Skocz do zawartości

Top Gear - nowy sezon!


devlin

Rekomendowane odpowiedzi

To są relatywnie stare materiały stworzone na potrzeby Clarkson Hammond & May Live (aka TG Live po rozpadzie ówczesnego formatu). Widziałem je w zeszłym roku na CH&ML w Warszawie.

Śledze temat i wcześniej tego nie widziałem nigdzie, myślałem że to jakieś kawałki nowego programu, toteż zapodałem tutaj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaja sobie robią... pewnie im powiedzieli że bez BBC sobie nie dadzą rady, bo tam jest know-how. Na innych filmikach fatalne kadrowanie, problem z dźwiękiem, sucharskie teksty... no zwała na maksa  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Przyznam otwarcie, że jestem pod wrażeniem.

Przepiękne ujęcia z podróży z Las Vegas na szczyt Mammoth Mountain i Alfa Romeo w otoczeniu walijskich (chyba) nizin, z lepszym czasem niż M3 naprawdę przyciągają do ekranu.

Można też wyczuć dużą swobodę prowadzących i mało sztywnego scenariusza.

 

To moje wrażenia po drugim odcinku i czuję, że będę kibicował tej serii i czekał na kolejne epizody.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odcinek na plu, nadal sztywno w studiu, jakby straszna trema była, zwłaszcza Harris. Bardzo fajny segment o alfie, dobry o kabrioletach, ogarnięty temat goście w studiu. To nadal nie jest to co było ale już nie jest żal oglądać. 

No i ta alfa, ehhhh....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare trio miało swój charakterystyczny styl i chyba nie warto próbować kopiować tego czegoś nieuchwytnego.
Nowy TG - wow. Przepaść w stosunku do poprzedniego sezonu i innych programów motoryzacyjnych. GT jest po prostu inny, a my mamy 2 świetne programy do oglądania :)

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na świeżo po pierwszym odcinku i jestem bardzo miło zaskoczony. Nie da się uniknąć porównań do Grand Tour i paradoksalnie w niektórych momentach nowy TG bardziej mi się podobał. Zwłaszcza jeśli chodzi o porównanie rozmowy z gościem do Conversation Street. CS momentami wywierało na mnie wrażenie napisanych na siłę żartów na poziomie średnio śmiesznego polskiego kabaretu, a w nowym TG miałem wrażenie, że oglądam kilku kumpli rozmawiających przy piwie o autach. Duża w tym zasługa świetnego McAvoya. 


Z niecierpliwością czekam na kolejne odcinki. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dużo, dużo lepiej niż w pierwszej serii. Przede wszystkim nie ma irytującego gościa i nie mniej irytującej Niemki, dla której bycie zabawnym jest tak samo obce, jak dla Clarksona być poważnym ;) 

Powtórzę już przeczytaną tu opinię: mamy 2 świetne programy, czyli dość prymitywny sposób rozmnażania, przez podział, tu dał dobry efekt.

Obecnej trójce wiele brakuje do lekkości żartu poprzedników, szczególnie jak próbują to robić z siebie nawzajem, ale nadrabiają innymi aspektami. 

Mówi się, że powinno stworzyć się inną, indywidualną formę programu, ale ja uważam, że niekoniecznie. To naśladownictwo/nawiązanie do starego TG jest ok, bo forma jest idealna, ale powinni trochę jeszcze popracować nad stworzeniem indywidualności w odgrywanych przez siebie postaciach. Naśladowanie Wielkiej Trójki może być tylko sztuczne, bo lekkości i naturalności nie da się tak łatwo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 3/12/2017 o 22:17, Subary napisał:

Można też wyczuć dużą swobodę prowadzących i mało sztywnego scenariusza.

 

Wlasnie obejrzalem pierwszy odcinek i zgadzam sie! Naprawde przyjemnie sie to oglada, przede wszystkim ze wzgledu na ta swobode - jest to po prostu trzech gosci, ktorzy sie dobrze rozumieja i spedzaja milo czas. Tak jakby producenci posluchali ocen ogladajacych i postarali sie naprawic nawet te bledy, ktore "Swieta Trojca" wciaz popelnia nawet w Grand Tour. Co poskutkowalo tym, ze ten pierwszy odcinek byl moim zdaniem lepszy od wszystkich zeszlorocznych, a nawet od wielu odcinkow Grand Tour :) Z checie zobacze kolejne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...