Skocz do zawartości

Alarm w Subaru


Rekomendowane odpowiedzi

Dyrekcjo,

Ostatnie fachowe odpowiedzi na moje polinteligentne pytania osmielily mnie do zadania kolejnego.

:arrow: Czy Subaru Polska poleca jakies preferowane alarmy do Forestera?

Tutejsi rzeznicy z serwisu Subaru proponuja mi tzw alarm III klasy (???) z certyfikatem. Obiawia sie to tym, ze po jego zamontowaniu, nie ma mowy o otworzeniu samochodu kluczykiem :shock: (recznie lub zdalnie), a jedynie z pilota alarmu :? . Oznacza to, ze samochod jesli ma byc zamkniety, to zawsze z alarmem.

Inne rozwiazania podobno nie sa honorowane przez ubezpieczalnie.

Na czym polega honorowanie? Wyjasniam. W przypadku kradziezy samochodu, ubezpieczalnia zwraca pieniadze, a poszkodowany nie traci nabytych znizek.

--------

Kontakt z rodakami przez internetowe forum uznaje, za rodzaj katharsis :lol: .

--------

Jurek Drelichowski :shock: ? Nie znam, ale pewnie swietny z niego facet.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Za dużo samokrytyki :) Nie ma póinteligentnych pytań - bywają tylko póinteligentne odpowiedzi 8)

Niestety instytucje ubezpieczeniowe w poszczególnych państwach kierują sie swoimi zasadami ( i tak dla przykładu w Niemczech warunkiem pełnej odpowiedzialności jest immobilizer czyli Wegfahrsperre; alarm jest tylko dodatkiem). W Polsce istnieje lista alarmów, które są akceptowane przez ubezpieczenia. Lista ta nie zawiera podziały na klasy. Dodatkową zniżkę w ubezpieczeniu mozna uzyskać w przypadku montażu urządzenia monitoringu satelitarnego lub przez GSM.

Zasadniczo .instalacja alrmu nie wyklucza możliwości zamykania samochodu kluczykiem, czy pilotem fabrycznym centralnego zamka (tyle, że alarm oczywiście nie jest w takim przyoadku uaktywniony).

W Polsce stosujemy alarmy firmy QX, z którymi - zgodnie z doświadczeniem - nie mamy kłopotów natury technicznej.

Koszt łącznie z montażem to ok. 1500 zł.

Niestety nie jestem pewny, czy są one też oferowane w Holandii, oraz czy spełniają stawiane przez tamtejsze ubezpieczenia warunki :(

 

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście chciałbym dołączyć się do pytania. Jak wygląda kwestia montażu systemów alarmowych z antynapadem i powiadomieniem na telefon komórkowy w samochodach Subaru? Czy musi to robić ASO Subaru, czy SIP poleca jakieś konkretne warsztaty montażowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Systemy tego typu nie są jeszcze oferowane przez ASO. Niedługo mamy mieć tego typu systemy do przetestownia w naszych samochodach.

Przed wprowadzeniem w sieci musimy jednak - ze zrozumiałych względów - sprawdzic ich działanie i współpracę z innymi systemami elektronicznymi samochodu ponadto prowadzimy rozmowy z ubezpieczeniem na temat ew. dodatkowych zniżek przy montażu takich rozwiązań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Systemy tego typu nie są jeszcze oferowane przez ASO. Niedługo mamy mieć tego typu systemy do przetestownia w naszych samochodach.

Przed wprowadzeniem w sieci musimy jednak - ze zrozumiałych względów - sprawdzic ich działanie i współpracę z innymi systemami elektronicznymi samochodu ponadto prowadzimy rozmowy z ubezpieczeniem na temat ew. dodatkowych zniżek przy montażu takich rozwiązań.

 

Czyli jeżeli właściciel w tej chwili założy taki system poza ASO i w wyniku tego jakieś systemy nie będą funkcjonowały w porządku straci na nie gwarancję? Pytam bo nie wyobrażam sobie eksploatowania Imprezy STi bez porządnego systemu alarmowego - być może nawet z lokalizacją satelitarną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Przy braku kompatybilności elektronicznej z elementami samochodu może nastąpić jego unieruchomienie (np. brak "kooperacji" z immobilizerem). Uszkodzenie elementów samochodu jest mniej prawdopodobne (chyba, że przy montażu nastąpi ich uszkodzenie - w tym przypadku odpowiedzialna jest naturalnie forma montująca).

Ponieważ uruchomiemnie samochodu - zgodnie z twierdzeniem specjalistów - bez oryginalnego kluczyka nie jest praktycznie możliwe nie mamy do tej pory (oby tak pozostało !) kłopotów z kradzieżami.

Firma montująca system alarmowy naturalnie ponosi odpowiedzialność za ew. uszkodzenia w samochodzie. Montaż takich systemów nie jest przez nas zabroniony. Ew. wykluczenie gwarancji musiałoby przy tych systemach wykazywać zaleznośc przyczynowo-skutkową. Brak jest wykluczenia gwarancji a priori.

 

Kiedy planuje Pan odbiór samochodu ?

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Montaż takich systemów nie jest przez nas zabroniony. Ew. wykluczenie gwarancji musiałoby przy tych systemach wykazywać zaleznośc przyczynowo-skutkową. Brak jest wykluczenia gwarancji a priori.

 

Kiedy planuje Pan odbiór samochodu ?

 

Pozwoliłem sobie troszkę przyciąć odpowiedź Dyrekcji, ale stanowisko w niej zaprezentowane bardzo mnie satysfakcjonuje gdyż firmę której chciałbym powierzyć montaż systemu alarmowego darzę dużym zaufaniem. W kwestii odbioru samochodu mam nadzieję (jeśli uda mi się "pozyskać" leasingodawcę) zdążyć na 13 tydzień...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...