Jump to content

Co robicie sami przy swoich Subaru ?

lled3
 Share

Recommended Posts

• Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ew. wymienic zarowke.

Nie przesadzaj.

W Vectrze poległem przy lewym (?) reflektorze, bo żeby wymienić żarówkę trzeba było wyciągnąc skrzynkę bezpiecznikową. Była na elastycznym kablu. Skąd niby miałem wiedzieć...?

Obawiam się, że w OBK są podobne patenty.

Póki co, żarnik działa.

Nie przesadzaj.

W Vectrze poległem przy lewym (?) reflektorze, bo żeby wymienić żarówkę trzeba było wyciągnąc skrzynkę bezpiecznikową. Była na elastycznym kablu. Skąd niby miałem wiedzieć...?

Powaznie. Ostatnio wymienilem zarowki, bo jedna z GT150 padla (ponoc krotki ich zywot zwykle jest) i sprawdzam olej, ale nie jakos regularnie, bo nie ubywa wcale. I tyle - jestem na tyle zadowolony z uslug kolegi E12, ze wszelkie rzeczy zwiazane z obsluga moich pojadow zdalem w jego rece. Zreszta - nawet jakbym chcial - to nie bardzo gdzie ani kiedy mam grzebac przy samochodzie. Natomiast przy motocyklu juz zupelnie nic nie robie - wszystko w ASO.

Nie przesadzaj.

Powaznie. Ostatnio wymienilem zarowki, bo jedna z GT150 padla (ponoc krotki ich zywot zwykle jest) i sprawdzam olej, ale nie jakos regularnie, bo nie ubywa wcale. I tyle - jestem na tyle zadowolony z uslug kolegi E12, ze wszelkie rzeczy zwiazane z obsluga moich pojadow zdalem w jego rece. Zreszta - nawet jakbym chcial - to nie bardzo gdzie ani kiedy mam grzebac przy samochodzie. Natomiast przy motocyklu juz zupelnie nic nie robie - wszystko w ASO.

No i to jest zabawne.

20 lat temu robiłem w swoich (ówczesnych) samochodach wszystko, łącznie ze skrzynią biegów i składaniem silnika po szlifie.

Teraz, do silnika bałbym się dotknąć. Sprawa wieku i lenistwa z jednej strony, ale i postępu z drugiej.

Gdzie jest gaźnik w moim silniku...? :mrgreen:

Co robicie sami przy swoich Subaru ? :wink:

osobiscie zdejmowalem oba zderzaki do malowania, a nastepnie papierem sciernym piescilem przez dwa dni, lakiernik patrzyl na mnie jak na chorego psychicznie, z bananem na ryju przez 3 dni chodzilem :mrgreen:

Kiedys w przyplywie milosci prostowalem 3 godziny blaszki w intercoolerze. :mrgreen:

To bylo niedlugo po zakupie, jakis pacan oparl swoja wielka lape na intercoolerku.

Tez mam to za soba. Oprocz tego juz zdazylem rozebrac i zlozyc cala podsufitke oraz szyberdach na czesci (bez rozbierania szyn), wiec chyba opcja "Wszystko na co mi pozala posiadany sprzęt i umiejętności" jest uzasadniona =)

A świece ktoś sam wymieniał w Subarynie?

hmm banał... ale po wielu godzinach prób :mrgreen:

Jakieś wskazówki? Jakiś specjalny klucz potrzebny? Ile musiałeś wyjąć spod maski, żeby się do nich dostać? U mnie w S-Turbo wygląda to przerażająco :mrgreen: a trochę wstyd żeby znów jechać do mechanika, żeby świece wymienił...

tarcze, klocki, kola, stabilizatory, szelki, laczniki, filtry, olej, przeplywki, wyciaganie ic - czyli bzdury.

z ciut grubszych to kompletny wydech od turbo (raz bez kanalu) + owijanie

wyciagniecie kolektora i up-pipe (bez kanalu :lol: ), ale to pestka.

poprawienie gniazd kolektora i czesciowy poler, obwiniecie i uwaga. wsadzenie w calosci

(czyli kolektor z up-pipem) do auta... rowniez bez kanalu bo byl zajety, a do uleza mnie ciagnelo :mrgreen: .

powazne rzeczy jak sprzeglo (nie mam pary, zeby targac skrzynie pod pacha :razz: ),

wklad skrzyni czy wymiana poduszek w zawieszeniu dyfra (glownie z powodu prasy)

zlecam. to chyba tyle na szybko. a, jazdy testowe naturalnie osobicie :razz: - a to przeciez wazna rzecz :mrgreen:

Jakieś wskazówki? Jakiś specjalny klucz potrzebny? Ile musiałeś wyjąć spod maski, żeby się do nich dostać? U mnie w S-Turbo wygląda to przerażająco :mrgreen: a trochę wstyd żeby znów jechać do mechanika, żeby świece wymienił...

trzeba zdjac puszke filtra powietrza, zbiornik plynu od spryskiwaczy, w sumie 4 srubki, czyli moment, nastepnie potrzebujesz klucz grzechotke z nasadka, aby odkrecic swiece, nie potrzeba kanalu, ani zadnego dojscia od dolu, po kilku razach zajmie ci to max 20min

Zamontowałem i po tygodniu zdemontowałem stożek, rozmontowałem wszystko co popsute po stłuczce, założyłem rozpórkę, ostatnio zamazałem farbą zderzak.

Jakbym dysponował czasem to częściej sprzątałbym i mył :)

trzeba zdjac puszke filtra powietrza, zbiornik plynu od spryskiwaczy, w sumie 4 srubki, czyli moment, nastepnie potrzebujesz klucz grzechotke z nasadka, aby odkrecic swiece, nie potrzeba kanalu, ani zadnego dojscia od dolu, po kilku razach zajmie ci to max 20min