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem 2 miesiące temu właśnie w MY 06. Zamienniki z podgrzewaniem i paskiem jak najbardziej są dostępne (Pilkington), ich przewaga nad oryginałami polega na tym, że są dostępne na miejscu :cool: Cena ok. 2500PLN z wymianą. Jak koledzy napisali - operacja trwa 3-4 godz., potem kilka godzin z taśmą.

 

pozdrawiam

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem 2 miesiące temu właśnie w MY 06. Zamienniki z podgrzewaniem i paskiem jak najbardziej są dostępne (Pilkington), ich przewaga nad oryginałami polega na tym, że są dostępne na miejscu :cool: Cena ok. 2500PLN z wymianą. Jak koledzy napisali - operacja trwa 3-4 godz., potem kilka godzin z taśmą.

 

pozdrawiam

M

 

no i tu pies pogrzebany. Jeśli odpuścisz ogrzewanie wycieraczek, zaoszczędzisz około 1800zł :)

 

pzdr.

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem szybę w Bielsku (z polisy AC). O ile mnie pamięć nie myli to kosztowała ta impreza ok. 3000 wraz z wymianą.....(oczywiście z podgrzewanymi wycieraczkami)

Co do dostępności to nie ma problemu, ale trzeba troszkę poczekać. Ja zostawiłem auto na noc

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc! Podgrzewanie musze miec w zwiazku z obszarem eksploatacji auta. Pilkington jest OK, taka zamowie.

 

Akurat kolega lakiernik wypolerowal i zakonserwowal mi wczoraj lakier i teraz ta peknieta szyba wyglada bardzo brzydko. Forester "swieci czernia". Wsysa cala energie z okolicy. Niedlugo zostanie sam na parkingu. Teraz peknieta szyba wizualnie psuje efekt.

 

Rok nie bede musial auta myc tylko kersherem polece raz na jakis czas. Love it! Szkoda tylko ze ten wosk kosztuje 800zl za flaszke a akurat cala flaszka idzie na Forka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...