Skocz do zawartości

[s] Sprzedam Subaru WRX sedan 2002r z SIP, cena 33900 zł


Intakwrx

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedam Subaru WRX sedan 2002r cena 33900 zł

 

album_pic.php?pic_id=1448

 

Kolor niebieski, serwisowany tylko i wyłącznie w ASO, bogata dokumentacja - faktury, książka. Przebieg 168.000 Km. Bez wypadkowy. Kupiony w SIP. Stan idealny, nigdy nie myty w myjni automatycznej. Oprócz szkód parkingowych naprawianych z AC według rozliczenia z ASO na faktury to nie posiada innych historii. Stan techniczny biorąc pod uwagę przebieg igła !

 

 

OCZYWIŚCIE NIE SPRZEDAJE MOJEGO CUDA !

 

Dziś ubezpieczyłem auto. Po wyliczeniach przez Pana z PZU, wyszło że jest właśnie warte 33900 zł Po takowym wyliczeniu rozgorzała dyskusja. Osobiście mi się wydaje że taka cena to po odliczeniach dziwnych procentów przez ubezpieczyciela w przypadku co odpukać w niemalowane, kradzieży lub skasowania auta, jest połową jego wartości. Wyliczenie według eurotaxsu 2007 - skan na dole. W tej że jak obszernej lekturze, jako specjalista od wyceny marki SUBARU zamieszczony jest Pan Michał Turski z DaWoj Sp. z o.o. Postanowiłem skorzystać i zadzwonić do niego w celu konsultacji mojej rozterki. Nie chciał bym tu przetaczać cytatów gdyż rozmowy nie nagrywałem i boje sie przekłamań. Pan Michał Turski obiecał że jeżeli zamieszczę post na THE FORUM to z przyjemnością sie wypowie w temacie osobiście. Podsumowując długą rozmowę: wnioski następujące to że moje auto jest w internecie w cenie od 45000-55000 zł to jest moje pobożne życzenie. Cena z wyliczenia jest adekwatna do wartości i konieć. To że Subaru GT 99-00 w stanie bardzo dobrym kosztuje 40000 zł 35000 to tylko wynika z frajerstwa kupujących, albo wszyscy wysoko wystawiają, a potem spuszczja do ceny jaka jest w Eurotaxsie czyli poniżej 30000 zł. Pan Michał też stwierdził że wiele wycen Subaru GT 99-00 robił jeszcze w dobrym stanie takowego egzemplarza nie widział....

 

Jak to przeczytałeś to zapraszam teraz do ankiety.

 

Przeraża mnie myśl że jakiś kierowca baran albo pechowiec może mi skasować auto i z jego OC jeżeli dostane pieniądze to starczy mi na zakup 3 letnie go śmierdzącego diesla...

Co robić ubezpieczyłem więc auto za połowę jego wartości i przyjdzie do DAS-a pójść.Wiem że nigdy z AC nie odzyskam 100% wartości auta jakie ono by nie było i gdzie bym nie ubezpieczył, ale do cholery po takiej wycenie jestem w Dup..e również z OC !

 

Proszę o dyskusje na ten temat bo dla mnie to jest CHORE !

 

subarueurtaxjx0.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Intak - jak kupowalem obecne GT - ceny chodzily na rynku w okolicach 40-45.000, czlowiek z Link4, ktory bardzo chcial mnie ubezpieczyc zaproponowal wycene na 21.000 PLN. - wlasnie bazujac na tym badziewiastym Eurotaxie. Zaproponowalem Panu, ze ja u niego zamawiam 10 sztuk takich - od reki - w tej cenie. Niestety - nie wiedziec czemu nie byl zainteresowany dostarczeniem mi pojazdow.

Warta wycenila juz prawidlowo - bez marudzenia.

To co moge polecic - telefon do agentki Warty (w Poznaniu), u ktorej sie ubezpieczam - zawsze wpisuje wartosci rynkowe, a nie wydumane i ubezpieczenie sie w DAS (www.das.pl)

pozdrawiam

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intakwrx

to jakaś piramidalna bzdura. Ubezpieczałem dwa tygodnie temu w AXE, Forestera S-Turbo rok. prod. 12-1998 (a więc auto zdecydowanie mniej wartościowe niż Twoje) i na moją propozycję ubezpieczenia od wartości auta 30.000 PLN, handlowiec z AXE zapytał tylko :''...A nie uważa Pan, że to trochę zaniżona wartość... ?".

Powiem tak, deklaruję wobec wszystkich forumowiczów, że jeżeli Pan Michał Turski zaproponuje mi zakup auta identycznego jak Twoje, co do modelu i stanu, to kupię je w cenie 33.900 PLN w ciągu 2 minut (słownie : dwóch minut). Wiecej, dokładam "górką" 12 groszy .

Już Jadzia będzie wiedziala co z tym zrobić.... :mrgreen:

 

Masz rację Przyjacielu, to obłęd.

