Skocz do zawartości

9 letni Forester - czy warto?


mechanics

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich miłośników Subaru.

 

Zarejestrowałem się, ponieważ rozważam zakup 9-letniego Forestera.

Stąd mam pytania:

 

- na co zwrócić uwagę przy zakupie samochodu w takim wieku (co najczęściej leci)

- czy warto wogóle kupowac auto w takim wieku (dodam, że przebieg jest blisko 230 tys km

 

Chciałbym kupić auto do dość ciężkiego użytkowania, dużo po kiepskich warszawskich drogach, ale także trochę jazdy w terenie, gdzie przyda się napewno napęd na 4.

 

Z góry dzięki

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Forestera S- Turbo w tym samym wieku (no może roczek młodszy) i spisuje się generalnie bardzo, bardzo dzielnie. Stan licznika 150 k km - ale tu jak wiemy pewności nigdy nie ma a jedynie pobożne życzenia aby prawdą to było ;-)

Jedyna rzecz na jaką narzekam to automatyczna skrzynia biegów - niestety, niestety mam wrażenie, że zaczyna się sypać.

Na co zwrócić uwagę :

- rozrząd, kiedy i przez kogo był robiony ostatni raz ,

- jeżeli to forek zaturbiony to stan tylnych amortyzatorów. Samopoziomujące tanie nie są a z zamienikami chyba jest cieniutko -czyli ich nie ma. Wymiana na nowe wraz z montażem kosztowało mnie 2.900 PLN a była to naprawdę promocyjna oferta ASO ,

-jeżeli forek w automacie, to sprawdz skrzynię na wszelkie możliwe sposoby, pełne testy elektroniczno-hydrauliczne. Tu części są naprawdę drogie. Mam do wymiany czujnik położenia biegów w przód D,1 , 2, 3 i koszt tego sympatycznego skądinąd elementu wynosi 2.900 PLN Całość operacji w ASO (trzeba wyjmować skrzynię), ok. 4000 PLN.

 

Tyle z moich doświadczeń.

Jeżdzę codziennie trasę która składa się z etapów : wiejski-polny, trasa katowicka, miasto Warsawa. Samochód zarówno na wiejskich opłotkach, polskiej "autostradzie", jak i "wyczynowych" drogach stołecznych spisuję się klawo. Zero problemów, pełna frajda.

 

Spalanie : benzyna - nie udało mi się zejść poniżej 15l/100 , gaz około 17l/100 ale na gazie auta nie pałuję (na benzynie natomaist zdarza się).

 

Rezime : na pytanie czy tego 9 letniego konkretnego Forestera warto nabyć nie odpowiem bo nie podałeś zbyt wielu danych (jaka wersja, przebieg, cena, czy uszkodzony itd.).Natomiast czy w ogóle warto nabyć 9 letnie subaru odpowiem , podług mojej wiedzy i doświadczeń, warto ! I to jeszcze jak warto ;-))))

 

 

Pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj 4ester to wersja S turbo - rocznik 2000 - przebieg 140 kkm-oryginalny zrobiony przeze mnie. Przy kupnie zwroc uwage na amorki tylne- tak jak to zaznaczyl przedmowca jezeli sa samopoziomujace to tylko oryginaly podejda i sa dosyc drogie albo przerobka na zwykle.

Moja wersja to manual i ze skrzynia nie dzieje sie nic. Tak jak zaznaczyl przedmowca- rozrzad to bardzo wazna rzecz- kiedy byl robiony przeez kogo i co dokladnie.

Zwroc tez uwage na tylne nadkola - jest tam taka guma ktora lubi trzymac wilgoc i u mnei po 7 latach pojawilo sie nieco rudej w tamtym miejscu.

Do tej pory wymienilem tylne prawe lozysko, laczniki stabilizatora, koncowki drazkow, amorki przod i tylne, noi normalne materialy eksploatacyjne jak olej, filtry, swiece, kable napiecia, rozrzad. Ogolnie autko sprawuje sie idealnie i moge smialo polecic zarowno na nasze wspaniale bezdroza jak i rowniotkie autostrady....;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam forestra 10-cio latka, od roku. Stan licznika 180kkm, sam przejechałem 21kkm, stan wydatków 0,00zł (poza instalacjš lpg). Jest trochę za słaby, teraz wybrałbym 2,5ccm. Już o tym pisałem, że warto sprawdzić czy auto ma metalowš obudowę od spodu- to może znaczyć że był używany w terenie i jest trochę wytłuczony. Naprawdę polecam!

Miło też zobaczyć na trasie SUBARU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...