Skocz do zawartości

DCCD w praktyce


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

Pojeżdżawka na mokrym torze w Słomczynie dopiero pokazała mi różnice w zachowaniu się auta przy różnym spięciu dyfrów ( na auto nie jeżdziłem, bo miałem wyłączony ABS) .Odczucia podobne jak u Przemka po Węgrowie .( ja tam za malo jeżdziłem i jakoś całkiem nie wyczuwałem tego tak aby się wypowiadać)

Jeżdziłem zaczynając od dolnego zielonego (open) i co okrążenie przepinałem wyżej.Na "open" nerwowo , brak precyzji - trzeba uważać.

Czym wyżej jazda przyjemniejsza i auto coraz mniej zarzuca niepotrzebnie tyłem.

Na końcu na "lock" i jazda na tym to poezja, samochód mega przyjemnie prowadzi sie gazem w poślizgu przy małych ruchach kierownicą - przypomniały mi się takie słowa "Subaru to gdzie popatrzysz tam pojedzie"

 

Jeśli chodzi o jazdę na asfaldzie to nie czuję dużych różnic , nawet między

"auto" a ustawianiem ręcznym, tylko "open" na mokrym trzeba uważać.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam duzego doswiadczenia, ale mam jakies tam juz - ulomne byc moze - obserwacje:

co w teorii/praktyce przeszkadza jezdzic najczesciej na locku? mi tam auto w ogole nie odpowiada. na suchym asfalcie w zakrecie tyl ucieka i poprawia sie te kilka milisekund za pozno, kiedy juz nie musi sie poprawiac, bo sam poprawilem i teraz tylko spowalnia.

na mokrym zas to dziob wyjezdza, ze pozal sie boze i automat reaguje z opoznieniem i co najwazniejsze gwaltownie, tak ze moze zdwoic niepotrzebnie reakcje kierowcy. ten mokry zakret zrobilem z ciekawosci na locku i poszedl jak poranny sklad z zachodniej do tluszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale na drogach publicznych nie robisz nawrotow najczesciej :wink: szukam najblizszego optymalnemu ustawienia na dwa warianty warszawskich, zimowych warunkow, czyli mokro plus ew. szadz (1) i powiedzmy okazjonalnie krotkotrwale, ale obficie zasniezone drogi (2).

i wiem, ze auto nie podoba mi sie. czasami mam wrazenie, ze mam dwukrotnie spotegowany problem, o ktorym kiedys rozpisywal sie przemek i inny kolega jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na mokrej a potem lekko zamarzającej nawierzchni slalomu rallysprintu ( dośc wolny, ale techniczny)

Obydwu nam najlepiej się jechało na "Auto" ( +abs) w porównaniu do manualnych ustawień

 

Znów się potwierdza to, co ustaliłem wcześniej i opisałem ze wsparciem Adam.a. "Auto" jest idealne do warunków jednolicie niewiadomojakich - ni to ślisko, ni to nie ślisko, asfalt, ale taki nie do końca itp. :) Ustawienia manualne najlepiej sprawdzają się w jednolitych i jednoznacznych warunkach, a więc np. błoto na słomce - "lock"; suchy asfalt - "open".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

oki czyli to co z tych wywodow zrozumialem to

 

lock: luzne nawierzchnie jednolite - auto prowadzi sie po luku - bez wyjezdzania tylem :?:

 

open: przyczepna jednolita nawierzchnia - np asfalt (Ulez) beton (Modlin)

 

na kreche - najlepiej sprawdza sie lock - bo moment jest rowno przenoszony i nie ma uslizgow jednej z osi

 

ustawienia pomiedzy open a lock - w miare preferencji:

 

im blizej lock tym mniej auto wyjezdza tylem na luznych nawierzchniach

im blizej open tym lepsza zabawa na luznych nawierzniach np Slomka

 

czy zem dobrze wykoncypowal :?:

 

generalnie na razie nie bede mial trybu auto - bo czekam na sterownik ktory bedzie mial opcje auto z jednoczesnym trybem manualnym (na razie czlowiek ma tylko auto lub manual - wiec sobie wzialem manual i za jakis 1-2 mies powinien miec kontroler z obydwiema funkcjami)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekam na sterownik ktory bedzie mial opcje auto z jednoczesnym trybem manualnym (na razie czlowiek ma tylko auto lub manual - wiec sobie wzialem manual i za jakis 1-2 mies powinien miec kontroler z obydwiema funkcjami)

_________________

 

adamusmax, to poleciales na wypasie :mrgreen: :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamus, bedziesz montował czujnik położenia skrętu ?

