Skocz do zawartości

Podlaczenie radia


RoniN_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

mam problem z moja instalacja radiowa, ktos wyrwal radio razem z kablami i wystaja tylko pourywane kikuty, bardzo bym kogos prosil o opisanie kolorow i oznaczen kabelkow bo chcialbym podlaczyc radio, moze jakis schemat z oznaczeniami bo elektrykiem to ja nie jestem, podam moze jakie kabelki tam wystaja, dodalem zdjecie i opis kabli jakie wystaja

wiec:

kable sa:

bialo-czerwony

niebiesko-zolty

zolto-czerwony

czerwono-czarny

zielony

brazowo-bialy

czerwono-bialy

dwa czarne

niebiesko-czerwony

i fotka:

spa0254nz0.th.jpg

spa0255rf2.th.jpg

 

 

 

pozdrowienia

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

mam problem z moja instalacja radiowa, ktos wyrwal radio razem z kablami i wystaja tylko pourywane kikuty, bardzo bym kogos prosil o opisanie kolorow i oznaczen kabelkow bo chcialbym podlaczyc radio, moze jakis schemat z oznaczeniami bo elektrykiem to ja nie jestem,

Elektryk tez nie bedzie sie bawil ze schematem ani zgadywal "po kolorach" tylko sprawdzi instalacje i podlaczy standardowa kostke ISO.

Ktos na forum opisywal sposob z zarowka i ew woltomierzem.

Z pamieci (tylko dla przykladu) 4 glosniki = 8 kabelkow, podtrzymanie pamieci radia (dziala takze po wyjeciu kluczyka) zasilanie (dziala po przekreceniu kluczyka), antena i to chyba wszystko. Chyba, ze masz elektrycznie wysuwana antene....

Poszukaj schematu kostki ISO i wszystko bedzie jasne.

Pozdrawiam,

Slawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trudno będzie po kolorach zgadywać, bo nie wiemy na ile miałeś oryginalną tą instalację.

Jak dysponujesz prostym miernikiem - to sprawa nie jest trudna, sam dojdziesz co do czego jest podłączone.

Najpierw odszukaj zasilanie (prawdopodobnie czerwony i/lub żółto-czerwony) i masę (czarny), z anteną nie powinieneś mieć problemów, a głośniki możesz sprawdzić "na słuch", lub zdejmij tapicerkę z drzwi i wtedy dojdziesz po kolorach.

jak masz miernik to gdy podłączysz go do głośnika - pokażę Ci ok 4 Ohmów (to jeszcze zależy jakie masz głośniki i jak podłączone ...) i będziesz słyszał delikatne puknięcie z mierzonego głośnika ...

Przy podłączaniu nowej kostki możesz użyć ściągi z tej strony

 

Powodzenia :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... dodam jeszcze trzy grosze ... pamietaj o fazowaniu glosnikow .

Wez bateria ( 1,5 V ) i podaj napiecie na glosnik . Jezeli membrana wysunie sie do przodu ... zaznacz ( patrzac na biegun dodatni baterii ) ktory to przewod pradowy , jesli

mebrana cofa sie ... zmien bieguny barerii .

Co do przewodow zasilajacych ... zauwaz ze na jednym z nich napiecie jest caly czas - to przewod do podtrzymania pamieci . Drugi drucik ma prad sterowany przez stacyjke - to wlasciwe zasilanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis łopatologiczny:

zakładam że nie masz miernika ani probówki, dołącz wiec do zwykłaj żarówki 12V najlepiej jakiejś małej np. 5 watów dwa przewody

jeden z nich dołącz do masy (np. stacyjki)

zdejmij po 1 cm. koszulki z każdego przewodu (dobrze by było żeby żaden sie nie zwarł bo jak trafi na zasilanie to poleci bezpiecznik)

drugim przewodem żarówki przytykaj kolejno do każdego przewodu (z wyjętymi kluczykami ) kiedy zaświeci połącz go z żółtym przewodem kostki ISO

teraz przekręc kluczyk w stacyjce i szukaj następnego który zaświeci i połącz go z czerwonym kostki ISO

teraz odłącz przewód od masy przyłóż do zasilania które znalazłeś wcześniej a drugim przewodem szukaj masy na przewodach jak zaświeci połącz go z czarnym w kostce ISO

teraz weż jakąś baterie może być np. paluszek

przyłóż jeden biegun baterii do któregoś wolnego kabelka a do drugiego bieguna baterii przykładaj kolejno te które zostały kiedy usłyszysz puknięcie to te dwa przewody lecą do tego głosnika i tak sukaj wszystkich głośników.

W kostce iso srodkowe przewody głosniów to przód (zazwyczaj szare i fioletowe)

a zewnętrzne to tył (białe i szary)

dobrze by było żeby zachować biegunowość błośników to znaczy + z +, a - z -

naczej bedzie dużo mnie niskich tonów

jeżeli po wyjęciu kluczyków (wyłączeniu radia) nie bedzie pamiętaj zaprogramowanych stacji to zamien czerwony z żółtym miejscami

jeżeli masz radio z audi to napisz bo tam może być inaczej podłączone zasilanie

 

UFFFFFFFF i pamiętaj nie biore odpowiedzialności jak coś sie sfajczy :twisted:

izoluj każdy połączony przewód :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...