Skocz do zawartości

tylnie spowalniacze czyli bebny w imprezie


cypis

Rekomendowane odpowiedzi

witam

takie pytanie bo mam dzika wersje mojej imprezy tzn model 97/98 nowe lampy,stare wnetrze, vin sie zgadza motor 2,0 16v .

A mianowicie wiekszosc 2l ma tarcze czemu tu zapodali bebny (byla wg katalogu taka wersja!!) autko ma abs (dziala ) 4WD i teraz pytanie bo przezylem szok jak postanowilem cos zrobic z spowalniaczami ide do sklepu i pan za kp bębnow mowi 930zl za zamiennik!!!bo sa ponoc z piasta ....

1) ma ktos dojscie do czegos tanszego albo wie gdzie dostac??

2) mam juz szczeki i zanim cos nakopie czy demontarz tego smiesznego piastobebna:PPP to jakas bardziej skomplikowana akcja??Mozna prosisc o szybka porade i liste problemow??

3) czy jest mozliwosc w miare bezinwazyjnego przerobienia na tarcze i co trzeba zmienic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od czego zalezy czy sa tarcze czy bebny??

ps jak sie to demontuje bo w sklepie p[owiedzieli ze jest zintegrowane z lozyskiem a ja chce tylko okladziny zmienic !!!

Tak poprostu sciagam kolo i beben czy musze rozkrecac nakretke od przegobu ??

Moze da ktos kilka rad zanim uziemie auto bo czegos nie kupilem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie widzieliscie recznego tylko na tarczach ??podal bym marke ale wypadlo mi z pamieci ..

Sa 3 rodzaje tylnich bebny, tarczobebny, i tylko racze ile z tego wystepuje w subie nie wiem wiem ze mnie spotkala kara i mam znienawidzone przezemnie bebny...

PS dalej nie mam odpowiedzi co do wymiany szczek!!!:PPP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dlaczego chcesz wymieniać bębny - one się raczej rzadko psują, jeśli już to tylko okładziny Ci się starły ... (Bęben można przetoczyć jak ma już wytarty rant...)

 

ja też mam z tyłu bębny, ale za to nie mam ABS-u :wink: wymieliłem ostatnio okładziny na ATE i znowu auto zaczęło hamować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie bebny zostawiam 900zl to ...... ida do przetoczenia okladziny chce zmienic.

Chodzilo mi o roskrecenie tego bo na rysunku dziwnie to wyglada (zintegrowane łożyska) i chodzilo mi o fakt czy potrzebuje jakiegos sciagacza to tego i czy musze cala piaste demontowac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sen123, i ręczny może też na tarczach Ci łapie?

..pisząc "tarczo-tarczo" :) miałem na myśli przód-tarcze i tył-tarcze. A na co łapie mi ręczny to cholera wie....nie zagladałem, nie wiem, grunt że "chyta" :)

..no to spadam z offtopikiem-Toffikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja nie czaje....szczeki pasowaly zmiana jak w kazdych bebnach...ale sam beben zupelnie inny jak pan mial w sklepie na rysunku :((nie z zintegrowana piasta zwyczajny pospolity bez zadnych wymyslow ogolnie 30 min zabawy:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...