Jump to content

klapa bagaznika nie otwiera sie do konca

Marcin85

Recommended Posts

Posted (edited)

dzien dobry

Mam nowego forestera z polskiej dystrybucji - rocznik 2023 i mam pytanie:

Jak wysoko otwiera sie wam klapa bagaznika?

Ja mam 184cm wzrostu i zahaczam glowa o plastik po wewnetrzej stornie klapy, natomiast jesli recznie "dopchne" klape troche wyzej to uzyskuje dodatkowe ok. 5cm i mam - na styk - okolo 185cm od podloza.

Czy to problem z gazem w silownikach, czy tak po prostu ma byc, ze nie pchaja one klapy do makymalnego rozwarcia?

dzieki i pozdraiam 

Edited by Marcin85

W kalpie jest  możliwość zaprogramowania różnych  pozycji otwarcia , może ktoś w salonie z jakiś względów obniżył poziom otwarcia klapy, sprawdzę z ciekawości do jakiego poziomu klapa u mnie się podnosi. Dam znać popołudniu.

• Cheers! 1

W SJ z elektr. podnoszoną klapą masz przycisk w kabinie, który włącza funkcję zapamiętanej wysokości klapy. Odkliknięcie tego przycisku skutkuje wyłączeniem tej funkcji, klapa otwiera się wtedy na maxa (czyli nadal bardziej pod statystycznego Japończyka niż statystycznego Europejczyka). Może tak samo jest w SK?

19 minutes ago, sartek said:

W SJ z elektr. podnoszoną klapą masz przycisk w kabinie, który włącza funkcję zapamiętanej wysokości klapy. Odkliknięcie tego przycisku skutkuje wyłączeniem tej funkcji, klapa otwiera się wtedy na maxa (czyli nadal bardziej pod statystycznego Japończyka niż statystycznego Europejczyka). Może tak samo jest w SK?

dzieki, to nie to chyba, bo jak wlacze ta pamiec, to klapa otwiera sie moze na pol metra :)

• Upvote 1

2 hours ago, e-555 said:

U mnie wysokość max 184-185 cm w najwyższym miejscu 

dziekuje za sprawdzenie, a jak silowniki zakoncza juz prace to jestes w stanie reka jeszcze dopchnac klape o pare cm ?

W "JM AUTO" w Tyncu powiedziano mi ze tak ma byc. silowniki nie pracuja do konca, mimo ze zakres maja wiekszy..