Jump to content

podswietlenie przyciskow - powinno dzialac?

wil3
 Share

Recommended Posts

Witam,

Pytanie z pozoru zabawne;) chodzi mi o przyciski na centralnej konsoli przestawiajace sposob nawiewu (szyba, nogi-szyba, nogi, nogi-przod, przod) oraz o przesuwadelko cieplego-zimnego powietrza. Czy one powinny byc podswietlone tak jak przyciski przy kierownicy (halogeny, spryskiwacze reflektorow, przeciwmgielne itp)?

Odkad jestem wlascicielem przyciski na srodku nie sa podswietlane, natomiast pod nimi swieca sie zielone diody (pomaranczowa w przypadku "na szybe"). To samo suwak - tez od poczatku nie jest podswietlony. W nocy trafienie we wlasciwy przycisk graniczy z cudem, a przesuniecie suwaka rozpoczyna sie od macania, i nie mam na mysli pasazerki :mrgreen:

Legacy MY96 oczywiscie.

Oczywiscie ze panel regulacji temperatury i nawiewy sa podswietlone. Tam sa trzy zarowki, jedna podswietla suwak regulacji temperatury, jedna pokretlo wentylatora i ostatnia przelaczniki nawiewu. Temat zreszta juz byl na forum.

a przyciski at hold i regolacja swiatel, i lusterek?? bo u mnie jakos tak po omacku sie szuka tego...i szyby elektryczne kierowcy z napisem auto??

Przycisk AUTO przy szybach elektrycznych jest u mnie podświetlony (SI GT MY99).

A tak na marginesie to też ostatnio wymieniałem żaróweczki w różnych miejscach deski rozdzielczej i poszedłem sobie do ASO po żarówki myśląc, że od ręki dostanę a tu 10dni trzeba było czekać i po 16-17zł/szt. :shock:

A tak na marginesie to też ostatnio wymieniałem żaróweczki w różnych miejscach deski rozdzielczej i poszedłem sobie do ASO po żarówki myśląc, że od ręki dostanę a tu 10dni trzeba było czekać i po 16-17zł/szt. :shock:

A zwykle nie wystarcza?

Niestety nie wszystkie bo np. podświetlenie w przyciskach to ma strasznie egzotyczne żarówki i chyba nigdzie więcej ich nie dostaniesz.A co do reszty to nie wiem.Ktoś na forum w innym poście doradzał że żaróweczki muszą być 14,4V a nie 12V bo te drugie od razu się spalą.

Jeśli wiesz gdzie można kupować taniej i takie same jak w ASO to podziel się - skorzystam :!: :mrgreen:

Niestety nie wszystkie bo np. podświetlenie w przyciskach to ma strasznie egzotyczne żarówki i chyba nigdzie więcej ich nie dostaniesz.A co do reszty to nie wiem.Ktoś na forum w innym poście doradzał że żaróweczki muszą być 14,4V a nie 12V bo te drugie od razu się spalą.

Jeśli wiesz gdzie można kupować taniej i takie same jak w ASO to podziel się - skorzystam :!: :mrgreen:

m.in. Ja polecalem te zaroweczki 14,4V bo wersje 12V wytrzmuja najwyzej tydzien. Kupilem je w sklepie tu: http://www.tme.pl/katalog/index.phtml?f ... p+t1&idp=1

a te wieksze w hurtowni motoryzacyjnej po 2-3 zl/szt.

m.in. Ja polecalem te zaroweczki 14,4V bo wersje 12V wytrzmuja najwyzej tydzien. Kupilem je w sklepie tu: http://www.tme.pl/katalog...j=lamp+t1&idp=1

a te wieksze w hurtowni motoryzacyjnej po 2-3 zl/szt.

Dzięki za szczegóły :smile: Czy jak kupiłeś te żaróweczki 14V to lepsze 40mA czy 60mA i czy trzeba coś lutować? Pasują i do deski rozdzielczej i do wnętrza przycisków? Bo w tych przyciskach np.to w każdym jest inna żarówka :???:

Kruk, w mojej imprezce, we wszystkich przyciskach są takie same żarówki, jedynie pod gałkami od regulacji nawiewów są większe, a w przyciskach (A/C, i inne) są żarówki takie jak Lamp-T1/14/40 z TME

Montuje się je bez lutowania ... 60mA będą jaśniejsze od 40mA ....

Ja polecalem te zaroweczki 14,4V bo wersje 12V wytrzmuja najwyzej tydzien.

Hmmm, sam niewiem na ile to prawda, ale coś w tym jest... Jeżdże coprawda około 2 lata z wymienionymi wszystkimi (prócz 1) żaróweczkami na desce i w przyciskach i wszystkie świecą...Żarówki "dobrane" w sklepie elektronicznym-12V, jedynie moc nie zawsze odpowiadała oryginałowi (np. zamiast 1,2W montowałem 1,5W-odchyłki powiedzmy do ok.30%).

Natomiast w panelu radia (oryginalny subarowski kaseciak Clarion) żarówki palą mi się namiętnie co kilka miesięcy.... :???:

Ps.żarówek szukajcie w sklepach elektronicznych, a nie motoryzacjnych - te same parametry żarówki, a cena kilka razy wyższa :!:

Sylvan,

jaka wymienić żarówki np. we włącznikach zespolonych, vide światła przeciwmgielne przód-tył, cruise, podgrzewanie tylnej szyby ?

Czy one są w ogóle rozbieralne, czy też trzeba kupować cały włącznik ?

Podświetlenie regulacji lusterek w lewych drzwiach, też takie same żarówki ?

Czy można by się pokusić o sporządzenie drobnej specyfikacji :

- żarówki do podświetlenia konsloi centralnej (nawiewy, temperatura) - żarówka taka a taka ,

- żarówki do włączników zespolonych - żarówka taka a taka ,

- żarówki do podświetlenia regulacji lusterek - żarówka taka a taka.

Pokusił by się ktoś dla dobra publicznego, a mojego w szczególności ? :mrgreen:

Dzięki za odpowiedż.

Pozdrawiam

Grzegorz

Grzesiek_67, włączniki zespolone mają normalnie wymienialne żarówki, rozmiar z tego co pamiętam taki sam jak tych w desce rozdzielczej (przynajmniej w przypadku mojego Legacy) natomiast ich moc powinna być mniejsza (nie pamiętak dokładnie parametrów, ale powinny być słabsze np. 0,35W zamiast 0,7W).

Bergenie drogi, czy mógłbyś mi podesłać na priv owe fotki bądź podesłać linka skąd mógłbym je zazsać ?

Chmmm... Jak to kiedyś bartek@klubsubaru.pl rzekł podczas filozoficznej dysputy - "rm wymiecie wszystko" :roll:

Także marne' szanse' drogi przyjacielu, że się cokolwiek uchowało, nie mniej postaram się poszukać.

Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...