Skocz do zawartości

Offroad madness


devlin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jako że mieszkam na wsi, :mrgreen: jest u nas bardzo dużo terenów leśnych w których można ubłocić autko. W weekend wybrałem się wraz z kolegami na forsowanie terenów leśnych oraz polnych dwiema Sukami Samurai przystosowanymi do off roadu.

Na pierwszej probie która wiodła przez las, na w miarę suchym torfowisku jeden samochód zawiesił się na pniu drzewa, drugim postanowiliśmy wyciągnąć pierwszego, okazało się że mamy wszystko oprócz brakującej szekli, chwila kombinowania znalazł się toporek, pierwsza próba i wyrwany kangu :lol: r, okazało się że kolega baaaaaaaardzo kiepsko go zespawał, druga próba tym razem za przyspawane ucho przy podłożnicy i poszło, uwolniliśmy samochód.

Jedziemy dalej, grunt coraz bardziej grząski, dojeżdżamy do strumyka, postanowiliśmy go przejechać. Kolega się cofnął i kita, wyskoczył i zarył :roll: Całe szczęście samochód miał wyciągarkę, wysiadamy bierzemy pas, ciągniemy 10 metrów. Na wysokości 2 metrów oplątuje pasem drzewo wokół, podpinam line no i próbujemy. I znowu niefart, przewód od zasilania wciągarki spalił się. Ja już z kolegami rozkładam ręce, samochód całym przodem zaryty w torfie, nic pozostaje wyciągnąć kinetyka i drugim szarpać może wyjdzie. Tym samym systemem czyli, z jednej szekla z drugiej toporek :mrgreen:, dwóch kierowców za kierownicami reszta ucieka w las. Jedno szarpnięcie, drugie szarpnięcie wyszedł.

Dochodzimy do wniosku że lepiej stąd uciekać bo ani trapów, jedna szekla, bez hiliftu bo poco brać żelastwo przecież jesteśmy u siebie, jedziemy na próbę wody.

Tu już wszyscy rozluźnieni :twisted: , bo woda tylko do siedzeń dno piaszczyste twarde. Pierwszy jedzie, przeszedł, drugi przeszedł, nie no za łatwo :wink:, to teraz wszerz. (i po krotce bo żona brzęczy nad głową) jeden stanął, tak orał że aż osiami przykleił się do dna, drugi próbuje na kinetyku i to samo kopie się pod same drzwi :mrgreen: . Całe szczęście przejeżdżał rolnik traktorem i nas powyciągał. Na tej próbie straciliśmy 2 godziny :twisted:. Zabawa przednia wszyscy byli w błocie, trochę szkód ale co tam w ten weekend znowu to samo :mrgreen::twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Czy ktos juz mial okazje zwiedzic swoim Subarakiem byla kopalnie piasku http://www.jurapark24.pl ?

 

Obecnie jest tak malo miejsc, gdzie mozna w pelni legalnie pojezdzic, ze kazda oferta, tym bardziej tak umiarkowana cenowo, jest bardzo mile widziana.

 

nie miałem okazji i chętnie się przyłącze do wyjazdu ekipy z Wrocławia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i panowie w maju będzie organizowany Rajd 4x4 o puchar mojego miasta. Będzie to rajd dwudniowy, z podziałem na różne stopnie trudność. Dla Subarynek, oraz lekkich 4x4 będzie trasa turystyczna :!:

Bliżej terminu podam szczegóły dla zainteresowanych.

 

Czarne mamba da rade?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos juz mial okazje zwiedzic swoim Subarakiem byla kopalnie piasku http://www.jurapark24.pl ?

 

Obecnie jest tak malo miejsc, gdzie mozna w pelni legalnie pojezdzic, ze kazda oferta, tym bardziej tak umiarkowana cenowo, jest bardzo mile widziana.

 

nie miałem okazji i chętnie się przyłącze do wyjazdu ekipy z Wrocławia :D

Tylko najpierw trzeba ja znalezc ;-) A jak sie nie znajdzie, to cos wymyslimy blizej wakacji ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i panowie w maju będzie organizowany Rajd 4x4 o puchar mojego miasta. Będzie to rajd dwudniowy, z podziałem na różne stopnie trudność. Dla Subarynek, oraz lekkich 4x4 będzie trasa turystyczna :!:

Bliżej terminu podam szczegóły dla zainteresowanych.

 

O! fajnie, ja wstępnie z chęcią zawitam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...