Skocz do zawartości

Zmulanie na zimnym?


Niedźwiedź

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

po odpaleniu auta, póki się nie rogrzeje, nie przełączając się jeszcze na gaz, w okolicy 3k rpm ma taki dziwny moment "zmulenia" , wrażenie jest takie samo jak podczas jazdy na gazie gaz się kończy i auto nie wie czy jechać czy nie. Jakby mieszanka była nie taka jak trzeba czy co...Po rozgrzaniu jest ok. Efekt widoczny jest zwłaszcza na 1 i 2 biegu.

Czy coś się kończy?Może się coś zabrudziło?Filtr powietrza ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

walczę z czymś podobnym. znaczy zaczęło się podobnie jak u Ciebie. teraz już auto na benzynie czy ciepłe czy zimne w przedziale 2,5 - 3,0 k nie chce jechać. przy wysokich obrotach niby się wkręca ale to nie to co kiedyś. na gazie jest ok.

wymrugało mi przepływkę ale nie mam tu w mojej wiosce drugiego subaraka żeby podmienić i sprawdzić :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kilka dni temu zmienialiście olej, bądź eksperymentujecie coś z paliwem. to odsyłam tutaj :arrow: http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=108188 (na końcu wątku jest wyjaśnienie problemów). Jeżeli nie zmienialiście, a w dodatku komp wskazuje na przepływkę, to wygląda na to, że ona może być przyczyną.

 

pzdr

Seb@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kilka dni temu zmienialiście olej, bądź eksperymentujecie coś z paliwem. to odsyłam tutaj :arrow: http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=108188 (na końcu wątku jest wyjaśnienie problemów). Jeżeli nie zmienialiście, a w dodatku komp wskazuje na przepływkę, to wygląda na to, że ona może być przyczyną.

Ty wiesz, że coś w tym może być? po "Cynie" (gdzie jak widać na poniższym obrazku auto jechało jak trzeba :twisted: ) zmieniałem rozrząd i przy okazji poszedł nowy olej. zawsze na pierwsze zalanie po kupnie auta leję półsyntetyk i jeśli nie ma zużycia to zalewam przy następnej syntetykiem. w subaru też tak zrobiłem. no i chyba te objawy pojawiły się właśnie po zalaniu auta nowym olejem. fakt faktem zrobiłem już kilka tysiaków od wymiany ale może dla uszkodzonego czujnika ten olej jest za rzadki? sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niech koledzy odłączą akumulator na kilkanascie minutek, potem podlacza spowrotem i sprobuja jezdzic na benzynie. U mnie mam ten sam efekt, jazda na gazie cos soli (zeby nie powiedziec pieprzy) w ustawieniach komputera i po dlugim nieuzywaniu benzyny mam dokladnie takie efekty. Niewazne czy silnik goracy czy nie.

 

Reset pomaga i moj jezdzi bez problemu i bez zadnego szarpania/mulenia na benzynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

odgrzeję temat bo ogarnąłem problem u siebie. winna była pompa paliwa. dawała ok 0,8 bar to i nie dziwne, że auto jechać nie chciało. kilka dni temu nawet gdy auto stało na luzie to przy mocnym wciśnięciu gazu nie chciał się silnik wkręcać. wymieniona pompa (za 170 pln nówka :twisted:) i jak ręką odjął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...