 

generalnie ten sterownik, ktory teraz jest w drodze to jest manual, a czekam az koles bedzie mial auto/manual w jednym

 

sterownik auto (niestety kierowca nie ma wplywu na jego dzialanie) opiera sie na sygnale z TPS oraz na G-sensorach czyli jakby czujnikach przeciazen -

 

Edwin jak ju rid inglisz to Ci podesle info ;) bo w UK mi wlasnie te sterowniki polecili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doswiadczen z DCCD jest podobnie jak opisuje to Przemeq, jezeli jest spiety na 100% to auto zaczyna wyjezdzac przodem i wowczas trzeba stosowac troche inna technike jazdy co wymaga juz pewnych umiejetnosci, jezeli chodzi o OPEN to mozna sie bawic w piekne slajdy i krecic w kolko i miec niezla zabawe :smile:

Jak auto jest spiete czy nawet nie to przy cofaniu mozna sie niezle przestraszyc jak cos zacznie strzelac z przodu,wiec trzeba to robic wolno i w miare delikatnie, jest tez tak ze przy pozycji LOCK jezeli skrecimy kola i staniemy z gorki to auto sie zablokuje i nie zjedzie tylko bedzie stalo :smile:

Fajne jest uczucie jak sie rozpina dyfry :smile: cale auto jakby odetchnelo z ulga i sie wyluzowuje :lol:

Nie wiem jak jest w nowszych autach ale tak sie zachowuje to mniej wiecej

w moim RA :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na asfalcie raczej tylko do startu LOCKA polecam, i tylko do startu. Kiedyś moja żona przypadkowo włączyła LOCK opierając się o sterownik, ostro ruszyłem na skręcie i wracała na piechotkę 5 kilometrów.

 

Ukręciła półoś? To fakt - z LOCK trzeba uważać.

 

Ja w sobie wyrobiłem nawyk, by przy podczas jazdy aktywnie sterować DCCD w zależności od warunków; a jak jadę "cywilnie", daję auto i też jest git.

 

czy zem dobrze wykoncypowal :?:

 

Tak. Pamiętaj tylko, że pełny "unlock" może być zdradliwy - pójdziesz po łuku pełną bombą, trafisz na nierówność i nie będzie już wyciągania się czterema łapami. Tj. będzie, ale opóźnione :twisted:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

czy zem dobrze wykoncypowal :?:

 

Tak. Pamiętaj tylko, że pełny "unlock" może być zdradliwy - pójdziesz po łuku pełną bombą, trafisz na nierówność i nie będzie już wyciągania się czterema łapami. Tj. będzie, ale opóźnione :twisted:.

 

dlatego planuje go malo uzywac - podejrzewam ze na asfalt lepiej jest ustawic minimalne ale zawsze lekkie spiecie dyfra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

czy zem dobrze wykoncypowal :?:

 

Tak. Pamiętaj tylko, że pełny "unlock" może być zdradliwy - pójdziesz po łuku pełną bombą, trafisz na nierówność i nie będzie już wyciągania się czterema łapami. Tj. będzie, ale opóźnione :twisted:.

 

dlatego planuje go malo uzywac - podejrzewam ze na asfalt lepiej jest ustawic minimalne ale zawsze lekkie spiecie dyfra

 

pamietaj ze DCCD u Ciebie nie bedzie fajnie dzialac dopoki nie zalozysz jakiejs porzadnej plytki na tyl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...