Jump to content

Filtr oleju GT 99/00 a STI

DYREKTOR
 Share

Recommended Posts

Witam,

Mam takie pytanko, poniewaz ostatnio zakupil zestaw oleju w nie-ASO ( 6 literkow motula + filtr oleju genui subaru ) no i mam dylemat bo puszka filtra jest zdecydowanie mniejsza niz moja, dowiedzialem sie ze jest to filtr do STI a ja mam GT, o ile podobno srednica itp. jest taka sama, to wole sie spytac fachowcow czy, powinienem jednak dokupic fitr dedykowane do GT czy moge zamontowac ten co jest w zestawie i czy nie wplynie to na filtracje czy cos tam jeszcze ??

Tez u nich nabylem ten zestawik, ale mi chlopaki z nie-ASO powiedzieli, ze teraz takie male filtry robia i ze mam zakladac i nic nie pekac. No to zalozylem. Auto jeszcze smiga.

ATB

Witam,

Mam takie pytanko, poniewaz ostatnio zakupil zestaw oleju w nie-ASO ( 6 literkow motula + filtr oleju genui subaru ) no i mam dylemat bo puszka filtra jest zdecydowanie mniejsza niz moja, dowiedzialem sie ze jest to filtr do STI a ja mam GT, o ile podobno srednica itp. jest taka sama, to wole sie spytac fachowcow czy, powinienem jednak dokupic fitr dedykowane do GT czy moge zamontowac ten co jest w zestawie i czy nie wplynie to na filtracje czy cos tam jeszcze ??

W tej chwili jest tylko nowy typ filtra oleju tzn mały, wszystkie inne nr stare(duze) zamieniaja sie na ten nowy typ.

ja ostatnio przy wymianie też dostałem malutki filterek oleju (w ASO), o połowę mniejszy niż poprzednio ...

No ładnie, na MY08 oszczedzili i nawet na filtrach próbują.

fakt, potwierdzam ze przy ostatniej wymianie tez mialem zamontowany mniejszy filtr. Roznica w sumie taka, ze delikatnie mniej oleju trzeba zalac :wink:

To może ja wtrące 3 grosze zostały FHI filtry od Justy (1000,1200ccm) 1986=> to wymyslili nowy model :wink: :mrgreen:

A tak na poważnie te nowe filtry głownie pasuja to Forestera 2,5 T :idea: kolektor wydechowy jest tak zrobiony że ten duży nie wejdzie :idea: Prywatnie uważam że ten większy jest lepszy bo ma więcej filtra w filtrze :lol: (powierzchnia filtracyjna jest większa)

Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...