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakim mechanizmie oparta jest wycena Eurotaxu? Bo chyba nie na sondowaniu ofert rynkowych z tego co widzę. Wobec tego na czym?

PS. Zawsze mi sie wydawało, że to rynek ustala wartość pojazdu, a nie magiczne tabelki panów w garniturkach. Ale może ja się nie znam... :roll:

 

pzdr

Seb@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pumex1,

nie jestem pewny, ale nie jest czasem tak, że ubezpieczyć możesz sobie auto o wartości 50k na kwotę 60k, ale w przypadku odszkodowania, ubezpieczyciel i tak będzie się kierował aktualną wartością auta :?:

 

tylko pytanie na jakiej podstawie będzie wyceniane :?: :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pumex1,

nie jestem pewny, ale nie jest czasem tak, że ubezpieczyć możesz sobie auto o wartości 50k na kwotę 60k, ale w przypadku odszkodowania, ubezpieczyciel i tak będzie się kierował aktualną wartością auta :?:

 

tylko pytanie na jakiej podstawie będzie wyceniane :?: :???:

 

Po konsultacji z Panem z PZU dostałe taką sama odpowiedz. Będę miał wyższa składkę i wpisaną wyższa wartość, ale jak przyjdzie co do czego to tak wyliczą jak wyliczyli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuśma, zgadza sie - nie mozna ubezpieczyc samochodu "przesadnie". Natomiast kwestia pozostaje czym kieruje sie ubezpieczyciel przy wycenie. Jesli wylacznie Eurotaxem to jest ciezko - natomiast wiem, ze Warta nie bazuje wylacznie na Eurotaxie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuśma - masz rację - ubezpieczyciel będzie się kierował katalogiem a Tobie jak coś pozostanie walka dlaczego ubezpieczyli na wartość większą niż rynkową.

 

Większość firm ubezpieczeniowych w Polsce bazuje na katalogu Eurotaxu (niektórzy na Infoekspercie - postaram się sprawdzić ile tam wychodzi fura taka jak Intak posiada) więc w przypadku szkody całkowitej nie będą brali pod uwagę kwoty na polisie tylko zawsze zrobią wycenę wg katalogu na którym pracują. I niestety pobożnym życzeniem jest twierdzenie, że mając na polisie 50tysi to w razie szkody tyle dostanę :???:

Bez sprawy w sądzie na 10000% się nie obędzie a i tam raczej będzie trudno udowodnić, że auto faktycznie jest 2 * droższe.

 

Dodatkowo jeszcze - w przypadku GT cena bazowa była sporo niższa niż można było uzyskać wg katalogu papierowego bo np. w systemie masz jeszcze opcje typu klima (nie była w standardzie), lakier metalik, poduchy, itp.

Heller może coś na ten temat powiedzieć - jak sprzedawałem swoje auto z różnych względów musiał mieć wycenę rzeczoznawcy. I jak się zaczęło drążyć temat to nagle cena katalogowa sporo wzrosła.

W przypadku WRX (przynajmniej MY'03) takich "dodatków" jest dużo mniej ale i też cena wychodzi bardziej rynkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też polecam rozwagę w tym względzie i uzyskanie dokładnych informacji, to,że agent wziął jakąś tam wycenę nie znaczy,że likwidacja szkody odbędzie się na jej podstawie. Może wyjść na to,że zapłaci się wyższą składkę a likwidacja odbędzie sie od Eurotaxu lub innego wyznacznika poniżej tej wartości. Kwotę ubezpieczenia można podnieść deklarując np jakieś dodatkowe wyposażenie, które zwiększa wartość samochodu ale nie wiem ile to daje bo nie przerabiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intakwrx, szkoda gadac :evil:

 

pumex1, przesadnie ubezpieczyć można właściwie, jednak pytanie po co :?: :???:

Jedno mnie natomiast nurtuje, co w przypadku gdy moje przykladowe auto o wartosci 50k ubezpieczę na kwote 30k, a jak mi go ukradna/skasuje jego rynkowa wartość będzie wynosiła 40k :?:

Jak znam życie dostane 30k :?: :lol:

 

Pozostają 2 wyjścia z sytuacji, pierwsza to kombinacyjne obniżanie składki, żeby chociaż nie płacić za wartość wirtualną, a drugie to ubezpieczyć wyżej, wymienić wszystko co tylko zwiększa wartość auta, a w przypadku odszkodowania, jak już Roland stwierdził, skierować sprawę do sądu i odrobić składkę DAS :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info-Expert z przed paru miesięcy mówi:

 

55.300 przy 144 tyś km za WRX 2002

 

Chodzi o wersje z rocznika 00-02, nie mylić z 02-05 bo się to pokrywa, a różnica jest kosmiczna.

 

W zeszłym roku wyceniano mojego WRXsa na 41000 zł

W tym na 33900 zł

Boje sie co będzie w 2008 :sad: :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...