Skocz do zawartości

1 sierpnia


Bilex

Siada, bo lubi  

73 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

ostatnio (co widać w postach) wszyscy zgrzytają zębami "ruscy czekali". a może warto sobie przypomnieć, że:

- okupowani byliśmy przez Niemców (politycznie: Nazistów)

 

Widzę Kolega nie słyszał o 17. września i o drugim okupancie (wscodniej części Polski gdzie akurat Warszawy nie ma). Sowieci byli wg. Kolegi tylko "wyzwolicielami"...? Nie skomentuję tego bo bym musiał.... :evil:

 

2. nie dopuścić do przejęcia stolicy przez Rosjan

- w tym konkretnym przypadku, to strona Polska zaczęła całą jadkę

Jatkę.

Jasne, mogli się przecież oflagować i np. przywiązać do drzew. Albo maszerować w kółko po pasach. "Tylko taki naród zasługuje na wolność, który o nią walczy" - gdyby nie to oraz inne powstania nie było by ani Polski ani Polaków.

 

i tylko szkoda, że autentyczny heroizm warszawiaków (wszystkich) został wdeptany w błoto.

Nie został. Pamięć o Powstaniu Warszawskim jest żywa, jest Muzeum Powstania Warszawskiego, w końcu też ten temat też tutaj jest. :smile:

 

Ja nie umiem pluć na historię Polski, a już napewno pluć "selektywnie". Takie zachowanie to chyba jednak skutek rusyfikacji.

 

Pozdrawiam WSZYSTKICH serdecznie :smile: :smile: :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 98
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

a nasi przodkowie w powstaniu byli tymi cywilnymi. na szczęście nie dołączyli do 280 tys. nie walczących będących "stratami wśród ludności cywilnej", ale też nam co nieco opowiadali. o niewątpliwie bohaterskich wyczynach powstańców i o mało bohaterskich wyczynach urzędników "rządu tymczasowego".

 

ostatnio (co widać w postach) wszyscy zgrzytają zębami "ruscy czekali". a może warto sobie przypomnieć, że:

- okupowani byliśmy przez Niemców (politycznie: Nazistów)

- powstańcze władze jednoznacznie i wcale nie po cichu określały DWA cele powstania:

1. przejąć stolicę z rąk Niemców

2. nie dopuścić do przejęcia stolicy przez Rosjan

- w tym konkretnym przypadku, to strona Polska zaczęła całą jadkę

 

pamiętając o powyższym skłaniamy się do zgrzytania zębami na (kolejność jest istotna):

1. Nazistów

2. władze powstańcze

.

.

3. aliantów

4. Rosjan

 

 

Katyń, Powstanie Warszawskie, likwidacja AKowców po wojnie, 50 letnia okupacja po wojnie i wreszcie inspiracja zamachu na Papieża.... rozumiem, że podobnie jak propaganda Rosyjska nie widzisz w tym problemu ?

 

Ze skrajności w skrajność. Niech ktoś mi powie dlaczego w historycznych dyskusjach nie można jakoś normalnie... tylko wszyscy po bandzie jadą... I czytają (słuchają) tylko to co jest dla nich wygodne. Szczerze mówiąc to słabo mi się robi kiedy czytam dyskusje z okazji dzisiejszego dnia. Nikt nie potrafi normalnie. Same ekstrema... Zwolennicy nie dostrzegają negatywów, a przeciwnicy powstania - jego pozytywów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wazna data. Cokolwiek sie mysli o sensownosci i konsekwencjach Powstania - to wazna data. Najwiekszy szacunek dla Powstancow z Warszawy.

 

A muzeum Powstania Warszawskiego jest najlepszym muzeum jakie widzialem gdziekolwiek. A widzialem ich wiele, zapewniam. I to jest jedyne, co Kaczor zrobil z sensem - moze procz wypowiedzi przytoczonej przez Włochatego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fido__, Michał Bajorek, to jak waszym zdaniem należy dyskutować o Powstaniu?

 

 

Spokojnie. Przede wszystkim spokojnie.

 

Jako przeciwwagę do ogólnonarodowego nadęcia, które trwa 1 dzień, polecam lekturę http://portalwiedzy.onet.pl/4869,7455,1 ... pisma.html

 

Wiem, wiem, zaraz mi pewnie powiecie, że Jan Sidorowicz, to znany kontestator kultu Powstania Warszawskiego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde... tylko dlaczego w pierwszym wersie on śpiewa "Pierwszy sierpień", a nie "Pierwszy sierpnia..."

 

Dać ci numer do Sokoła żebyś się zapytał...?

 

bo taki jest oryginalny tekst piosenki Panowie:

 

Pierwszy sierpień dzień krwawy

Powstał naród Warszawy

I stolicę uwolnił od zła

I zatknęli na baki, barykady i gmachy

Biało czerwonych sztandarów jak las.

 

 

http://www.teksty.org/p/patriotyczne/pi ... erpien.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Dziadek został postrzelony w czasie Powstania na Placu Zamkowym. Miał uszkodzone biodro przez całe życie. Pocisk przeszedł na wylot i utkwił w portfelu, który miał w tylnej kieszeni. Dziadek nie żyje od kilku ładnych lat ale Babcia ma ten pocisk do dziś.

 

Najlepsze, że został odznaczony Krzyżem dopiero przez Kwaśniewskiego :evil:

 

 

[*]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przyłąnczam się. Od rana słucham sobie Lao Che - Powstanie Warszawskie, jest tam wpleciny taki świetny wiersz Baczyńskiego - zawsze mi się wtedy łza w oku kręci:

 

" I wyszedłeś Jasny z Czarną bronią w noc,

I poczułeś jak się jeży w dźwięku minut zło

Zanim padłeś, jeszcze ziemię przeżegnałeś ręką.

Czy to była kula synku, czy to serce pękło?"

 

 

Zgadza sie rewelacyjne - tez dzis sobie o 17 wlaczylem. Ewa Demarczyk tez to spiewala - polecam.

 

U nas w Szczecinie tez wyly syreny. Z tego co pamietam w 2006 nie wyly.

 

Respect. Szacun. Siekierka i co tam jeszcze ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w Szczecinie tez wyly syreny. Z tego co pamietam w 2006 nie wyly.

 

To tegoroczny pomysł, by rocznicę Powstania obchodzono w całym kraju tak, jak w Warszawie, a więc przez włączenie syren, stanięcie na baczność...

 

W Poznaniu w zeszłym roku było... I wcześniejsze lata też jak mnie pamięć nie myli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może - nie będę się sprzeczał. Ja w TV widziałem w ubiegłych latach relacje post factum, natomiast dopiero w tym zarejestrowałem, że TV "reklamowała" taki sposób obchodzenia rocznicy przed nią.

 

Co do TV to najgorsze zawsze było jak była jakaś relacja i w połowie przerwana, bo czas na serial :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...