Jump to content

Automatyczna skrzynia


Niedźwiedź
 Share

Recommended Posts

Hej,

 

szybkie pytanka- czy w skrzyni automatycznej wymienia się sprzęgło?Jaki jest koszt takiego sprzęgła-domyślam się , że większy niż w manualu. Jak jest z niezawodnością tych skrzyń AT?? No i jak wygląda kwestia "działania" tej skrzyni-w sensie szybkości reakcji, poprawności reakcji, kick downu itd-w skrócie czy to dobra skrzynia jest? :)

Dzięki

PZDR

Link to comment
Share on other sites

sirchaser, poczytaj trochę skoro spać nie możesz :mrgreen:

dzięki :) to mój pies spać nie może...właśnie wróciłem z godzinnego spaceru w lesie :) no nie obyło się bez sprawdzenia czy 4x4 działa :) działa... :wink:

 

 

ile tam tekstu... a nie możemy pójść na łatwiznę i odpowiedzieć na moje pytania ?? :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Temat skrzyń automatycznych był poruszany parokrotnie. Niestety - wg mnie - wybór używanego Subaru ze skrzynia automatyczną jest obarczone niezłym ryzykiem. Spec od automatów, z którym rozmawiałem, nie wypowiadał się o tej skrzyni pochlebnie. Podobno jest ona zapożyczona z Mazdy, a mazda z kolei bazuje na Fordzi.

 

Ostrzegł mnie też przed możliwymi kosztami wymiany elektrozaworu w skrzyni, który jest zwyczajnym elementem podlegającym zużyciu. Koszt elektorozaworu to jakieś 2K o ile pamiętam.

 

Generalnie, sugerował wybór BMW z aut., gdyż tam każdy najdrobniejszy element można kupować oddzielnie. W przypadku skrzyni aut. w Subaru podobno nie ma takiej możliwości. Trza wymieniać całe moduły.

 

Także u mnie narazie zaszczepiony został strach przed Subaryną z automatem 4-biegowym.

Link to comment
Share on other sites

Styl jazdy: bez dzikiego przyspieszenia, częstego korzystania z kickdown'u. I niemądrych zabaw polegających na przerzucaniu pomiędzy różnymi trybami pracy -np. D-N-1-2-N-3-D

 

Nic innego nie przychodzi mi do głowy, w zakresie roztaczania rodzicielskiej opieki na autom. skrzynią biegów.

 

Nie wierzę również, iż choć 5% subaru z automatem dożywa - bez remontu skrzyni - przebiegów 500 TKM<

 

Chyba mercedes wypada na tym tle korzystniej niż Subaru? Chociażby przykład taksówek.

Link to comment
Share on other sites

Tak, tak to właśnie taki przypadek - jeden spośród 5%. :mrgreen:

 

Ok., jest tam informacja, że połowa przebiegu była zrobiona z przyczepą.

 

Jeżeli samochód od 1999r. przejechał do połowy 2005r. ok. 808tys. km to daje powiedzmy 120 tys. km rocznie, czyli autostrady, drogi szybkiego ruchu, a więc dużo jazdy jednostajnej. Poza tym, jak z przyczepką to nie za szybko.

Z tego co wiem w Szwecji z przyczepką max na autostradzie to 70 km/h.

Link to comment
Share on other sites

Bergen opieram się na swoich i kolegów doświadczeniach z BMW + 2 nienajgorsze serwisy automatycznych skrzyń biegów. Automat nie jest stworzony do stylu jazdy, który jest, powiedzmy, akceptowalny w manualu.

 

Nie twierdzę, że nie można wyprzedzać, ale rozsądnie jest przyjąć, że żywotność automatycznej skrzyni można wydatnie zmniejszyć, bardziej niż ma to miejsce w manualu. Z drugiej strony w manualu łatwiej skatować silnik - w automacie prędzej skrzynię niż motor.

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...