Skocz do zawartości

Forester MY'08


pin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dobra, kończymy dyskusję o spalaniu, bo - choć prowadzimy ją w kontekście forestera diesla - robi się lekki off-top 8).

 

Jasne, myslę, że temat jest wyczerpany, reasumując temat spalania Forestera diesla wystąpiliśmy jako "pogromcy mitów" 1mit/ Dieslem się jeździ prawie darmo 2mit/Szybka jazda dieslem powoduje spalanie jak u benzyniaka. Czyli jak zwykle w życiu, prawda jest pośrodku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze to tej różnicy w dynamice pomiędzy 2,2 HDI we franc-owatym Miśku a 2,0 w jak na razie legendarno-wirtualnym Forku dislu; należy pamietać, że Misiek PSA jest jednak zdecydowanie cięższy i sporo pary idzie w gwizdek. Podobnie z jeszcze sprawniejszym a jeszcze cięższym Freelanderem (2,4 disel).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze to tej różnicy w dynamice pomiędzy 2,2 HDI we franc-owatym Miśku a 2,0 w jak na razie legendarno-wirtualnym Forku dislu; należy pamietać, że Misiek PSA jest jednak zdecydowanie cięższy i sporo pary idzie w gwizdek. Podobnie z jeszcze sprawniejszym a jeszcze cięższym Freelanderem (2,4 disel).

Oczywiście - słusznie.

Forester swoją nadzwyczajną dynamikę zawdzięcza w dużej mierze temu, że jest jak na kompaktowego SUVa z napędem AWD bardzo lekki.

Ale to dotyczy obecnego Forysia.

Nowy, podobnie jak nowa Impreza będzie zbudowany pradwopodobnie na płycie Legasia, czyli będzie troche większy ale zapewne i cięższy.

 

Pytanie zatem: czy 2-litrowy diesel pojawi się jeszcze w obecnej wersji Forestera, czy dopiero w nowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje tego opcjonalnego, czarnego grilla i takiego czegoś na masce. :wink:

 

Co do wlotu..zgadzam się w 100% :twisted:

 

Czarny grill...mógłby pasować, ale ten oryginalny też ma swój urok :smile:

 

raju. Fajne fotele

 

fotele sa mega fajne, takich brakuje w 2.5 XT :cool:

 

skóra rewelacja, nie ma nic wspólnego z "ceratą" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny - to tylko jeden egzemplarz, czy przewiduje się więcej ?

 

to już kolejny, poprzednio 2.5 XT w kolorze Urban Gray 45A :mrgreen:

Był zresztą na ostatniej CYNIE :smile:

 

Raju - wydech też 17 cali?

 

jak zwykle czepiasz się szczegółów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mniemam sa to fotele od WRX obszyte skórą, fakt bardzo ładne :cool:

Raju zapodałes mi genialny plan, przecież ja mam fotele od STI :idea: już wiem co z nimi zrobie :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna kwestia, ktorej chcialbym dotknac odnosnie trudnych wyborow miedzy nadchodzacym dieslem 2.0 a benzyna 2.0...to fun z jazdy... :evil: Mimo, ze diesel napewno bedzie mial lepszy "dol" od benzyniaka dzieki sporemu momentowi i napewno dieslowski boxer subaru bedzie sie krecil do wyzszych - niz standardowe pierdzikola obrotow - to nie beda to nigdy obroty jak w benzyniaku...wiec nici z redukcji przy wiekszych predkosciach a co z tym idzie z przyjemnosci z jazdy, podobnie bedzie z "boczkami" raczej mniej przyjemnie bedzie sie pokonywac zakrety nie majac do dyspozycji takiego zakresu obrotow...to tylko moja skromna opinia. Generalnie to chyba decyzja typu "czy lubie jezdzic dieslem" :roll: :?: Ja - np, nie lubie..i chyba nie polubie, no moze jesli FHI wypiesci takie diesla ze PAŁA MAŁA ... :mrgreen: :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...