Skocz do zawartości

Dodatek do paliwa


coocer

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 10.09.2024 o 16:44, hugo napisał(a):

Z tymi dodatkami do paliwa jest tak samo jak z płukankami.

Nie pomogą, ale najważniejsze, że nie zaszkodzą.

 

Szkodzą. Robiłem remont H6 po płukance. Syf z silnika zakleił filtr oleju i smok, przytarły się wszystkie panewki. Zaczął stukać przy oddawaniu gazu. Poza tym chemia może mieć zły wpływ na uszczelniacze zaworowe. 

Edytowane przez ir3n3usz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, ir3n3usz napisał(a):

Szkodzą. Robiłem remont H6 po płukance. Syf z silnika zakleił filtr oleju i smok, przytarły się wszystkie panewki. Zaczął stukać przy oddawaniu gazu. Poza tym chemia może mieć zły wpływ na uszczelniacze zaworowe. 

Czyli jednak szkodzą, a obiegowa opinia jest, żeby stosować przy każdej wymianie oleju.

Osobiście nie stosuje płukanek, ale kiedyś z ciekawości jeden silnik "wypłukałem" ropą. Za 4 czy 5 razem była prawie tak czysta jak po wlaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.09.2024 o 11:12, hugo napisał(a):

Czyli jednak szkodzą, a obiegowa opinia jest, żeby stosować przy każdej wymianie oleju.

Osobiście nie stosuje płukanek, ale kiedyś z ciekawości jeden silnik "wypłukałem" ropą. Za 4 czy 5 razem była prawie tak czysta jak po wlaniu.


Wystarczy wymieniać olej co 10tyś i żadne płukanki nie są potrzebne. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej wymieniany co 10, auto ma 35. 

 

Płukanek nie mam zamiaru robić, ale dostałem zalecenie stosowania dodatku do paliwa żeby nagar nie zbierał się na wtryskiwaczach 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, coocer napisał(a):

Olej wymieniany co 10, auto ma 35. 

 

Płukanek nie mam zamiaru robić, ale dostałem zalecenie stosowania dodatku do paliwa żeby nagar nie zbierał się na wtryskiwaczach 

 

 

 

Dynamiczna jazda zapobiega osadzaniu się syfu na iglicy wtryskiwacza. Chemia tu raczej nie zaszkodzi, możesz lać. A co w lejesz to bez znaczenia. Nikt tego nie testował na długim dystansie. W 2,0 DIT nie spotkałem się żeby ktoś miał problemy z wtryskiwaczami nawet przy przebiegach 300+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dobre płukanki i kiepskie płukanki. Te dobre (zarówno do oleju jak i do paliwa) stosowane regularnie pomagają usuwać brud z silnika. Kiedy ostatnio zlewałem olej z XV po kolejnym zastosowaniu to widać było aż za dobrze (po 10kkm olej 0W40 miał lepkość smoły).

 

Jeśli jednak ktoś stosuje taką po raz pierwszy przy przebiegu 150kkm lub wyższym to faktycznie trzeba zachować ostrożność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Knurek1111 napisał(a):

Są dobre płukanki i kiepskie płukanki. Te dobre (zarówno do oleju jak i do paliwa) stosowane regularnie pomagają usuwać brud z silnika. Kiedy ostatnio zlewałem olej z XV po kolejnym zastosowaniu to widać było aż za dobrze (po 10kkm olej 0W40 miał lepkość smoły).

 

Jeśli jednak ktoś stosuje taką po raz pierwszy przy przebiegu 150kkm lub wyższym to faktycznie trzeba zachować ostrożność.

 

To ciekawe co piszesz bo ktoś tu na forum sprawdzał właściwości oleju 5w30 po 10kkm i jego lepkość przypominała bardziej wodę niż smołę, to znaczy, olej był zwyczajnie rozrzedzony. 

Chyba, że to ten syf, co go wypłukałeś chemią z silnika tak zagęścił ten olej. 

Edytowane przez Orear
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Orear napisał(a):

 

To ciekawe co piszesz bo ktoś tu na forum sprawdzał właściwości oleju 5w30 po 10kkm i jego lepkość przypominała bardziej wodę niż smołę, to znaczy, olej był zwyczajnie rozrzedzony. 

Chyba, że to ten syf, co go wypłukałeś chemią z silnika tak zagęścił ten olej. 

 

Tak, o to chodzi.

Stosuję środki Oilsyn / Archoil. Wolę te długodystansowe niż przeznaczone na jedno uderzenie - np. płukankę, z którą można przejechać cały interwał olejowy. Ale zaznaczam: stosuję ją od nowości co 40-50kkm, nie wiem co by się działo gdyby wlać taką do brudnego silnika o większym przebiegu.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...